Radio Białystok | Sport | Iwajło Petew: koronawirus to duży problem, ale musimy pogodzić się z tą sytuacją [wideo]

Iwajło Petew: koronawirus to duży problem, ale musimy pogodzić się z tą sytuacją [wideo]

autor: Robert Bońkowski

12.03.2020, 17:00, akt. 13.03.2020, 13:12

Jagiellonia Białystok miała zagrać w niedzielę (15.03) wyjazdowy mecz z Cracovią. Decyzją Ekstraklasy S.A. liga została zawieszona do końca marca. Poniżej wypowiedzi trenera i piłkarzy jeszcze przed wydanym oficjalnym komunikatem ligi o zawieszeniu rozgrywek.

Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda

Petew: musimy skupić się na grze

Szkoleniowiec Jagiellonii Białystok przyznał przed meczem z Cracovią, że zespół musi skupić się na treningach i póki rozgrywki nie są odwołane, przestać myśleć o sprawach związanych z koronawirusem. 

- To bardzo trudna sytuacja, ponieważ koronawirus jest dużym problemem. Są jednak pewne zasady, zgodnie z którymi musimy zagrać bez kibiców. Od strony sportowej nie ma to jednak znaczenia. Chcemy rozegrać dobre spotkanie. Oczywiście brak kibiców na trybunach nie jest normalną sytuacją, należy jednak się z tym pogodzić w obecnej sytuacji. Nie jest to łatwe, ale musimy zrobić wszystko, aby zapomnieć o tych sprawach i skupić się na grze - przyznał Iwajło Petew.Trener Jagiellonii mówił przed spotkaniem, że Cracovia to bardzo dobry zespół i jest pewien, że białostocki klub czeka trudny mecz.

- Cracovia to bardzo dobry zespół. Jestem pewien, że czeka nas trudne spotkanie. Niemniej skupiamy się na sobie. Musimy być maksymalnie skoncentrowani, zdyscyplinowani, dobrze nastawieni. Jak w każdym spotkaniu zagramy o trzy punkty. Chciałbym, aby kolejny nasz mecz był lepszy od poprzedniego i nie znajdujemy powodów, aby sądzić inaczej. Musimy kontynuować to, co pokazaliśmy ostatnio, czyli walkę i dobrą grę. Ekstraklasa nie jest łatwą ligą - dodał Petew.


Iwajło Petew dodał, że ostatnie wyjazdowe zwycięstwo w Szczecinie i zdobyte trzy punkty w Białymstoku ze Śląskiem dodają pewności siebie całemu zespołowi Jagiellonii.

- Myślę, że ostatnie zwycięstwa pozwolą nam zagrać z większą pewnością siebie. Nie sądzę natomiast, aby sam mecz był z tego powodu dla nas łatwiejszy. Cracovia to silna drużyna, chcę jednak raz jeszcze powtórzyć, wszystko zależy tylko od nas. Po prostu musimy zrobić swoje na boisku. Przeciwko Cracovii nie zagra tylko Makuszewski, któremu doskwiera ból nogi. Pozostali nasi zawodnicy są w pełnej dyspozycji. Przed nami jeszcze kilka treningów, a w sobotę (14.03) udamy się do Krakowa - zakończył Petew. 


Pospisil: to nie jest dobra sytuacja, bo zawsze gramy mecze dla kibiców

Martin Pospisil przed meczem z Cracovią przyznał, że piłkarze zawsze grają dla kibiców, a tym razem na trybunach ich zabraknie. Piłkarz Jagi dodał, że zawodnicy muszą tę sytuację uszanować i dalej wykonywać swoją pracę. Przyznał, że temat koronawirusa pojawia się regularnie w codziennych rozmowach w szatni.

- To wszystko siedzi w naszych głowach. Wystarczy włączyć telewizor by dostrzec, że niemal wszędzie o tym się rozmawia. Niezależnie od tego, czy są to polskie czy czeskie kanały. Wierzę, że cała sytuacja jak najszybciej się uspokoi. Na boisku nie będziemy rozmyślać o wirusie. W pracy skupiam się na wykonaniu zadania i grze. Na boisku czuję się spokojny - powiedział Martin Pospisil.
Węglarz: chcemy piąć się w tabeli

Bramkarz Jagiellonii przed meczem z Cracovią mówił, że cały zespół zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji wz. z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Golkiper Jagi dodał, że mimo to, cała drużyna przygotowuje się od początku tygodnia do spotkania z Cracovią i pojedzie do stolicy Małopolski po zwycięstwo. Całą wypowiedź Damiana Węglarza jest dostępna na kanale You Tube Polskiego Radia Białystok.

- Pierwszy raz od dawna zagramy przy pustych trybunach. Mecz będzie przypominał sparing, ale z tą różnicą, że po rywalizacji będą dopisane punkty do tabeli. Wiadomo, o co gramy. W ostatnich trzech meczach punktowaliśmy i chcemy to podtrzymać - powiedział bramkarz Jagiellonii.
źródło: jagiellonia.pl | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Mecze piłkarskiej ekstraklasy do odwołania będą się odbywać bez kibiców

10.03.2020, 11:00

Mecze piłkarskiej ekstraklasy do odwołania będą się odbywać bez udziału publiczności - poinformowała w komunikacie spółka prowadząca rozgrywki.


Pospisil: byłem wyznaczony do strzelania karnego. Czekałem na tego gola [wideo]

8.03.2020, 00:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok sprawili dużą radość swoim kibicom. W sobotnim (7.03) meczu na stadionie przy ul. Słonecznej pokonali 1:0 (0:0) Śląsk Wrocław.


Petew: najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów [wideo]

7.03.2020, 23:48

Piłkarze Jagiellonii Białystok sprawili dużą radość swoim kibicom. W sobotnim (7.03) meczu na stadionie przy ul. Słonecznej pokonali 1:0 (0:0) Śląsk Wrocław. To pierwsza wygrana w tym roku żółto-czerwonych w Białymstoku i jednocześnie drugie z rzędu ligowe zwycięstwo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 03.3019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.06.2020, 22:32, akt. 15.06.2020, 00:58

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok