Radio Białystok | Sport | Mamrot po zwycięstwie nad Arką: jestem zadowolony z pierwszej połowy

Mamrot po zwycięstwie nad Arką: jestem zadowolony z pierwszej połowy

19.07.2019, 22:15, akt. 22:35

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0 w meczu inaugurującym nowy sezon piłkarskiej Ekstraklasy.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok, 19.07.2019, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: nie chwalę pojedynczo piłkarzy, ale Pospisil zagrał bardzo dobry mecz

Trener Ireneusz Mamrot nie krył zadowolenia ze zwycięstwa swojego zespołu w 1. kolejce Ekstraklasy. Zauważył jednak, że Jagiellonia zagrała zdecydowanie słabszą drugą połowę meczu.

Na pewno jestem zadowolony z pierwszej połowy, w której spisywaliśmy się bardzo dobrze. Nasza gra, jeśli chodzi o posiadanie piłki i stwarzane sytuacje, mogła się podobać. Mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje Jesusa Imaza i Bartka Bidy. Po przerwie wyglądaliśmy znacznie gorzej. Arka nie miała co prawda za wiele czystych sytuacji, był natomiast strzał w poprzeczkę, ale widać było, że gospodarze są zdeterminowani i przy takim natężeniu oraz dużej liczbie dośrodkowań coś może wpaść. Kilka razy w ostatniej chwili wybiliśmy piłkę i powinniśmy szybciej wyprowadzić lepszą akcję, stwarzać sobie sytuacje oraz postraszyć rywali. Tego nam zabrakło, ale nie będę wybrzydzał, bo wygraliśmy 3:0 i ogólna ocena jest pozytywna. Nie lubię natomiast wystawiać indywidualnych ocen, ale muszę to powiedzieć. W tym meczu Martin Pospisil wykonał kawał ciężkiej pracy, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zasłużył na wielkie podziękowania, bo jego gra dużo dała zespołowi. Jeśli chodzi o naszego młodzieżowca, to Bartek Bida zagrał dobre spotkanie, ale w przerwie zgłaszał, że nie wytrzyma 90 minut. Jednak intensywność w ekstraklasie jest inna i to odczuł. Ze względu na to jak się spisywał, grałby dłużej, ale zszedł ze względów fizycznych

- mówił po meczu Ireneusz Mamrot. Cała wypowiedź do wysłuchania na naszym kanale You Tube.

Zieliński: Jagiellonia dała nam lekcję futbolu

Trener gospodarzy po meczu stwierdził, że zespół Ireneusza Mamrota od samego początku meczu obnażył słabe strony Arki Gdynia.

Na  dzień dobry dostaliśmy dobrą lekcję futbolu. Jagiellonia obnażyła nasze  słabe strony i bardzo szybko ustawiła ten mecz dwoma łatwo, przy naszej  biernej postawie, zdobytymi bramkami. Później trudno nam było odrobić  straty. Nie mieliśmy siły ognia, ani inwencji, żeby dobrać się rywalom  do skóry. Przykra porażka, bo chcieliśmy inaczej zainaugurować ten  sezon. Po meczu powiedziałem chłopakom w szatni, że nie spuszczamy głów i  gramy dalej, bo to jest dopiero początek ligi. My się podniesiemy.  Pierwszy mecz w ekstraklasie, i to bardzo poprawnie, zagrał Kamil  Antonik. To trochę mój śmiech przez łzy, że zawodnik przychodzący z  drugiej ligi jest wyróżniającą się postacią zespołu w ekstraklasie.  Niestety, to też świadczy o tym, że nasz potencjał ofensywny w tym  spotkaniu był znikomy. Będziemy natomiast więcej wymagali od Azera  Busuladzica, bo ten chłopak umie grać w piłkę i wiele razy to pokazywał,  ale w tym meczu za bardzo dostosował się do poziomu większości  zawodników. Oczekujemy od niego zdecydowanie lepszej gry i wierzę, że  tak będzie

- zakończył Jacek Zieliński. Cała wypowiedź trenera Arki Gdynia dostępna na radiowym kanale You Tube.

źródło: PAP | red: rbon

Piłkarze Jagiellonii Białystok udanie rozpoczęli nowy sezon ekstraklasy. W piątkowy (19.07) wieczór pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0 (2:0). Po tym zwycięstwie objęli prowadzenie w lidze.

Kibice Jagi, którym nie udało się wejść na sobotni mecz, zgłaszają się do klubu po rekompensaty

15.07.2019, 17:22

Około 500 kibiców zgłosiło się już do Jagiellonii Białystok w związku z zamieszaniem podczas ostatniego sparingu.

Jagiellonia Białystok otrzymała dofinansowanie z miasta

8.07.2019, 18:51

To pieniądze na organizację meczów i zgrupowań, wynajem boisk i sprzęt sportowych.

Wygrany sparing i prezentacja piłkarzy Jagiellonii tydzień przed startem sezonu [zdjęcia]

13.07.2019, 07:52

Jagiellonia wygrała z litewskim Atlantas Kłajpeda 3:0 (1:0) w rozegranym w sobotę (13.07) w Białymstoku meczu sparingowym. Był to piąty i ostatni sprawdzian białostockiej drużyny w trakcie przygotowań do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.