Radio Białystok | Sport | Piłkarze Jagiellonii przegrali kolejny mecz – tym razem z Zagłębiem Lubin [zdjęcia, wideo]

8.12.2019, 05:12, akt. 9.12.2019, 14:45

Zawodnicy Jagiellonii Białystok ulegli na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:1 (0:1). Przez prawie całą drugą połowę żółto-czerwoni grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Ivana Runje.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, 07.12.2019, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
"Brakowało nam wolicjonalności" - tłumaczy trener Jagiellonii - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
"W dziecięciu graliśmy lepiej niż w jedenastu" - mówi Ireneusz Mamrot | Pobierz plik.

0:00
0:00
Piłkarze Jagiellonii nie kryją smutku z przegranego meczu - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Zasłużone zwycięstwo Zagłębia w Białymstoku

Gospodarze prawie całą drugą połowę grali w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach dla chorwackiego stopera Ivana Runje. To druga porażka z rzędu białostoczan, którzy coraz bardziej tracą kontakt z czołową ósemką tabeli ekstraklasy.

Przez pierwsze pół godziny mecz toczył się pod dyktando gości. Gracze z Lubina dłużej utrzymywali się przy piłce i rozgrywali akcje na połowie Jagiellonii. Już w piątej minucie poważnie zagrozili bramce białostoczan, ale strzał Damiana Oko po zamieszaniu po rzucie rożnym został zablokowany.

W 18. min Zagłębie zdobyło - jak się okazało - zwycięską bramkę. Piłka na prawym skrzydle trafiła do Alana Czerwińskiego, który ograł Jesusa Imaza i wycofał ją na środek pola karnego do Damjana Bohara, a słoweński skrzydłowy pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Pomógł w tym stoper Jagiellonii Bartosz Kwiecień, bo po drodze od niego odbiła się piłka nieco myląc bramkarza.

Jagiellonia zaczęła mecz w dość nietypowym ustawieniu, bo na środku pomocy - obok Tarasa Romanczuka - grał Zoran Arsenic, a na lewym skrzydle Imaz. Po pół godzinie, gdy gospodarze w zasadzie nie przeprowadzili żadnej składnej ofensywnej akcji - poza próbą z 16. min, gdy Patryk Klimala wycofał piłkę do Romanczuka, którego uderzenie zza pola karnego zablokowali jednak obrońcy - trener Ireneusz Mamrot zmienił pozycje kilku zawodników.

Ostatni kwadrans wyglądał już nieco lepiej w wykonaniu gospodarzy, choć na przerwę i tak schodzili przy gwizdach kibiców.

Ivan Runje osłabił swoją drużynę

W przerwie trener Mamrot znowu skorygował skład i ustawienie, wpuszczając na boisko dwóch nominalnych skrzydłowych - Czecha Tomasa Prikryla i Hiszpana Juana Camarę. O ile gospodarze przygotowali sobie w szatni jakiś plan na drugą połowę, to bardzo szybko legł on w gruzach. W krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki zobaczył bowiem Runje i po czerwonej musiał opuścić boisko. Chorwat nie zagra w następnym meczu z Lechią Gdańsk.

Dwie minuty wcześniej powinna paść druga bramka dla Zagłębia; ale Bohar nie wykorzystał podania Bartosza Białka i - będąc sam przed Sandomierskim - przestrzelił.

Mimo osłabienia białostoczanie próbowali walczyć o zmianę wyniku, Zagłębie raczej czekało na "dobicie" przeciwnika po kontrze niż zabiegało o podwyższenie wyniku. Ok. 60. min udało mu się jednak Jagiellonię zepchnąć do głębokiej defensywy, ale Sandomierski poradził sobie ze strzałami Oko i Sasy Zivca.

W 76. min groźnie po drugiej stronie boiska uderzył Camara, ale minimalnie chybił. Dwie minuty później Islandczyk Bodvar Bodvarsson prawdopodobnie uratował Jagiellonię przed stratą drugiego pola, wybijając piłkę w polu karnym spod nogi Zivca. W 81. min gospodarze oddali jedyny celny strzał w tym meczu, ale Konrad Forenc nie dał się pokonać Martinowi Pospisilowi.

W końcówce białostoczanie próbowali wyrównać, w doliczonym czasie gry przy rzucie rożnym w polu karnym gości był nawet Sandomierski, ale gola nie udało im się zdobyć.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Damjan Bohar (18).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Ivan Runje, Martin Pospisil, Patryk Klimala. Zagłębie Lubin: Bartosz Kopacz. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Ivan Runje (52).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 4 511.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki (46. Tomas Prikryl), Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Taras Romanczuk, Zoran Arsenic - Jesus Imaz (46. Juan Camara), Martin Pospisil, Bartosz Bida (56. Andrej Kadlec) - Patryk Klimala.

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko - Sasa Zivec, Jakub Tosik, Bartosz Slisz, Filip Starzyński (90+2 Łukasz Poręba), Damjan Bohar - Bartosz Białek (73. Patryk Szysz).

źródło: PAP | red: wsz, zmj, sk

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie zdobyli żadnego punktu w meczu rozgrywanym w Bełchatowie. W niedzielnym (1.12) spotkaniu przegrali 1:2 z Rakowem Częstochowa. Gola dla Jagiellonii zdobył Bartosz Bida, a samobójcze trafienie zaliczył Jakub Wójcicki. W ostatniej akcji meczu gola strzelił Sebastian Musiolik i zapewnił wygraną gospodarzom.

Mamrot: błędy były dzisiaj naszą wizytówką [wideo]

1.12.2019, 15:41

Jagiellonia Białystok w dramatycznych okolicznościach przegrywa mecz z Rakowem Częstochowa [zdjęcia]

2.12.2019, 12:56

Obrońca Jagiellonii w najlepszej "11" 16. kolejki Ekstraklasy

26.11.2019, 12:46

Jagiellonia Białystok w niedzielę (24.11), w 16. kolejce Ekstraklasy pokonała drużynę Arki Gdynia (2:0). Gola zdobył Patryk Klimala oraz samobójcze trafienie zaliczył Adam Danch. Z bardzo dobrej strony pokazał się lewy obrońca Żółto-Czerwonych Bodvar Bodvarsson.

Klimala: momentami brakowało mi spokoju pod bramką, ale dobrze wykonałem polecenia trenera [wideo]

24.11.2019, 19:04

Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 2:0 w 16. kolejce Ekstraklasy. Bramki dla białostockiego klubu strzelali Patryk Klimala i Bodvar Bodvarsson.

Mamrot: jestem zadowolony z naszej gry defensywnej [wideo]

25.11.2019, 10:53

Jagiellonia Białystok wygrywa z Arką i wraca do czołowej ósemki [zdjęcia, wideo]

25.11.2019, 00:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:0 (0:0) z Arką Gdynia. Dzięki wygranej żółto-czerwoni znów są w pierwszej ósemce, z której wypadli na początku tej kolejki.