Radio Białystok | Gość | Rafał Grzyb - asystent trenera Jagiellonii Białystok

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok

29.05.2020, 08:16, akt. 09:56

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna Szubzda

Z Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski, cz. 1

Z Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski, cz. 2

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Drużyny piłkarskiej ekstraklasy i ich kibice znowu będą emocjonować się walką o ligowe punkty. Przerwa w rozgrywkach trwała 79 dni, a zakończy się w piątek, 29 maja o 18:00 wraz z pierwszym gwizdkiem meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa.

Piłkarze, trenerzy i kibice Jagiellonii Białystok na emocje muszą poczekać do niedzieli. Żółto-czerwonych czeka wyjazdowy mecz Cracovią, a o tym z drugim trenerem Jagi Rafałem Grzybem rozmawia Jerzy Kułakowski.

Przed przerwaniem rozgrywek Jagiellonia zajmowała w tabeli ósme miejsce, a jak będzie po meczu z Cracovią, dowiemy się w niedzielne popołudnie. Początek gry i naszej relacji o 15:00.


Jerzy Kułakowski: Zakładam, że z jednej strony już nie możecie się doczekać, żeby wreszcie zagrać, żeby wejść na boisko, ale z drugiej strony w was trenerach pewnie są takie myśli, jak to właściwie będzie, czego się spodziewać?


Rafał Grzyb: Można powiedzieć, że jak po każdej przerwie zimowej - pewna niewiadoma. Ostatni mecz rozegraliśmy jeszcze w marcu. Forma zawodników przez ten cały okres na pewno była i zwyżkowa, i zniżkowa, i teraz zadanie, żeby w tych pierwszych meczach odpowiednio doprowadzić drużynę do super dyspozycji, bo mam nadzieję, że akurat tak w naszym przypadku będzie.

Wiadomo  - treningi, gry wewnętrzne to zupełnie co innego niż spotkanie bezpośrednie z innymi rywalem, z którym nie mamy do czynienia na co dzień.


To ogromny eksperyment dla was trenerów.


Zgadzam się z tym w 100 procentach. Najważniejsze było to, że na początku epidemii nie widzieliśmy do końca, ile to będzie trwało, jak długa będzie przerwa, kiedy ewentualnie będziemy mogli startować i nie byliśmy w stanie wycyrklować tego wszystkiego w odpowiedni sposób, aby dostosować obciążenie do zawodników.

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że liga może ruszyć, dlatego też plan treningowy został zupełnie zmieniony. Wcześniej zawodnicy musieli sobie, że tak powiem, radzić sami - oczywiście za pomocą rozpisek. Nie mieliśmy za bardzo możliwości, aby kontrolować zawodników, czy wykonują wszystko w sposób profesjonalny.

W treningach było widać, że w tym wolnym okresie na pewno się nie odbijali, bo praca dała odzwierciedlenie w treningach, które w tej chwili prowadzimy. Nie wiadomo, jak będziemy teraz wyglądać w grach, ale jest to problem całej ligi.

Patrząc pod kątem tego, co wydarzyło się w Bundeslidze, to te mecze też nie są na najwyższym poziomie. Oczywiście do tego jeszcze dochodzi brak publiczności, ale co mamy zrobić? Najważniejsze, żeby liga ruszyła, żeby już to wszystko w jakiś sposób się napędzało, a z resztą będziemy później sobie radzić.


W jaki sposób wyselekcjonować tę podstawową jedenastkę na pierwszy mecz z Cracovią, skoro można to robić właściwie tylko na podstawie gierek treningowych?


Mieliśmy już gry wewnętrzne, w których oczywiście jedni wyglądają lepiej, drudzy gorzej, ale na podstawie tego możemy dyskutować. Mam nadzieję, że nie przydarzą się żadne urazy. Rywalizacja jest bardzo wysoka i liczę na to, że przełoży się to na pierwszy mecz.


