Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wygrywa z Koroną Kielce i zostaje liderem tabeli [zdjęcia]

Jagiellonia wygrywa z Koroną Kielce i zostaje liderem tabeli [zdjęcia]

31.08.2019, 01:55, akt. 1.09.2019, 16:32

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:0 (1:0) z Koroną Kielce w piątkowym (30.08) wyjazdowym meczu ekstraklasy. Dzięki wygranej Jaga awansowała na pozycję lidera. Ma tyle samo punktów, co liderujący do tej pory Śląsk Wrocław.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok, 30.08.2019, fot. Joanna Szubzda

Jaga wygrała trzeci mecz z rzędu

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Zespół z Podlasia wygrał dwa ostatnie mecze i po sześciu kolejkach zajmował trzecie miejsce w tabeli. Korona po trzech kolejnych porażkach zadomowiła się w dolnych rejonach tabeli. Dlatego trener Gino Lettieri, w porównaniu do poprzedniego meczu z Górnikiem Zabrze, zdecydował się aż na pięć zmian w wyjściowej jedenastce.

Pierwszą groźną sytuację w piątkowym meczu stworzyli kielczanie. W ósmej minucie na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Marcin Cebula, piłka odbiła się po drodze od jednego z obrońców gości, ale Damian Węglarz nie dał się zaskoczyć.

Jagiellonia odpowiedziała dziewięć minut później. Martin Kostal wymanewrował Michaela Gardawskiego, dośrodkował w pole karne Korony, ale nikt z jego partnerów z drużyny nie doszedł do piłki. Na kolejne emocje musieliśmy czekać do 29. minuty, ale uderzenie Cebuli zostało zablokowane przez obrońcę "Jagi".

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Ściegiennego mocno się wynudzili.

Kielczanie mieli co prawda inicjatywę, ale nie mogli znaleźć sposobu na defensywnie grających rywali. Co więcej, w 43. min stracili bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Brazylijczyka Guilherme Chorwat Ivan Runje głową skierował piłkę do siatki gospodarzy.

Schodzących na przerwę piłkarzy Korony pożegnały przeraźliwe gwizdy.

Lettieri zdecydował się na dwie zmiany w składzie - Oktawiana Skrzecza i Erika Pacindę zastąpili Milan Radin i Michal Papadopulos. To właśnie czeski napastnik był w 56. bliski wyrównania, ale jego strzał głową okazał się niecelny. Bardzo szybko limit zmian wykorzystał szkoleniowiec Korony, wprowadzając za Ognjena Gnjatica argentyńskiego skrzydłowego Andresa Lioia.

Jesus Imaz strzela 7. gola

W 43. min. bramkarz Korony i właśnie Lioi sprezentowali gościom drugą bramkę. Sokół za słabo podał piłkę do Argentyńczyka, a ten zamiast ją wybić stracił na rzecz Guilherme. Brazylijczyk dośrodkował, a Jesus Imaz zdobył swoją już siódmą bramkę w sezonie.

Po stracie drugiego gola kieleccy kibice skandowali pod adresem trenera Korony "auf Wiedersehen". Zespół gości przejął zdecydowanie inicjatywę na boisku, bo kielczanie wyglądali na pogodzonych z porażką.

W 80. min gospodarze mogli stracić trzecią bramkę, ale po strzale wprowadzonego w drugiej połowie Partyka Klimali Sokół sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. Korona poniosła czwartą porażkę z rzędu, a zespół z Białegostoku po trzecim kolejnym zwycięstwie został liderem tabeli. Po tej kolejce piłkarze ekstraklasy mają dwa tygodnie przerwy z powodu meczów reprezentacji narodowej.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ivan Runje (43-głową), 0:2 Jesus Imaz (58).

Żółta kartka - Korona Kielce: Milan Radin, Andres Lioi.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 261.

Korona Kielce: Paweł Sokół - Mateusz Spychała, Adnan Kovacevic, Ivan Marquez, Michael Gardawski - Oktawian Skrzecz (46. Milan Radin), Ognjen Gnjatic (56. Andres Lioi), Jakub Żubrowski, Marcin Cebula, Matej Pucko - Erik Pacinda (46. Michal Papadopulos).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenic, Guilherme Sitya - Jesus Imaz, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Juan Camara (60. Marko Poletanovic), Martin Kostal (75. Patryk Klimala) - Bartosz Bida (89. Ognjen Mudrinski).

źródło: PAP | red: wsz, sk, zmj, ary, mag

Kibice nadal nie zgadzają się na zmiany w muralu na białostockim osiedlu Antoniuk.

Imaz: jestem bardzo szczęśliwy, że tym hattrickiem przeszedłem do historii klubu

24.08.2019, 01:24

Jagiellonia Białystok pokonała w meczu 6. kolejki Ekstraklasy drużynę Wisły Kraków 3:2. Hattricka strzelił Jesus Imaz. Gole dla Wiślaków zdobywali Brożek oraz Buksa.

Mamrot: byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska

24.08.2019, 00:18

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Kraków 3:2 w meczu 6. kolejki Ekstraklasy. Hattricka dla Żółto-Czerwonych zdobył Jesus Imaz. Gole dla Białej Gwiazdy strzelali Brożek oraz Buksa.

Jesus Imaz bohaterem Jagiellonii - strzelił wszystkie gole białostoczan w meczu z Wisłą [zdjęcia, wideo]

23.08.2019, 05:06

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali 3:2 (2:1) Wisłę Kraków przed własną publicznością. Wszystkie trzy gole strzelił Jesus Imaz, tym samym Hiszpan przeszedł do historii białostockiego klubu, jako pierwszy zawodnik, który zdobył hat-tricka w meczu w ekstraklasie.

Wiemy, kiedy Jagiellonia zagra mecz z Legią Warszawa [terminarz kolejek 8-11]

21.08.2019, 10:19

Ekstraklasa przedstawiła terminarz kolejek 8-11.

Dwóch obrońców Jagiellonii w najlepszej "jedenastce" 5. kolejki Ekstraklasy

21.08.2019, 10:08

Jagiellonia Białystok pokonała w 5. kolejce drużynę Górnika Zabrze 3:1. Jedną z bramek strzelił Ivan Runje, a asystował mu Guilherme.