Radio Białystok | Sport | Bramkarz Jagiellonii wyróżniony

Bramkarz Jagiellonii wyróżniony

autor: Robert Bońkowski

16.07.2020, 13:46, akt. 14:01

Ekstraklasa podała najlepszą "jedenastkę" 36. ligowej kolejki. Wśród wyróżnionych znalazł się bramkarz Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020, fot. Joanna Szubzda

Xavier Dziekoński znalazł się wśród najlepszych piłkarzy PKO Ekstraklasy 36. kolejki. 17-latek zaliczył seniorski debiut w środowym (15.07) meczu Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław.

Młodzieżowy bramkarz zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Kilkukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki.

Oprócz bramkarza Jagiellonii wyróżnieni zostali: Czerwiński (Zagłębie Lubin), Satka i Puchacz (Lech Poznań), Kocyła (Wisła Płock), Starzyński (Zagłębie Lubin), Trąbka (ŁKS Łódź), Podstawski (Pogoń Szczecin), Żivec (Zagłębie Lubin), Gytkjaer (Lech Poznań), Corral (ŁKS Łódź).

Następny i już ostatni w tym sezonie mecz Jagiellonia zagra z Lechem Poznań. Spotkanie w niedzielę (19.07) o 17:30 w Poznaniu. Transmisja na naszej antenie.

| red: rbon

Piłkarze Jagiellonii Białystok po kilku miesiącach przerwy wygrali ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław 2:1 (1:1). Oto co mówili po meczu piłkarze.

Iwajło Petew: graliśmy z pasją. Zasłużenie pokonaliśmy Śląsk [wideo]

15.07.2020, 21:59

Piłkarze Jagiellonii Białystok po kilku miesiącach przerwy wygrali ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław 2:1 (1:1). Oto co powiedzieli po spotkaniu trenerzy obu zespołów.

Jagiellonia Białystok wreszcie wygrywa na własnym boisku [zdjęcia]

15.07.2020, 22:28

Piłkarze Jagiellonii Białystok po kilku miesiącach przerwy wygrali ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław 2:1 (1:1). Gole dla białostoczan zdobył Taras Romanczuk i Jakov Puljić. Dla gości trafił Mark Tamas. Żółto-czerwoni ostatnio wygrali w Białymstoku w marcu, a rywalem był... Śląsk Wrocław.