Radio Białystok | Sport | Jagiellonia przegrała w Gliwicach - to druga z rzędu porażka zespołu na wyjeździe [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

9.11.2019, 01:59, akt. 16:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (0:2) na wyjeździe z Piastem Gliwice. Rywale - mistrzowie Polski - dzięki wygranej awansowali na pozycję lidera. Żółto-czerwoni w takim samym stosunku przegrali poprzedni mecz na wyjeździe z Wisłą Płock.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 08.11.2019, fot. Joanna Szubzda

Pierwszego gola gliwiczanie "zawdzięczają" systemowi VAR. W siódmej minucie Tom Hateley zagrał piłkę prostopadle do Jorge Felixa, a ten, mając przed sobą bramkarza, umieścił ją w siatce.

Wydawało się, że gracz Piasta był na spalonym, ale po weryfikacji sędzia uznał gola.

W 25. minucie mistrzowie Polski potwierdzili przewagę zdobyciem drugiej bramki. Także w tej sytuacji asystą popisał się Hateley, po którego zagraniu celny strzał z lewej nogi oddał Gerard Badia. Błąd w kryciu popełnił Zoran Arsenić, który próbował zablokować strzał rywala, ale zrobił to nieskutecznie i zawodnik gospodarzy strzałem z kilku metrów pokonał Węglarza.

Druga połowa meczu

Po rozpoczęciu drugiej połowy Jagiellonia szybko zdobyła gola. W 50. minucie zagapili się defensorzy drużyny z Górnego Śląska, a Jesus Imaz, chociaż był naciskany w polu karnym przez Piotra Malarczyka, zdołał oddać dobry strzał.

Niestety dla żółto-czerwonych - w tej akcji - kontuzji nabawił się Martin Kostal, który asystował przy bramce Imaza, ale chwilę później musiał zejść z boiska.

W 58. minucie trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot musiał szybko przeorganizować drugą linię swojego zespołu. Na noszach został zniesiony z murawy Martin Pospilis. Za niego wszedł młody, utalentowany zawodnik z Ukrainy Oleg Horin. Dla 19-latka był to debiut w polskiej ekstraklasie.

Podopieczni Mamrota nie zdołali doprowadzić do remisu. Kropkę nad "i" postawił Felix, który w 76. minucie wykończył świetny rajd prawym skrzydłem rezerwowego Patryka Tuszyńskiego. Siedem minut później Hiszpan miał jeszcze jedną szansę, ale uderzył zbyt lekko.

Drużyna z Białegostoku kończyła mecz w dziesiątkę. W 88. minucie Bartosz Bida za niepotrzebny faul na Dominiku Steczyku w środowej części boiska ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jorge Felix (7), 2:0 Gerard Badia (25), 2:1 Jesus Imaz (50), 3:1 Jorge Felix (76).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Sebastian Milewski, Uros Korun. Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień, Bartosz Bida, Oleg Horin. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Bartosz Bida (88).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 4 134.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Sebastian Milewski (82. Dominik Steczyk), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Jorge Felix, Gerard Badia (90. Martin Konczkowski) - Piotr Parzyszek (57. Patryk Tuszyński).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenic, Bodvar Bodvarsson - Juan Camara, Martin Pospisil (58. Oleg Horin), Bartosz Kwiecień, Jesus Imaz, Martin Kostal (51. Bartosz Bida) - Patryk Klimala (77. Ognjen Mudrinski).

źródło: PAP | red: wsz, ary, rbon, zmj

Ekstraklasa SA podała szczegółowy terminarz 19. i 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra wówczas z Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze.

Jagiellonia montuje balon w ośrodku treningowym w Starosielcach [zdjęcia, wideo]

7.11.2019, 17:21

Dzięki tej inwestycji piłkarze Jagiellonii Białystok będą mogli trenować zimą na własnym obiekcie.

Bartosz Kwiecień: nieważne kto strzela, ważne, że wygrywamy [wideo]

4.11.2019, 04:35

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie ŁKS Łódź 2:0. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Bartosz Kwiecień i Patryk Klimala. Był to pierwszy od ponad 7 lat mecz obu zespołów na najwyższym poziomie rozgrywek.

Mamrot: cieszę się, że otworzyliśmy wynik po stałym fragmencie gry [wideo]

3.11.2019, 15:54

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie ŁKS Łódź 2:0. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Bartosz Kwiecień i Patryk Klimala. Był to pierwszy od 7 lat mecz obu zespołów na najwyższym poziomie rozgrywek.