O tę rywalizację, zwłaszcza w gierkach kontrolnych, chciałem zapytać. Jest to walka o miejsce w składzie. Może tutaj dochodzi do sytuacji, że zawodnik traktuje swojego kolegę z zespołu, nie mówię, że złośliwy, ale w ferworze walki może go niechcący delikatnie uszkodzić.


Czasem robi się gorąco, ale jest to naturalna kolej rzeczy. Każdy z nich chce się pokazać na tyle dobrze, żeby trener postawił akurat właśnie na niego. Będąc zawodnikiem, też robiłem podobnie, żeby przede wszystkim pokazać swojemu partnerowi bądź aktualnie przeciwnikowi w grze wewnętrznej, że to akurat ja jestem lepszy i to mi należy się miejsce w podstawowej jedenastce.

Ale jest to sportowa rywalizacja. Nikt nikomu nie chce zrobić na złość, wszystko jest w granicach dozwolonej walki, że tak powiem. Zdarzają się oczywiście jakieś nieprzewidziane sytuacje, ale jest to niestety wkalkulowane w sport zawodowy.


Czy wyjściowa jedenastka na Cracovię będzie dużo różnić się od tego składu, którym zakończyliście mecz ze Śląskiem?


Ciężko powiedzieć. Na pewno rotację będą. Na pewno nie będą to rotacje duże - mogą się zdarzyć dwie bądź trzy zmiany.


Też paru zawodnikom ta dodatkowa przerwa dobrze zrobiła. To m.in. bramkarz Dejan Iliew, Bartek Bida.


Tak. Ci zawodnicy, którzy byli po kontuzji lub mieli jakieś urazy, mieli dwa miesiące, aby dojść do dobrej dyspozycji. Z drugiej strony ci, co ewentualnie mieli dużo do nadrobienia, mieli też na to czas. Dla nas przede wszystkim jest w tej chwili kłopot, w jaki sposób wystawić ten optymalny skład, aby okazał się zwycięski.


A jak w tych dziwnych czasach przygotować się na pierwszego rywala? Nie wiadomo, jak zagra, nie wiadomo, jakim składem.


Nie wierzę, że Cracovia, która przez kilka lat gra pod wodzą trenera Probierza, nagle zmieni swój styl grania czy będzie miała zawodników, których wyciągnęła gdzieś z rezerw czy z juniorów, i nagle zaskoczy całą ligę. Każdy zespół porusza się w pewnych schematach. Może w tej chwili z wyjątkiem ŁKS-u, gdzie zmienił się trener, i tu może być jakaś niewiadoma, oraz Arki Gdynia. Ale akurat z Arką w tych czterech kolejkach nie będziemy grali. Dlatego też pewne rzeczy jesteśmy w stanie przewidzieć. Oczywiście może nie w 100 procentach trafi się skład przeciwnika, ale wiem, na kogo możemy trafić, to, na jakiej pozycji może grać i co na danej pozycji potrafi.


Wspomniałeś o Bundeslidze i o tym, jak to wyglądało. Ogląda się to bardzo dziwnie, kiedy na trybunach ogromnego stadionu hula wiatr, kiedy słychać okrzyki trenerów, zawodników.


Dziwne wrażenie, ale w tej chwili mamy takie realia. Przede wszystkim myślę, że zawodnicy cieszą się z tego, że w ogóle to może ruszyć, że praca, którą wykonali na treningach, w końcu będzie przełożona przede wszystkim na mecze. Po to człowiek trenuje i po to walczy na treningach, aby w takim właśnie spotkaniu mieć możliwość zagrania.


Będą też np. takie ciekawostki jak brak chłopców do podawania piłek. Podczas meczu piłka jednak często wylatuje za boisko. Kiedyś, na boisku szkolnym, obowiązywało tak zwane prawo Pascala: kto kopie, ten za...  Nie wyobrażam sobie, żeby piłkarze biegali na trybuny po piłkę.


Oczywiście ktoś z obsługi technicznej musi być. Piłki będą porozstawiane wzdłuż linii, dlatego też mam nadzieję, że ich nie zabraknie.

Kiedyś były trzy rogi - rzut karny, także tych zasad było mnóstwo. W tej chwili będziemy to wszystko rozpatrywać oczywiście w ramach żartów, ale żyjemy w takich czasach i w tej chwili nie mamy za bardzo na to wpływu.


Czy wy jako sztab szkoleniowy stawiacie sobie jakiś konkretny cel na te 11 meczów? Czy nie jest to na tyle dziwny czas, że właściwie chodzi tylko o to, żeby w miarę normalnie, spokojnie dograć sezon, bez przykrych kontuzji?


W tej chwili najważniejsze dla nas będą te cztery mecze. Dopiero wtedy okaże się, o co będziemy walczyć i jakie będą cele. Oczywiście liczę na to, że będziemy grać w górnej ósemce i będziemy walczyć do końca o jak najwyższe lokaty.

Z drugiej strony trzeba też to dograć, żeby móc rozpocząć drugi sezon, gdzie mam nadzieję, że będzie to już trwało w sposób normalny, bez żadnych przerw i drugiej fali pandemii. Nie ma co za bardzo wyglądać w przyszłość. Te cztery kolejki pokażą, w którym kierunku będziemy szli.


| red: wsz, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Jarosław Gowin, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Gowin

wicepremier, minister rozwoju pracy i technologii
14.05.2021

"Na koniec tego roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie być może najszybszym w Europie (...) nasz rozwój gospodarczy jest zdrowy, stabilny. Oparty nie o tych wielkich inwestorów, którzy raz się pojawiają, a potem znikają, tylko przede wszystkim oparty o produkcję przemysłową."

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
14.05.2021

"Powrót nawet na kilka tygodni do szkół jest zdecydowanie lepszy ze względów psychologicznych, społecznych. Potrzebne jest odnowienie kontaktów rówieśniczych, nawiązanie ponownych relacji z nauczycielem. To także szansa na powtórzenie materiału, który był trudniejszy" - mówi Dariusz Piontkowski.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

koordynator punktu szczepień powszechnych w hali sportowej przy ulicy Broniewskiego w Białymstoku
13.05.2021

"Ludzie, którzy biegali maratony, w tym momencie nie są w stanie wejść na pierwsze piętro. Niestety pacjenci, którzy przeszli intensywną terapię, na nowo muszą się nauczyć chodzić, jeść, pić, funkcjonować w życiu codziennym, nie są zdolni w tym momencie do całkowitego powrotu do zdrowia, do społeczeństwa. To będzie bardzo długotrwały proces rehabilitacji pocovidowej".


Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

prezes Podlaskiego Klubu Biznesu, przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
12.05.2021

- Jesteśmy jedynym województwem w Polsce, które nie ma dostępu do lotniska komunikacyjnego. (...) Zdarzają się sytuacje, że kontrahenci uśmiechają się pod nosem, kiedy słyszą, że 300-tysięczne miasto nie ma lotniska.

Maria Andrejczyk, fot. Tomasz Kubaszewski

Maria Andrejczyk

oszczepniczka, LUKS Hańcza Suwałki
11.05.2021

- Suwałki nigdy się ode mnie nie odwróciły, wiedza o tym, że ludzie z najbliższego otoczenia, z mojego regionu są ze mną i mnie nie opuszczą, to jest coś pięknego i potężny motywator do dalszej pracy - mówi Maria Andrejczyk.

Joanna Węglarz, źródło: archiwum prywatne

Joanna Węglarz

inicjatorka kampanii "Szkoła Od Nowa"
11.05.2021

- Rolą kampanii jest to, by ludzie zrozumieli, jak jest trudno. Bez wsparcia w obszarze społeczno-emocjonalnym może się skończyć bardzo źle - depresją, zaburzeniami psychicznymi albo tym, że uczniowie nie będą chcieli fizycznie wrócić do szkoły.


prof. Aleksandra Zasada, fot. własne

prof. Aleksandra Zasada

kierownik zespołu badania Surowic i Szczepionek NIZP-PZH
10.05.2021

"Jak na razie wszystko wskazuje na to, że szczepionki zachowują skuteczność wobec nowych wariantów. Potwierdzono to dla wariantu brytyjskiego i brazylijskiego. Trwają jeszcze badania co do indyjskiego" - mówi prof. Aleksandra Zasada.

Sebastian Grzegorek i Barbara Sokolińska, fot. Wojciech Szubzda

Sebastian Grzegorek i Barbara Sokolińska

trener i zawodniczka KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
9.05.2021

"My opieramy się na zawodniczkach z Białegostoku. Po to szkolimy młodzież, po to dziewczyny trenują, żeby miały taką ścieżkę do dalszego uprawiania sportu, do tej wyższej ligi" - mówi Sebastian Grzegorek.

Jan Borysewicz, "Solidarni z Polakami na Białorusi" - koncert w Białymstoku, 2018, fot. Joanna Szubzda

Jan Borysewicz

z zespołu Lady Pank
7.05.2021

"Chyba moim największym sukcesem jest to, że wymarzyłem sobie, żeby mieć własny zespół i to zrealizowałem. To jest coś wspaniałego. Zespół Lady Pank jest dla mnie wolnością" - mówi Jan Borysewicz.


Paweł Knapp, fot. Joanna Szubzda

prof. Paweł Knapp

szef Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w USK w Białymstoku
7.05.2021

"Najmłodszą pacjentką, którą ostatnio hospitalizowaliśmy, była 19-letnia kobieta. Usunęliśmy jej 24 cm guza, który ważył prawie 8 kg. (...) Zależy nam na tym, żeby Podlasianki chodziły do lekarzy ginekologów" - mówi prof. Paweł Knapp.

Marcin Kolemba, fot. Sylwia Krassowska

dr Marcin Kolemba

psycholog z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
6.05.2021

- Pamiętajmy, że matura to nie koniec świata. Zwróciłbym uwagę, żebyśmy w mniejszym stopniu fiksowali się na wynikach testów, rankingach, a w większym koncentrowali na rozwoju kompetencji służących budowaniu relacji czy radzeniu sobie ze stresem.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
5.05.2021

"Chciałbym, aby wsparcie województwa podlaskiego z Krajowego Planu Odbudowy opiewało na kwotę 5 mld zł" - przewiduje Artur Kosicki.


Agnieszka Muzyk, źródło: OKE w Łomży

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
4.05.2021

Na początek język polski, potem matematyka, a w czwartek język obcy. W naszym regionie do matury przystąpi ponad 9 tys. uczniów, którzy - jak ich koledzy sprzed roku - zmagać się będą z nieco zmienioną wersją egzaminu.

Anna Poskrobko, fot. Aneta Gałaburda

Anna Poskrobko

z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
30.04.2021

"Od 1 maja na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku będzie można zanocować w 28 nadleśnictwach" - mówi Anna Poskrobko.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Henryk Wnorowski

ekonomista z UwB
30.04.2021

- Pierwszych pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy realnie pewnie można oczekiwać na przełomie 2021 i 2022 r. Generalnie jest to paliwo na najbliższe siedem lat, które będzie zasilało naszą gospodarkę.


Sebastian Rynkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Sebastian Rynkiewicz

prezes Klastra Obróbki Metali
29.04.2021

"Bardzo się cieszymy, że firmy mają możliwość szczepienia. Pracujemy w systemie globalnym, na całym świecie. W czerwcu nasi przedstawiciele jadą do krajów arabskich i trzeba po prostu mieć odporność, by nie przywieźć tam, ale i z powrotem choroby" - mówi Sebastian Rynkiewicz

dr Agnieszka Wincewicz-Price, fot. ksap.gov.pl

dr Agnieszka Wincewicz-Price

kierownik zespołu ekonomii behawioralnej w Polskim Instytucie Ekonomicznym
28.04.2021

"Polacy nie są przekonani co do tego, że te szczepienia rzeczywiście będą skuteczne długofalowo. Myślę, że jest to taki naturalny odruch, który stawia pewne granice" - mówi dr Agnieszka Wincewicz-Price.

Jarosław Tałałaj, fot. Monika Kalicka (archiwum)

Jarosław Tałałaj

ze Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Supraślu
27.04.2021

Z rehabilitacji po leczeniu na COVID-19 będzie można skorzystać w ciągu roku od zakończenia leczenia. - Żeby się dostać na turnus, trzeba przede wszystkim otrzymać skierowanie i mieć wykonane określone badania - mówi doktor Tałałaj.


Katarzyna Andryszewska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Andryszewska

wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku
26.04.2021

"Młodsze dzieci bardzo potrzebują prawdziwego kontaktu, w realnym świecie, ze swoim wychowawcą, z kolegami, z koleżankami z klasy. Realizacja podstawy programowej pewnie będzie musiała być troszeczkę odłożona na bok, na rzecz integracji zespołu klasowego, czyli ponownego przyzwyczajania dzieci do szkoły" - mówi Katarzyna Andryszewska.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Daniel Boćkowski

z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
23.04.2021

- W zasadzie Łukaszenka spalił wszystkie mosty na kierunku zachodnim, więc został mu tylko jeden partner. Dla bezwzględnego utrzymania swojej władzy Łukaszenka sprzedaje swój kraj i podporządkowuje go Federacji Rosyjskiej.

foto: Monika Kalicka

Andrzej Pisalnik

dziennikarz
23.04.2021

W białoruskiej prokuraturze słyszeli, że wyrządzają szkodę interesom państwowym Republiki Białorusi i grozi im za to odpowiedzialność karna. Małżeństwo dziennikarzy Iness Todryk-Pisalnik i Andrzeja Pisalnika, którzy prowadzą portal Związku Polaków na Białorusi Znadniemna.pl, wyjechali z Białorusi.


Jędrzej Dondziło, fot. Joanna Szubzda

Jędrzej Dondziło

dyrektor artystyczny Up To Date Festival
22.04.2021

"Ta nagroda złożona na moje ręce, na ręce naszego zespołu, to ogromne wyróżnienie. My jako Up To Date Festival, jako FOMO i inne projekty postawiliśmy sobie za cel, żeby nie zapominać o tym, skąd się wzięliśmy, skąd ta kultura się wzięła i co warto krzewić. Ta nagroda jest za taką autentyczność, nad którą zawsze mocno pracowaliśmy" - mówi Jędrzej Dondziło.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
22.04.2021

"Jeżeli chcemy rzeczywiście powrócić do takiego normalnego życia, we wszystkich praktycznie dziedzinach, musimy jeszcze troszeczkę pocierpieć i przestrzegać tych reguł, które zostały narzucone, aby ograniczyć epidemię" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jarosław Chłopecki

Jarosław Chłopecki

wiceprezes firmy SprintAir
21.04.2021

"My latamy z zatwierdzonych lotnisk - to jest podstawa. Jeżeli lotnisko jest wpisane do rejestru, spełnia wymagania pod dany typ samolotu, to jesteśmy w stanie zorganizować taki lot" - mówi Jarosław Chłopecki.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
21.04.2021

Czy latem mamy szansę na uzyskanie odporności populacyjnej? - Jest jeden warunek - że tempo i gotowość Polaków do szczepień nie osłabnie, że nie będziemy uśpieni tym, że latem zacznie spadać liczba zachorowań.

