Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki ponownie wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 [zdjęcia]

Ślepsk Malow Suwałki ponownie wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

18.01.2020, 07:07, akt. 2.02.2020, 13:22

W piątkowy wieczór (17.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali u siebie z Resovią 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Z trenerem Ślepska Malow Suwałki Andrzejem Kowalem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Z siatkarzami Ślepska Malow Suwałki rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

W meczu PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki podejmował Resovię, którą we wrześniu pokonał na wyjeździe 3:1. Podopieczni Andrzeja Kowala powtórzyli taki sam wynik w hali Suwałki Arena. Spotkanie w hali Suwałki Arena obejrzało około 2200 kibiców - komplet, pojawiła się także spora grupa sympatyków gości.

Trener beniaminka, po raz pierwszy w tym sezonie mógł skorzystać z Takvama, Tuanigi, Klinkenberga i Szerszenia w jednym ustawieniu. Francuski przyjmujący polskiego pochodzenia, od tej kolejki - formalnie występuje już jako Polak. Na parkiecie w jednym momencie może znajdować się tylko trzech obcokrajowców. To dało nowe możliwości i warianty gry zawodnikom z Suwałk.

Set 1

Suwalczanie rozpoczynają spotkanie w ustawieniu: Nicolas Szerszeń, Cezary Sapiński, Andreas Takvam, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, na rozegraniu Joshua Tuaniga i na libero: Paweł Filipowicz i Adrian Stańczak.

Resovia wychodzi w składzie: Tomas Rousseaux, Bartłomiej Krulicki, Kawika Shoji, Nicolas Marechal, Bartłomiej Lemański, Zbigniew Bartman i Bartosz Mariański (L).

Początek meczu zdecydowanie dla gospodarzy, którzy wychodzą na czteropunktowe prowadzenie 12:8. Trener gości Piotr Gruszka bierze czas, ale na niewiele się to zdaje, bo przewaga beniaminka PlusLigi rośnie do 14:9 i 21:15. Przy stanie 22:18 na boisku pojawia się w polu zagrywki Patryk Szwaradzki. Ostatni punkt w pierwszej partii zdobywa Cezary Sapiński. Jest 25:19 i prowadzenie 1:0 w meczu. Ślepsk Malow świetnie gra w obronie i dużo ryzykuje zagrywką, zawodnicy z Rzeszowa mają ogromne problemy z dokładnym przyjęciem.

Set 2

Drugą partię lepiej rozpoczynają goście, którzy wychodzą na prowadzenie 7:4. Przy stanie 7:11 dla Resovii, o czas prosi trener Ślepska Malow Andrzej Kowal. Suwalczanie mozolnie odrabiają straty i dochodzą Resovię na 15:15. Od tego momentu to już gospodarze rozdają karty. Seta kończy atakiem z przechodzącej piłki Kevin Klinkenberg. W drugiej partii 25:21 dla Ślepska Malow. Podopieczni Andrzeja Kowala unieszkodliwili rzeszowian zagrywką i rozbili skuteczną grą w ataku.

Set 3

Resovia znów dobrze zaczyna seta i prowadzi 9:5. Na zagrywce szaleje środkowy gości Bartłomiej Lemański. Przy stanie 8:12 na parkiecie pojawia się Jakub Rohnka. Znów Ślepsk Malow odrabia straty i doprowadza do remisu, podobnie jak w poprzednim secie 15:15. Ale rzeszowianie szybko się pozbierali i wygrali kilka kolejnych piłek - wychodząc na prowadzenie 19:16. Tego prowadzenia nie oddali już do końca partii - zwyciężając do 20.

Set 4

Wyrównana gra na początku seta czwartego. Po zagrywkach Bartłomieja Bołądzia, świetnej grze blokiem i w obronie, suwalczanie wychodzą na prowadzenie 8:6. Interweniuje Piotr Gruszka biorąc czas dla swojej drużyny, co przynosi efekt w postaci trzech punktów z rzędu. Ale Ślepsk Malow ponownie wychodzi na trzypunktowe prowadzenie 14:11. Przy stanie 18:16 na boisku pojawiają się zadaniowo Patryk Szwaradzki i Wojciech Siek. Końcówka seta należy do beniaminka, suwalczanie wygrywają tę partię do 21 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania wybrano Bartłomieja Bołądzia. Ślepsk Malow Suwałki dopisuje do ligowego dorobku 3 punkty i ma ich już 19, co daje awans na 8. miejsce w tabeli PlusLigi.

| red: sk, maj, rbon

Na początek rundy rewanżowej w PlusLidze, siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają na wyjeździe z Cuprum Lubin 1:3.

Łukasz Rudzewicz nie zagra w najbliższym plusligowym meczu z Cuprum Lubin

9.01.2020, 08:20

Jak powiedział nam Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu, po kontuzji w spotkaniu z GKS-em Rudzewicz może nie pojawić się na parkiecie nawet przez kilka tygodni.

Po zaciętej walce siatkarze Ślepsk Malow Suwałki ulegają GKS-owi Katowice 2:3

4.01.2020, 04:20

Meczem z GKS-em Katowice siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli pierwszą część sezonu w PlusLidze.

Świąteczne emocje w Suwałkach: siatkarze Ślepska Malow pokonali MKS Będzin 3:1

26.12.2019, 06:51

Nietypowo, bo w drugi dzień świąt siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali swój mecz w PlusLidze. Podejmowali MKS Będzin, zwyciężyli i znacznie zwiększyli szanse na utrzymanie.