Radio Białystok | Sport | Mamrot po zwycięstwie z Górnikiem: cieszy to, że młodzieżowcy pomagają drużynie

Mamrot po zwycięstwie z Górnikiem: cieszy to, że młodzieżowcy pomagają drużynie

17.08.2019, 23:13, akt. 23:27

Jagiellonia Białystok pokonała w meczu 5. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze. W spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Białymstoku zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota trzykrotnie trafiał do bramki zabrzan. Gole strzelali Ivan Runje, Bartosz Bida oraz Jesus Imaz. Jedyną bramkę dla gości zdobył Wolsztyński.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: piłkarskie szczęście nareszcie było przy nas

Trener Jagiellonii Białystok mówił po meczu, że spotkanie to kosztowało jego drużynę wiele zdrowia. Już w pierwszej połowie z boiska musiał zejść napastnik Ognjen Mudrinski. Wypowiedź trenera na temat zdrowia napastnika dostępna jest na naszym kanale You Tube.

Jeśli chodzi o budowanie akcji czy utrzymanie się przy piłce, to nie mieliśmy tak dużo błędów, jak w poprzednich spotkaniach. Natomiast na pewno ten mecz kosztował nas bardzo dużo zdrowia, bo napracowaliśmy się ciężko na to zwycięstwo. Piłkarskie szczęście też było przy nas, czego ewidentnie nam brakowało w poprzednich spotkaniach. Bo nadal uważam, że tych punktów z gry powinno być więcej. Cieszą bramki, kolejna Bartka Bidy, asysta Patryka Klimali, więc ci młodzi zawodnicy pomagają drużynie, ale cały zespół wykonał ciężką pracę. Kluczowy moment był przy wyniku 2:1, kiedy Górnik miał dobrą fazę meczu, a stadion bardzo nam pomógł dopingiem i pierwszą od razu sytuację wykorzystaliśmy na 3:1, co uspokoiło grę. W efekcie zdobyliśmy trzy punkty, z których na pewno bardzo się cieszymy

- powiedział po meczu Ireneusz Mamrot. Brosz: szybko stracona bramka zmieniła obraz meczu

Trener Górnika Zabrze mówił po meczu, że jego zespół musi nadal ciężko pracować - zwłaszcza nad skutecznością i wykończeniem akcji. Przyznał, że pierwsza stracona bramka zmieniła obraz tego spotkania.

Szkoda, że tak szybko straciliśmy bramkę. To trochę zmieniło obraz meczu i musieliśmy zmienić nasze ustawienie. W drugiej połowie po bramce Łukasza Wolsztyńskiego złapaliśmy kontakt i to był taki newralgiczny moment, gdy mieliśmy jeszcze sytuacje. Ale skuteczność to jest element, nad którym musimy   jeszcze dużo pracować, bo samo stwarzanie sytuacji to zbyt mało

- powiedział po meczu trener Marcin Brosz.źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Jaga wygrywa mecz u siebie - Górnicy pokonani 3:1 [zdjęcia, wideo]

18.08.2019, 02:46

PIłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli 3 punkty przed własną publicznością. W sobotni (17.08) wieczór pokonali Górnika Zabrze 3:1 (2:0). Dzięki wygranej żółto-czerwoni doskoczyli do czołówki tabeli.


Skrzydłowy Jagiellonii wybrany do najlepszej "jedenastki" 4. kolejki Ekstraklasy

13.08.2019, 13:51

Jagiellonia zremisowała 1:1 swój wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk. Na wyróżnienie po stronie piłkarzy z Białegostoku zasłużyło kilku zawodników, ale Ekstraklasa wybrała skrzydłowego Żółto-Czerwonych, Tomasa Prikryla.


Wójcicki po remisie z Lechią: mamy lekki niedosyt

13.08.2019, 00:26

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe w Gdańsku z Lechią 1:1. Gole w meczu strzelali Sobiech i Mudrinski. Jednym z wyróżniających się piłkarzy na placu gry był jednak prawy obrońca Jagiellonii - Jakub Wójcicki.


Mamrot po remisie z Lechią: szanujemy ten punkt

12.08.2019, 21:11

Jagiellonia zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1. Gole strzelali Artur Sobiech i Ognjen Mudrinski. Jagiellonia po 4 kolejkach ma 5 punktów na koncie.


Jagiellonia Białystok wywalczyła remis w Gdańsku [zdjęcia, wideo]

12.08.2019, 23:58

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli jeden punkt w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk. W poniedziałkowy (12.08) wieczór zremisowali na Wybrzeżu 1:1 (1:0).
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok