Radio Białystok | Sport | Mystkowski: długo czekałem na tę bramkę

Mystkowski: długo czekałem na tę bramkę

31.05.2020, 18:51, akt. 19:06

Jagiellonia pokonała Cracovię w 27. kolejce Ekstraklasy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wychowanek żółto-czerwonych Przemysław Mystkowski.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 07.03.2020, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 07.03.2020, fot. Joanna Szubzda

Mystkowski: trzy punkty cieszą

Pomocnik Jagiellonii wszedł na plac gry w końcówce spotkania. Po chwili znalazł się w dobrej sytuacji bramkowej i strzelił gola dającego zwycięstwo żółto-czerwonym. Po meczu powiedział mediom klubowym, że czuje dumę po strzeleniu zwycięskiego gola.

- Wydaje mi się, że zagraliśmy dość dobrze. Po takiej przerwie to była duża niewiadoma, nie wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądało. Trzy punkty cieszą. Ponadto uważam, że na stulecie to na pewno jest super prezent dla naszych kibiców. Długo czekałem na tę bramkę. Czuje dumę. Wychowałem się w Białymstoku, jestem bardzo związany z tym klubem, więc cieszę się tak samo, jak kibice. Nie myślę o tym żeby strzelić gola, chce pomóc zespołowi. Każdy walczy o to, żeby grać. Decyzje są różne, trzeba to uszanować i na boisku pokazywać to, na co nas stać - mówił Przemysław Mystkowski. 


Zawodnik pytany o swój debiut w Jagiellonii przyznał, że pamięta tamten mecz i dziękuje Michałowi Probierzowi, za możliwość debiutu.

- Dobrze pamiętam i dobrze  wspominam ten debiut. Padł wtedy wynik bodajże 2:2. Jestem wdzięczy  trenerowi Probierzowi, który dał tę szansę. Życzę mu powodzenia w  Krakowie - powiedział piłkarz Jagiellonii.


Wójcicki: ten mecz był wielką niewiadomą

Obrońca Jakub Wójcicki rozegrał całe spotkanie przeciwko Cracovii. Przyznał, że przerwa spowodowana epidemią koronawirusa sprawiła, że trudno stwierdzić to, jak będzie wyglądała gra całej drużyny.

- Dla nas ten mecz był wielką niewiadomą. Nawet po tym jednym występie trudno stwierdzić, jak to dalej będzie wyglądać. Pełen obraz będziemy mieć dopiero po kolejnych spotkaniach. Dzisiaj cieszymy się z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu i udało nam się wygrać na trudnym terenie, gdzie Cracovia przez długi okres czasu zazwyczaj wygrywała. Co prawda ostatnio mieli serię porażek, ale to bardzo silny zespół, więc bardzo cieszymy się, że wywozimy z tego stadionu trzy punkty. (...) Miałem wrażenie, że przez większość czasu kontrolowaliśmy grę, ale musieliśmy cały czas być skoncentrowani, bo Cracovia często gra prostopadłe piłki za linię obrony. Cieszę się, że cały nasz zespół wywiązał się z obranej taktyki i zdobył bezcenne trzy punkty. Mamy bardzo wyrównaną kadrę i większość zawodników z powodzeniem mogłaby grać w podstawowej jedenastce. Rywalizacja trwa na treningu, trener wybiera jedenastkę, ale później każdy musi być gotowy na swój moment. Andrej i Mystek dali dziś bardzo dobre zmiany, Ariel w środku pola uspokoił i kontrolował naszą grę. Siłą Jagiellonii jest duża i wyrównana kadra. Wydaje mi się, że to powinno być naszym atutem w następnych meczach - powiedział po zwycięstwie nad Cracovią Jakub Wójcicki.


Jagiellonia kolejny mecz rozegra w sobotę (6.06) o godzinie 15:00 w  Białymstoku. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Wisła Płock, która  uległa w niedzielę (1:4) Koronie Kielce.


źródło: Jagiellonia.pl | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Iwajło Petew: zrobiliśmy kibicom najlepszy prezent na stulecie Jagiellonii

31.05.2020, 18:06

Jagiellonia pokonała Cracovię w 27. kolejce Ekstraklasy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wychowanek żółto-czerwonych Przemysław Mystkowski.


Przemysław Mystkowski zapewnił wygraną Jagiellonii w Krakowie

31.05.2020, 15:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli trzy punkty w wyjazdowym meczu z Cracovią. W niedzielne (31.05) popołudnie wygrali 1:0 z "Pasami". Jedynego gola - kilka minut przed końcem meczu strzelił Przemysław Mystkowski, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. Dla podopiecznych Michała Probierza była to piąta kolejna porażka.


Sportowcy, działacze i kibice świętują 100-lecie Jagiellonii Białystok - jubileusz z pandemią w tle [zdjęcia, wideo]

30.05.2020, 07:16

Wyjątkowy jubileusz obchodzi Jagiellonia Białystok. Przyjmuje się, że dokładnie 100 lat temu, 30 maja 1920 roku pierwszy mecz zagrała drużyna, która dała początek białostockiemu klubowi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
1.06.2021, 16:45, akt. 2.06.2021, 07:48

Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok