Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wraca do gry - na początek wyjazdowy mecz z Cracovią

Jagiellonia wraca do gry - na początek wyjazdowy mecz z Cracovią

31.05.2020, 08:24, akt. 15:04

Piłkarze Jagiellonii Białystok po prawie 3-miesięcznej przerwie znowu grają ligowy mecz. W niedzielę (31.05) grają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu i naszej relacji ze stadionu przy ul. Kałuży o 15:00.

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 31.05.2020, fot. Jerzy Kułakowski
Cracovia - Jagiellonia Białystok, 31.05.2020, fot. Jerzy Kułakowski

Kibice Jagiellonii wierzą w wyjazdowe zwycięstwo z Cracovią - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wracają mecze na antenę Polskiego Radia Białystok


Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozgrywki wznowiła piłkarska ekstraklasa. Mecze rozgrywane są przy pustych trybunach, z zachowaniem reżimu sanitarnego i z niewielką liczbą dziennikarzy na stadionie.

Wśród osób, które mają okazję oglądać wyjazdowe spotkanie Jagiellonii Białystok z Cracovią jest nasz dziennikarz Jerzy Kułakowski. Początek meczu i naszej radiowej transmisji ze stadionu przy ul. Kałuży w Krakowie w niedzielę (31.05) o 15:00.


Pierwsze cztery mecze pokażą, o co walczy Jagiellonia


Wyniki w pierwszych czterech meczach po wznowieniu rozgrywek zdeterminują cele na ten sezon Jagiellonii Białystok. Przed przerwą związaną z pandemią koronawirusa białostoczanie mieli passę trzech spotkań bez porażki i udało im się wrócić do tzw. grupy mistrzowskiej.

Z tej perspektywy pandemia koronawirusa być może przerwała zespołowi z Białegostoku marsz w górę tabeli. Po słabym początku drugiej części rozgrywek, gdy w czterech spotkaniach Jagiellonia zdobyła tylko dwa punkty i strzeliła jedną bramkę, w kolejnych trzech przyszło przełamanie, a remis i dwa zwycięstwa pozwoliły wrócić do walki o miejsce w górnej połowie tabeli.

Rywalizację Jagiellonia zaczęła z 9. miejsca, ale tylko punkt mniej mają Raków Częstochowa i Wisła Płock.


- W tej chwili dla nas najważniejsze będą te pierwsze cztery mecze (do końca sezonu zasadniczego), dopiero wtedy okaże się o co będziemy walczyć i jakie będą cele. Oczywiście liczę na to, że będziemy w górnej +ósemce+ i do końca walczyć o jak najwyższe lokaty" - mówił w niedawnym wywiadzie dla Radia Białystok członek sztabu szkoleniowego Rafał Grzyb.Posłuchaj całej rozmowy z Rafałem GrzybemBułgarski szkoleniowiec Iwajło Petew patrzy na razie nieco bliżej i podkreśla, że skupia się na pierwszym meczu, który jego piłkarze rozegrają w niedzielę na wyjeździe z Cracovią. Z przygotowań do wznowienia sezonu jest zadowolony, choć przyznaje, że forma zespołu jest niewiadomą, bo nie było możliwości rozegrania meczów kontrolnych, które pozwoliłyby to sprawdzić.
Większych problemów zdrowotnych w zespole nie ma; dzięki przerwie w rozgrywkach czas na wyleczenie urazów i powrót do treningów mieli m.in. macedoński bramkarz Dejan Iliev i napastnik ze statusem młodzieżowca Bartosz Bida.

Na przełomie kwietnia i maja pojawiła się informacja, że Jagiellonia rozważa dokończenie sezonu nie na stadionie miejskim w Białymstoku, ale na boisku w swoim ośrodku treningowym. Powodem miały być kwestie finansowe, tzn. wysokie koszty wynajmu obiektu zamkniętego dla kibiców. Ostatecznie spółka miejska zarządzająca stadionem i klub doszły do porozumienia i swoje mecze "u siebie" białostoczanie będą rozgrywali tam, gdzie dotąd.