Magdalena Skup, fot. Marcin Mazewski

Magdalena Skup

dyrektor fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych
20.04.2021

Pierwszy nabór cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym może być podobnie, bo tak jak poprzednio, do dyspozycji mieszkańców Białegostoku i powiatów: białostockiego i sokólskiego jest 450 miejsc. Chodzi o bony na szkolenia, czyli dofinansowanie do 9 tysięcy złotych m.in. kursów językowych i komputerowych.

Mateusz Adaszczyk, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Adaszczyk

kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB
20.04.2021

- Teraz firmy już bardzo odważnie chcą zatrudniać ludzi. Duże firmy produkcyjne, firmy budowlane, nie tylko IT, bo branże budowlane czy produkujące maszyny również się nie zatrzymują. Pod tym kątem nasi absolwenci nie mają o co się martwić.


Artur Wiatr, źródło: Biebrzański Park Narodowy

Artur Wiatr

dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego
19.04.2021

19 kwietnia 2020 r. wybuchł pożar, który strawił pięć tysięcy dwieście hektarów Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Cecylia Dolińska, fot. Renata Reda

Cecylia Dolińska

przewodnicząca ORPiP w Białymstoku
19.04.2021

"My ciągle udowadniamy, że jesteśmy potrzebne, że potrzeba nas aż tyle. Pielęgniarka i położna towarzyszy człowiekowi od narodzin po kres jego życia. Jesteśmy przy pacjencie najbliżej, 24 godziny na dobę" - mówi Cecylia Dolińska.

Krzysztof Matys, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Matys

podróżnik, właściciel biura podróży w Białymstoku, autor książki "Spragnieni podróży"
18.04.2021

Jak radzą sobie lub nie radzą w czasie pandemii podróżnicy, piloci wycieczek, pracownicy biur podróży? Jakie strategie wprowadzają różne państwa i czy lepiej radzą sobie te, które nie uzależniły się od dobrobytu? Czy można znaleźć jakieś plusy obecnej sytuacji?


Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

kierownik Kliniki Alergologii i Chorób Wewnętrznych USK w Białymstoku
16.04.2021

- Zdarza się, że objawy infekcji koronawirusowej potrafią rozpoczynać się takimi objawami jak nieżyt nosa czy objawy zapalenia zatok, co może być mylące dla części osób, np. tych, które mają alergię. Warto zachować czujność.

dr Marek Bartoszewicz, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Bartoszewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2021

- Przemęczyliśmy się z pandemią ponad rok. Szkoda by było ten ogromny wysiłek zmarnować na ostatniej prostej. Wytrzymajmy jeszcze kilka tygodni, przestrzegając zasad profilaktyki, a jestem pewien, że te wskaźniki dla naszego województwa również staną się o wiele bardziej optymistyczne.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
15.04.2021

"Dziennie z Krywlan miałyby być trzy połączenia - dwa krajowe i jedno zagraniczne. Jedno do Warszawy, jedno do innego miasta, może to być np. Gdańsk, Wrocław czy Poznań i jedno zagraniczne - Frankfurt albo Monachium" - mówi Tadeusz Truskolaski.


Dominika Łapińska, archiwum prywatne

Dominika Łapińska

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Białegostoku
14.04.2021

Przez prawie cały rok szkolny uczniowie szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. O ile ci z młodszych klas mogą jeszcze przed wakacjami wrócić do zajęć stacjonarnych, to nie stanie się to w przypadku maturzystów.

Paweł Kukiz, foto: Lech Pilarski

Paweł Kukiz

lider partii Kukiz'15
14.04.2021

"Dzisiaj spotkam się z całym swoim kołem i będziemy rozmawiać o Krajowym Planie Odbudowy" - mówi Paweł Kukiz.

Paweł Usow, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Usow

białoruski politolog i analityk
13.04.2021

- Żyjemy w takim kraju, że nawet biało-czerwono-białe skarpetki mogą być pretekstem do aresztu i kar finansowych. Dla Białorusi za rządów Łukaszenki już nie będzie żadnego światełka w tunelu.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok