Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Świąteczne emocje w Suwałkach: siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1

Świąteczne emocje w Suwałkach: siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

26.12.2019, 06:51, akt. 22:54

Nietypowo, bo w drugi dzień świąt siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali swój mecz w PlusLidze. Podejmowali MKS Będzin, zwyciężyli i znacznie zwiększyli szanse na utrzymanie.

26 grudnia 2019 r., Ślepsk Malow Suwałki - MKS Będzin 3:1, fot. Marcin Mazewski

Świąteczne emocje w Suwałkach - siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1 - relacja Jerzego Kułakowskiego

Na Suwałki Arena zasiądzie komplet kibiców - relacja Marcina Mazewskiego

Świąteczny termin spotkania nie zniechęcił, a wręcz ucieszył kibiców. Na trybunach znów był komplet - około 2200 osób, wśród nich także grupa kibiców z Będzina.

Set 1

Gospodarze wychodzą na to spotkanie w składzie: Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Łukasz Rudzewicz, na rozegraniu Kacper Gonciarz i libero na zmianę Paweł Filipowicz z Adrianem Stańczakiem.

W składzie MKS-u Będzin jest dwóch zawodników, którzy w przeszłości występowali w barwach Ślepska Malow Suwałki - to Artur Ratajczak i Rafał Sobański.

Ślepsk Malow Suwałki dobrze zaczyna ten mecz, uzyskuje 2-3-punktowe prowadzenie,a ale nie może odskoczyć na więcej oczek rywalom. Jest kolejno 3:1, 7:4, 14:11, 16:15, 18:15, 20:17, 21:19. Ostatecznie 25:22 wygrywają tego seta gospodarze, a tę partię zamyka asem serwisowym Andreas Takvam. Dziewięć punktów w secie otwierającym to spotkanie zdobył Nicolas Szerszeń.

Set 2

Początek drugiego seta jeszcze bardziej zacięty niż ten w partii nr jeden. Jednak gdy w polu zagrywki staje Rafał Faryna, goście wychodzą na prowadzenie 12:9. Reaguje trener Andrzej Kowal, który ściąga Bartłomieja Bołądzia a wprowadza Patryka Szwaradzkiego - efekt - za chwilę mamy remis 12:12. W dalszej części wciąż wyrównana gra, a wynik utrzymuje się w okolicach remisu. Jednak końcówka należy do gości, którzy wygrywają 25:21, po zepsutej zagrywce Andreasa Takvama.

Set 3

Bardzo wyrównany pojedynek, drużyny walczą o każdy punkt. Na parkiecie pojawiają się Jakub Rohnka, Joshua Tuaniga i Wojciech Siek. Długo utrzymuje się remis. Set kończy się grą na przewagi. Zwycięża Ślepsk Malow Suwałki po dwóch skutecznych atakach Nicolasa Szerszenia. W meczu jest 2:1 dla gospodarzy.

Set 4 i ostatni

Porażka w końcówce poprzedniej partii nie załamała gości, którzy zdobywają 3 pierwsze punkty w tym secie. Jednak Ślepsk Malow szybko odrabia straty. Robi się 4:4 i dalej mamy scenariusz znany z poprzednich setów - czyli gra punkt za punkt. Przy stanie 20:20 na parkiecie pojawia się na moment Cezary Sapiński. Znów gra na przewagi i ponownie zespół z Suwałk wygrywa 26:24. Mecz zakończył asem serwisowym Patryk Szwaradzki.

MVP zawodów wybrany rozgrywający biało-niebieskich Joshua Tuaniga. Ślepsk Malow Suwałki, po tym zwycięstwie nie zmienił swojej pozycji w ligowej tabeli (nadal jest 11.), ale dopisał cenne 3 punkty i ma ich już 15, o 8 więcej, niż ostatnia w tabeli Visła Bydgoszcz i przedostatni MKS Będzin.

| red: wsz, sk, maj, ary

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali 1:3 wyjazdowy mecz z PGE Skrą Bełchatów. Suwalczanie wygrali pierwszego seta 28:26, w kolejnych lepsi okazali się wielokrotni mistrzowie Polski. W kolejnych setach było 29:27, 25:23 i 25:20 dla Skry Bełchatów.

Kolejny tie-break w Suwałkach - Ślepsk Malow wygrywa z Treflem Gdańsk 3:2 [zdjęcia]

17.12.2019, 11:19

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki sprawił niespodziankę i wygrał w zaległym meczu PlusLigi z wyżej notowanym Treflem Gdańsk 3:2.

Emocje w Suwałkach. Ślepsk Malow wygrywa z Visłą Bydgoszcz po tie-breaku [zdjęcia]

13.12.2019, 07:50

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki podejmował Visłę Bydgoszcz i był to tzw. "mecz o 6 punktów". Celem obu drużyn jest utrzymanie w najwyższej lidze i oba sąsiadują w dolnej części tabeli. Zwycięsko z tego starcia wyszli gospodarze.

Ślepsk Malow Suwałki ma nowego sponsora

12.12.2019, 07:06

Ślepsk Malow Suwałki ma nowego sponsora. Centrum Handlowe Plaza podpisało roczną umowę z plusligową drużyną. Jednocześnie w suwalskiej galerii pojawiły się wizerunki siatkarzy.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają po pięciu setach z Czarnymi Radom [zdjęcia]

8.12.2019, 05:54

Siatkarze Ślepska Suwałki w sobotni (7.12) wieczór dopisali kolejne dwa punkty w Plus Lidze. Tym razem na wyjeździe pokonali drużynę Czarnych Radom 3:2.