Radio Białystok | Sport | Ogromna niespodzianka w Suwałkach - Ślepsk Malow pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

Ogromna niespodzianka w Suwałkach - Ślepsk Malow pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

9.02.2020, 08:17, akt. 22:14

To czwarty z rzędu ligowy mecz w Suwałkach i kolejny rywal ze ścisłej czołówki. Po porażkach z VERVĄ Warszawa, Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, siatkarze Ślepska Malow sprawili w niedzielę (09.02) sporą niespodziankę wygrywając z trzecią w tabeli - Skrą Bełchatów 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki - Skra Bełchatów 3:1, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Ogromna niespodzianka w Suwałkach - Ślepsk pokonuje Skrę Bełchatów 3:1 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Set 1

MKS Ślepsk Malow Suwałki wyszedł w takim samym ustawieniu jak w ostatnich meczach: Nicolas Szerszeń, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Joshua Tuaniga, na libero: Paweł Filipowicz i Adrian Stańczak.

PGE Skra Bełchatów w pierwszym secie wyszła następującą "szóstką": Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Jakub Kochanowski, Mariusz Wlazły, Milan Katic, Norbert Huber, na libero Robert Milczarek.

Goście bombardują suwalczan zagrywką. Już na samym początku odskakują na pięć punktów. Później powiększają tę przewagę. Ślepsk Malow ma  kłopoty z dokładnym przyjęciem zagrywki. Przyjmuje wysoko i Skra dobrze ustawia się w bloku i obronie. Punkty zdobyte bezpośrednio z serwisu notują: Katic, Kochanwski i Ebadipour. Bełchatowianie wygrywają do 16.

Set 2

W drugim secie mamy zmianę w "szóstce" gospodarzy, za Cezarego Sapińskiego wchodzi na środek Łukasz Rudzewicz. Beniaminek PlusLigi dzielnie walczy, długo utrzymuje się wynik remisowy 7:7, 10:10, 13:13. Następnie podopieczni Andrzeja Kowala wychodzą na dwu, a nawet trzypunktowe prowadzenie. Set rozstrzyga się w końcówce. Kapitalny blok Łukasza Rudziewicza, który wraca po kontuzji. Chwilę później serwis psuje Mariusz Wlazły i mamy 25:22 dla Ślepska Malow Suwałki i remis w meczu 1:1.

Set 3

Goście dwa razy zablokowani na początku trzeciej partii. Ślepsk Malow wypracowuje sobie dwupunktową przewagę 9:7, 14:12. Role się odwracają, tym razem to suwalczanie wywierają presję zagrywką na gościach. Świetnie funkcjonuje blok. Przewaga rośnie do pięciu punktów 18:13, 20:15, a nawet sześciu 22:16. Na zagrywce staje Piotr Orczyk, jego serwy sprawiają sporo problemów przyjmującym Ślepska. Przewaga topnieje do dwóch punktów 22:20. Skuteczny atak Kevina Klinkenberga po prostej i mamy kolejny punkt oraz wyjście z niewygodnego ustawienia. Świetny atak Nico Szerszenia i mamy piłki setowe. Seta kończy asem serwisowym Bartłomiej Bołądź - 25:21 i 2:1 w meczu dla suwalczan.

Set 4

Mało kto spodziewał się przed rozpoczęciem meczu, że Skra straci punkty w Suwałkach. Tymczasem goście znaleźli się pod ścianą i to oni muszą wygrać tego seta, aby doprowadzić do tie-breaka. Jednak beniaminek nie traci rezonu i walczy najlepiej jak potrafi, aby sięgnąć po komplet punktów. Ślepsk Malow wychodzi na prowadzenie 18:16. Asa dokłada Patryk Szwaradzki i są trzy punkty przewagi. Skra jednak odrabia straty i wychodzi na prowadzenie 21:22. Ostatecznie Ślepsk odrabia punkty i set kończy się grą na przewagi. 28:26 i 3:1 - mamy ogromną niespodziankę w Suwałkach.

MVP spotkania Nicolas Szerszeń, który zdobył 20 punktów. Imponował skutecznością w ataku (ponad 82 procent) - skończył 19 z 23 ataków. Suwalczanie po tym zwycięstwie mają 22 punkty i awansowali na 7. miejsce w tabeli PlusLigi.

Kolejny mecz już w piątek (14.02). Rywalem biało-niebieskich będzie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania w hali Urania i naszych relacji o 20:30.

Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 28:26)

Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg (15), Szerszeń (20), Bołądź (11), Takvam (6), Sapiński, Tuaniga (3), Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Rudzewicz (5), Szwaradzki (1), Siek, Rohnka, Gonciarz.

PGE Skra Bełchatów: Wlazły (11), Kochanowski (8), Katić (5), Ebadipour (29), Łomacz (1), Huber (16), Milczarek (libero) oraz Petković (3), Orczyk (3), Droszyński.

MVP: Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki).

| red: mag, maj, ary

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zaliczyli serię gier z medalistami mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu. W środę (5.02) zagrali przed własną publicznością z mistrzem kraju - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Jastrzębskim Węglem 1:3 [zdjęcia, wideo]

1.02.2020, 07:13

W siatkarskiej PlusLidze trudne zadanie czekało drużynę Ślepska Malow Suwałki. Podejmowała jednego z faworytów rozgrywek, zespół Jastrzębskiego Węgla.

Kolejne zmiany wprowadzają organizatorzy meczów Ślepska Malowu Suwałki

24.01.2020, 13:11

Jest więcej niż na początku bramek kontroli biletów, osoby parkujące przy ul. Grunwaldzkiej nie muszą już obchodzić gmachu na około, by dostać się do wejścia, sprzedaż niskoprocentowego piwa odbywa się też w głównej hali.

Ślepsk Malow Suwałki ponownie wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 [zdjęcia]

18.01.2020, 07:07

W piątkowy wieczór (17.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali u siebie z Resovią 3:1.