Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki ulega mistrzom Polski - ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 0:3

Ślepsk Malow Suwałki ulega mistrzom Polski - ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 0:3

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

5.02.2020, 17:59, akt. 23:56

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zaliczyli serię gier z medalistami mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu. W środę (5.02) zagrali przed własną publicznością z mistrzem kraju - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3, fot. Marcin Mazewski

Po wicemistrzu - Vervie Warszawa i trzeciej drużynie - Jastrzębskim Węglu przyszła pora na mistrza - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Suwalczanie pokazali charakter i twardo walczyli w pierwszym secie, ulegając jednak po grze na przewagi 31:33. Taka postawa rozdrażniła mistrzów Polski, którzy w drugim secie szybko odskoczyli na kilka punktów i wygrali do 18. W trzeciej partii utrzymali dobrą grę i pokonali Ślepsk Malow do 19, zwyciężając w całym meczu 3:0.

Set 1

Pierwsza "szóstka" Ślepska Malow Suwałki na spotkanie z mistrzem Polski wyglądała tak samo jak w starciach z Vervą Warszawa i Jastrzębskim Węglem. Na parkiet wyszli: Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Andreas Takvam, Joshua Tuaniga, na libero Paweł Filipowicz i Adrian Stańczak.

Pierwszy skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle to: Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Kamil Semeniuk, Arpad Baroti, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, na libero Paweł Zatorski.

Suwalczanie wyszli na mecz i walczyli z mistrzem Polski jak równy z równym. Gospodarze świetnie spisywali się w polu zagrywki. Problemy z przyjęciem sprawiły, że Ślepsk Malow miał sporo okazji na kontrach. Gra się zazębiała. ZAKSA też wykorzystywała swoje okazje. Set kończył się na przewagi. Beniaminek PlusLigi obronił kilka piłek setowych, później role się odwróciły i to podopieczni Andrzeja Kowala mieli szanse, by rozstrzygnąć pierwszą partię na swoją korzyść. Ostatecznie po blisko 40 minutach wygrali goście 31:33.

Set 2

Tak jak mieliśmy wspaniałe emocje i walkę w secie pierwszym, tak w drugiej partii mistrzowie Polski szybko odskoczyli na kilka punktów. Swoimi zagrywkami bombardował nas Węgier Arpad Baroti. Goście prowadzili nawet 10:18. Na parkiecie pojawił się na chwilę Kacper Gonciarz. Na zagrywkę wszedł też Łukasz Rudzewicz. ZAKSA wygrała tego seta - pewnie, do 18.

Set 3

Na początku trzeciego seta dwa razy pomylił się Aleksander Śliwka i Ślepsk Malow prowadził 2:0. Goście jednak szybko odrobili straty i złapali tempo z poprzedniej partii wychodząc na czteropunktowe prowadzenie 10:14 i 12:16. Nie oddali go już do końca seta i meczu. 19:25 i 0:3 dla zawodników z Opolszczyzny.

MVP meczu wybrany Aleksander Śliwka. ZAKSA dzięki tej wygranej ma 46 oczek i jest wiceliderem. Ślepsk Malow pozostaje na 11. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. A do Suwałk już w niedzielę (9.02) przyjeżdża Skra Bełchatów. Relacje z tego meczu od 14:45 na antenie naszego radia.

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg - 7 pkt., Szerszeń -14, Bołądź -12, Takvam -6, Sapiński -9, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki -1, Rudzewicz, Rohnka, Gonciarz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Wiśniewski -12, Śliwka -16, Semeniuk -13, Baroti -14, Rejno -1, Zatorski (libero) oraz Stępień, Smith -1, Grygiel -1.

MVP: Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

| red: wsz, maj, rbon

W siatkarskiej PlusLidze trudne zadanie czekało drużynę Ślepska Malow Suwałki. Podejmowała jednego z faworytów rozgrywek, zespół Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają z liderem tabeli VERVĄ Warszawa 0:3 [zdjęcia]

21.01.2020, 04:56

To był kolejny wieczór pełen sportowych emocji. We wtorek (21.01) w PlusLidze siatkarzy Ślepsk Malow podejmował wicemistrza Polski i lidera tabeli, VERVĘ Warszawa.

Ślepsk Malow Suwałki ponownie wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 [zdjęcia]

18.01.2020, 07:07

W piątkowy wieczór (17.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali u siebie z Resovią 3:1.