Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Lubinie z Cuprum 1:3

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Lubinie z Cuprum 1:3

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

12.01.2020, 04:51, akt. 20:29

Na początek rundy rewanżowej w PlusLidze, siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają na wyjeździe z Cuprum Lubin 1:3.

12.01.2020 r. - Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Lubinie z Cuprum 1:3 - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Zespół Andrzeja Kowala chciał się zrewanżować rywalom za dotkliwą porażkę we własnej hali. Właśnie przeciwko "Miedziowym" suwalczanie zagrali najsłabsze spotkanie w pierwszej rundzie i przegrali 0:3, w setach do 12, 21 i 22.

W Lubinie suwalczanie zdołali ugrać jednego seta. Pierwszą partię wygrali gospodarze do 21. Po dwóch setach mieliśmy remis - do 18 wygrał Ślepsk Malow. W najbardziej zaciętym secie trzecim lubinianie wygrali do 22. W czwartym i jak się okazało ostatnim fragmencie meczu, ponownie zwycięża Cuprum 25:19 i 3:1 w całym spotkaniu.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął mecz w składzie: Wojciech Siek, Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Kacper Gonciarz i dwóch libero Paweł Filipowicz, Adrian Stańczak.

Początek spotkania należy do gospodarzy, którzy wychodzą na prowadzenie 5:2, zawodnicy z Suwałk odrabiają jednak straty i doprowadzają do remisu 6:6. Później Cuprum znów odskakuje na kilkupunktowe prowadzenie 15:9, następnie 20:14. Na boisku pojawiają się Patryk Szwaradzki i Cezary Sapiński. Przewaga gospodarzy topnieje do 3 punktów 23:20. Ostatecznie pierwsza partia kończy się wynikiem 25:21 dla "Miedziowych".

Set 2

Zdecydowanie lepiej wygląda gra Ślepska Malow w drugim secie. Goście wychodzą nawet na 6-punktowe prowadzenie 16:10. Bombardują rywali zagrywką, dobrze funkcjonuje też blok i gra w obronie. Seta kończy dwoma asami serwisowymi Nicolas Szerszeń. Jest 18:25 dla suwalczan i mamy remis.

Set 3

O ile w pierwszej partii dominowali gospodarze, w drugiej goście, to trzeci set jest już zdecydowanie wyrównany. Żadna z drużyn nie może odskoczyć na kilka oczek swoim rywalom. Utrzymuje się wynik remisowy - kolejno 12:12, 15:15, 19:19. Jednak końcówka należy do Cuprum, lubinianie wygrywają tę partię do 22.

Set 4

W czwartym secie na parkiecie pojawia się Josua Tuaniga, który zmienia na rozegraniu Kacpra Gonciarza. Od początku tej partii gra też środkowy Cezary Sapiński, który wchodzi za Andreasa Takvama. Po wyrównanym początku, gospodarze wychodzą na prowadzenie 10:7. Nie do zatrzymania jest 21-letni atakujący Cuprum Damian Domagała. Na boisku po raz pierwszy w tym meczu melduje się Kamil Skrzypkowski. Końcówka należy do "Miedziowych", którzy wygrywają 25:19 i 3:1 w całym meczu.

MVP spotkania wybrany został Damian Domagała. Ślepsk Malow Suwałki z 16 punktami pozostaje na 9 miejscu w tabeli PlusLigi. Okazja aby powiększyć dorobek punktowy będzie już w piątek (17.01) do Suwałk przyjedzie Asseco Resovia Rzeszów, początek meczu i naszych radiowych relacji o 17:30.

| red: maj, rbon

Meczem z GKS-em Katowice siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli pierwszą część sezonu w PlusLidze.

Świąteczne emocje w Suwałkach: siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1

26.12.2019, 06:51

Nietypowo, bo w drugi dzień świąt siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali swój mecz w PlusLidze. Podejmowali MKS Będzin, zwyciężyli i znacznie zwiększyli szanse na utrzymanie.