Zanim dojdzie do meczu w Białymstoku, żółto-czerwoni grają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu i naszej relacji z Krakowa w niedzielę (31.05) od 15:00.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przerwała trwała aż 80 dni - wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy

27.05.2020, 20:35

Piłkarze PKO BP Ekstraklasy już po raz drugi wracają w tym roku na boiska. O ile jednak w lutym wznowili sezon po planowanej zimowej przerwie, o tyle następna - spowodowana koronawirusem - trwała aż 80 dni. Dzięki wysiłkom wielu osób w piątek (29.05) rozpocznie się 27. kolejka.


"Maki" i Borysiuk na dłużej w Jagiellonii

27.05.2020, 14:29

Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk przedłużyli swoje kontrakty z Jagiellonią Białystok. Pomocnicy Żółto-Czerwonych podpisali umowy do końca sezonu 2020-2021.


W setną rocznicę powstania Jagiellonia Białystok będzie miała okolicznościowy znaczek pocztowy

25.05.2020, 11:58

Specjalny znaczek okolicznościowy wypuści Poczta Polska w setną rocznicę powstania Jagiellonii Białystok. Kibice będą mogli nabyć go za nieco ponad 3 złote, ale ukaże się w niewielkim nakładzie. Ma być dostępny od soboty (30.05).


Rafał Grzyb

29.05.2020, 08:16

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.


Trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew: jestem zadowolony z przygotowań, forma niewiadomą [zdjęcia, wideo]

22.05.2020, 13:32

Bułgarski trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew jest zadowolony z dotychczasowych przygotowań do wznowienia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Przyznał jednak, że forma zespołu jest niewiadomą, bo nie ma możliwości rozegrania meczów kontrolnych, które pozwoliłyby to sprawdzić.


Nie będzie w tym roku obchodów 100-lecia Jagiellonii Białystok

19.05.2020, 07:45

Nie będzie m.in. wielkiego koncertu na Rynku Kościuszki, pochodu przez miasto czy innych wydarzeń. Z powodu pandemii koronawirusa kibice Jagiellonii Białystok odwołali wszystkie zaplanowane na ten rok obchody 100-lecia powstania klubu.


Trener Jagiellonii Białystok: skupiamy się na pierwszym meczu [zdjęcia, wideo]

15.05.2020, 12:56

Bułgarski trener Jagiellonii Iwajło Petew jest zadowolony z pierwszych dwóch tygodni treningów zespołu po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. "To nie są przygotowania przedsezonowe, skupiamy się konkretnie na meczu z Cracovią" - podkreślił szkoleniowiec.


Były trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot został trenerem Arki Gdynia

11.05.2020, 08:05

Ireneusz Mamrot został w niedzielę (10.05) trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy Arki Gdynia. 49-letni szkoleniowiec, który zastąpił Krzysztofa Sobieraja, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. To czwarty w tym sezonie trener trójmiejskiego zespołu.


Wkrótce Jagiellonia zagra z Cracovią - znamy terminarz

8.05.2020, 12:01

Piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych klubów PKO BP Ekstraklasy przeszli pomyślnie testy na obecność koronawirusa - potwierdziła w piątek (8.05) spółka prowadząca rozgrywki. Ogłoszono też terminarz pierwszych po wznowieniu kolejek.


Jagiellonia wróciła do treningów - w drużynie nie ma zakażeń koronawirusem [zdjęcia, wideo]

6.05.2020, 13:28

Jagiellonia znalazła się w grupie zespołów, które - po ocenie wyników testów na obecność koronawirusa - dostały w środę (6.05) zgodę na rozpoczęcie treningów w grupach. Po południu takie zajęcia odbyły się w ośrodku szkoleniowym przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 25.04.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
25.04.2021, 14:46, akt. 26.04.2021, 00:05

Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszy
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok