Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny tie-break w Suwałkach - Ślepsk Malow wygrywa z Treflem Gdańsk 3:2 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

17.12.2019, 11:19, akt. 18.12.2019, 01:03

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki sprawił niespodziankę i wygrał w zaległym meczu PlusLigi z wyżej notowanym Treflem Gdańsk 3:2.

17 grudnia 2019 r., Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:2, fot. Marcin Mazewski

W sezonie PlusLigi beniaminek z Suwałk długo nie grał pięciosetówek, jednak jak zaczął - to nie może przestać. Trzeci z rzędu mecz drużyna Ślepska Malow Suwałki rozstrzygnęła właśnie w secie prawdy i to trzeci raz na swoją korzyść.

Zawodnikiem meczu podobnie, jak w piątkowym (13.12) starciu z Visłą Bydgoszcz wybrano Nicolasa Szerszenia, ale świetnie spisywała się cała drużyna. W bloku brylował Łukasz Rudzewicz. Sporo punktów dołożyli Bartłomiej Bołądź i Kevin Klinkenberg.

Set 1

Znakomicie otworzył to spotkanie Nicolas Szerszeń, który zaserwował dwa asy. Przypomnijmy, w piątkowym meczu z Visłą Bydgoszcz, zdobył w ten sposób 8 punktów. Jednak goście, szybko się otrząsnęli i wyszli na kilku-punktowe prowadzenie. Gdy w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Bołądź posłał dwa asy i przewaga Trefla stopniała do 2 punktów (15:17). W dobrej dyspozycji jest atakujący gdańszczan Bartosz Filipiak. Siatkarze Ślepska Malow nie kończą paru ataków i to goście wygrywają pierwszego seta do 18.

Set 2

Bardzo wyrównany set. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować kilku-punktowej przewagi. Jest kolejno 1:1, 6:6, 15:15, 21:21. Niestety bardziej doświadczeni goście grają lepiej w końcówce seta i wygrywają go do 22. Zapowiada się szybka wygrana Trefla i wyjazd 3 punktów nad morze. Jednak licznie zgromadzeni w Suwałki Arena kibice biało-niebieskich nie tracą wiary w zwycięstwo swoich ulubieńców.

Set 3

Zespół Ślepska Malow Suwałki dobrze rozpoczyna trzecią partię i prowadzi 4:1. Drużyna Trefla traci swoją skuteczność. Suwalczanie wywierają na gościach presję zagrywką. Budują swoją przewagę i mają tego seta pod kontrolą. Wygrywają go 25:16. Jednak, aby zdobyć jakiekolwiek punkty do ligowej tabeli w tym spotkaniu, trzeba wygrać jeszcze jedną partię.

Set 4

Ślepsk Malow świetnie zaczyna partię nr 4 tego spotkania. Gospodarze ryzykują w polu serwisowym, co oznacza kłopoty w przyjęciu po drugiej stronie siatki. W obronie świetnie spisuje się Kevin Klinkenberg, a rywali punktuje Nicolas Szerszeń. Suwalczanie wychodzą na prowadzenie 8:4. Jednak po błędach w ataku i asie Rubena Schotta robi się 9:10. Podopieczni Andrzeja Kowala szybko przełamują ten mały kryzys i wychodzą na prowadzenie 18:15. Po asie Nicolasa Szerszenia robi się 19:15. Myli się w ataku Bartłomiej Bołądź, Ruben Schott trafia w libero zagrywką, przegrana akcja przy siatce i przewaga topnieje do jednego punktu. Ale Ślepsk Malow nie oddaje już prowadzenia do końca seta. Blok Łukasza Rudzewicza zamyka czwartą partię - 25:21.

Set 5

To trzeci tie-break z rzędu dla zespołu z Suwałk. Sporo zepsutych zagrywek po jednej i po drugiej stronie siatki. Przez dłuższy czas mamy wynik remisowy, ale to goście przy zmianie stron prowadzą 8:6. Gospodarze się nie poddają i odrabiają straty 11:11. Biało-niebiescy wychodzą na prowadzenie 13:12 po znakomitym bloku. Kolejny świetny blok Łukasza Rudzewicza i Ślepsk Malow Suwałki ma pierwszą piłkę meczową 14:13. Psuje serwis Kamil Skrzypkowski, ale za chwilę jest już 16:14 i 3:2 w całym meczu dla suwalczan.

Była to piąta wygrana suwalczan w 10. meczu w PlusLidze. Ślepsk Malow Suwałki dopisuje 2 punkty i łącznie ma ich już 12, co daje 11. miejsce w tabeli. W niedzielę (22.12) zespół z Północy Polski czeka trudny wyjazdowy mecz w Bełchatowie z mocną Skrą.

| red: sk, maj

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki podejmował Visłę Bydgoszcz i był to tzw. "mecz o 6 punktów". Celem obu drużyn jest utrzymanie w najwyższej lidze i oba sąsiadują w dolnej części tabeli. Zwycięsko z tego starcia wyszli gospodarze.