Radio Białystok | Sport | Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w pierwszej połowie - Ireneusz Mamrot po zwycięstwie nad Legią

15.05.2019, 23:48, akt. 16.05.2019, 01:10

Jagiellonia pokonała Legię Warszawa na stadionie przy Słonecznej w 36. kolejce Ekstraklasy 1:0. Samobójczego gola strzelił Mateusz Wieteska.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 15.05.2019, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: zespół zasłużył na duże słowa uznania

Trener Jagiellonii Białystok nie krył zadowolenia z gry swojej drużyny. Szczególną uwagę zwrócił na grę Jagiellonii w pierwszej połowie.

Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy spotkania. Myślę, że w tym sezonie było to nasze najlepsze 45 minut, bo graliśmy i szybko, i dobrze w defensywie. Legia praktycznie nie miała sytuacji. Natomiast w drugiej połowie widać było z każdą minutą, że Legia ma coraz większą przewagę. Ważnym momentem była interwencja Grześka Sandomierskiego w sytuacji sam na sam. Na pewno też nie pomagały wymuszone zmiany, praktycznie wszystkie związane były z kontuzjami. Troszkę nam zabrakło zmian w ofensywie, bo gdy Legia rzucała wszystkie siły do ataku, moglibyśmy wyprowadzać szybki atak. Ale jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa w ostatnim meczu u siebie, wydaje mi się, że w niezłym stylu. Widać, że zespół jest już zmęczony, ale charakter potrafi wydobyć i dziś na pewno zasłużył na duże słowa uznania

- mówił na konferencji po meczu trener gospodarzy.

Vukovic: nie mogliśmy bardziej pechowo stracić gola

Trener Legii Warszawa na konferencji po meczu przyznał, że kluczowym momentem spotkania była niewykorzystana sytuacja sam na sam Dominika Nagy'a z Grzegorzem Sandomierskim.

Mieliśmy swoje sytuacje, bramkę straciliśmy tak jak straciliśmy. Wydaje mi się, że nie można bardziej pechowo. Natomiast ta sytuacja z początku drugiej połowy, kiedy widać było, że znowu nabieramy tempa i dążymy ku wyrównaniu i mieliśmy bardzo dobrą sytuację Dominika Nagy'a, to był chyba kluczowy moment, żeby odwrócić losy spotkania. Uważam, że wyszliśmy optymalnym składem z pewnym planem, żeby wartościowi zawodnicy weszli z ławki. Zabrakło nam szczęścia w jednej sytuacji. Teoretycznie mamy szansę na mistrzostwo Polski, ale musimy wygrać swój mecz, żeby dać sobie szansę. Wierzę, że każdy będzie grał w ostatniej kolejce na ile go stać, wtedy wszystko jest możliwe, ale oczywiście drużyna z Gliwic ma największe szanse

- powiedział Aleksandar Vukovic.

Ostatni mecz w sezonie Jagiellonia zagra na wyjeździe w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Transmisja tego meczu na antenie Radia Białystok w niedzielę (19.05) o godzinie 18:00.

źródło: PAP | red: rbon

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Jagiellonii Białystok na rozgrywki Ekstraklasy oraz UEFA w przyszłym sezonie.

Mamrot przed meczem z Legią: presja na Legii będzie duża

14.05.2019, 19:39

"Presja na Legii będzie duża, ale to doświadczony zespół" - powiedział przed spotkaniem ekstraklasy z aktualnym mistrzem kraju Ireneusz Mamrot, trener wciąż aktualnego piłkarskiego wicemistrza Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok wygrywa z mistrzem Polski - Legią Warszawa [zdjęcia]

15.05.2019, 17:53

Zdecydował jeden błąd zawodnika Legii Warszawa. Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (1:0) z Legią Warszawa w przedostatnim meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedyna bramka padła w 28. min. po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski.

Wyjeżdżamy z Gliwic z poczuciem dużego niedosytu - Ireneusz Mamrot po meczu z Piastem

12.05.2019, 16:55

Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:2.