Radio Białystok | Sport | Short track: Natalia Maliszewska w ćwierćfinale na 500 m

Short track: Natalia Maliszewska w ćwierćfinale na 500 m

8.03.2019, 13:58, akt. 9.03.2019, 07:28

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału biegu na 500 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku rozgrywanych w Sofii.

Polka wygrała swój bieg eliminacyjny i wystąpi w trzecim ćwierćfinale razem z Holenderką Suzanne Schulting, Rosjanką Sofią Proswirnową, Brytyjką Elise Christie i Koreanką Ji Yoo Kim.

Rywalizacja w ćwierćfinale na dystansie 500 metrów kobiet rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:30 czasu polskiego.

Natalii Maliszewskiej nie udało się awansować do ćwierćfinałów na 1000 i 1500 m. Z walki o medale na dystansach 500, 1000 i 1500 m. odpadła też Nikola Mazur. Awansu do ćwierćfinału wśród mężczyzn nie uzyskał też Mateusz Krzemiński.

źródło: IAR | red: mag, rbon

Natalia Maliszewska to wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów w short tracku z ubiegłego roku i mistrzyni Europy na tym samym dystansie z tego roku. W tym roku wywalczyła również Puchar Świata.

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Urszula Kamińska [wideo]

15.02.2019, 14:28

- Jadę tam jako liderka Pucharu Świata, więc nie wyobrażam sobie innej opcji jak tylko to, by móc utrzeć nosa niektórym dziewczynom - mówi Natalia Maliszewska o Mistrzostwach Świata w Sofii.

Czy sukces Natalii Maliszewskiej zwiększy zainteresowanie short trackiem?

15.02.2019, 10:51

Białostoczanka Natalia Maliszewska - to pierwsza Polka, która niedawno wywalczyła Puchar Świata w short tracku.