Radio Białystok | Sport | Wigry Suwałki utrzymały się w 1. lidze

Wigry Suwałki utrzymały się w 1. lidze

autor: Robert Bońkowski

18.05.2019, 20:29, akt. 20:46

Po horrorze w Częstochowie i zwycięstwie 2:1 z Rakowem Wigry Suwałki utrzymały się w piłkarskiej 1. lidze.

fotolia.com
fotolia.com

Szalony mecz i utrzymanie

Strzelanie dla Wigier rozpoczął wypożyczony z Jagiellonii Białystok Bartosz Bida. Częstochowianie odrobili stratę bramkową, jednak gola w 92. minucie dla suwalczan zdobył Daniel Smuga. Wigry pokonały lidera 1. ligi 2:1.

Awans nie byłby możliwy, gdyby nie zwycięstwo Bytovii Bytów z GKS Katowice. Bramkarz bytowian strzelił bramkę GKS-owi w doliczonym czasie gry drugiej połowy. W tym samym momencie bramkę na wagę trzech punktów zdobyli piłkarze Wigier Suwałki.

Bilans tych dwóch meczów sprawił, że piłkarze trenera Smuły utrzymali się w 1. lidze zajmując 15. miejsce (tuż nad strefą spadkową) z liczbą 37 punktów. Taki sam bilans punktowy miały zespoły Bytovii i GKS Katowice, które w przyszłym sezonie zagrają w 2. lidze. Trzecim zespołem, który spadł jest Garbarnia Kraków.

| red: rbon

Piłkarze Wigier Suwałki przegrali w niedzielę (5.05) ligowy mecz z Sandecją Nowy Sącz 1:2.

Piłkarze Wigier Suwałki coraz bliżej spadku z pierwszej ligi

29.04.2019, 08:31

Piłkarze Wigier Suwałki przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy aż 0:5 w meczu 31. kolejki pierwszej ligi.

Dwa rzuty karne i remis w meczu Wigry Suwałki - ŁKS Łódź

25.04.2019, 07:58

W piłkarskiej pierwszej lidze Wigry Suwałki zremisowały z wiceliderem tabeli ŁKS-em Łódź 1:1.