Radio Białystok | Sport | To oficjalne - Iwajło Petew nie poprowadzi już Jagiellonii Białystok

To oficjalne - Iwajło Petew nie poprowadzi już Jagiellonii Białystok

autor: Joanna Szubzda, Robert Bońkowski

31.07.2020, 11:56, akt. 12:27

Iwajło Petew nie jest już oficjalnie trenerem Jagiellonii Białystok. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o zwolnieniu szkoleniowca.

Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda

Władze klubu rozwiązały z nim kontrakt za porozumieniem stron - poinformowano w piątek (31.07). Powodem była niezadowalająca lokata na koniec sezonu ekstraklasy.

Bułgarski szkoleniowiec pracował w Jagiellonii od 30 grudnia 2019 r. Umowa z klubem obowiązywała do końca czerwca 2021 r. Żółto-czerwoni pod jego wodzą zajęli ostatnie 8. miejsce w grupie mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Poprowadził białostocką drużynę w 17 oficjalnych meczach, z których wygrał tylko sześć, a pięć zremisował.

Prezes Jagiellonii Cezary Kulesza cytowany na oficjalnej stronie klubu przyznaje, że "ostatecznie wynik osiągnięty w rozgrywkach 2019/2020 odbiega od oczekiwanego".


- W zatrudnieniu trenera Iwajło Petewa upatrywaliśmy szansę na uratowanie tego historycznego sezonu - podkreśla prezes Cezary Kulesza. - Ostatecznie wynik osiągnięty w rozgrywkach 2019/2020 odbiega od oczekiwanego, Postanowiliśmy zatem skorygować kierunek dalszych działań, stąd decyzja o rozstaniu. Trenerowi chciałbym raz jeszcze podziękować za wysiłek włożony w pracę w naszym klubie - dodaje.


Iwajło Petew również nie tak wyobrażał sobie przebieg rundy wiosennej.


- Całej Jagiellonii, władzom, trenerom, zawodnikom i kibicom życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów. Szczególnie chciałbym podziękować za współpracę swoim piłkarzom, za to, jak wróciliśmy do gry po kwarantannie. To nie była łatwa sytuacja dla nikogo z nas, ale kilkukrotnie pokazali wielką determinację i wolę walki. Zabrakło nam odrobiny szczęścia. W mojej ocenie jako cały klub zasługiwaliśmy na lepszy rezultat. Na zakończenie chcę jeszcze dodać, że mam nadzieję, iż Żółto-Czerwoni w końcu sięgną po upragnione mistrzostwo - czytamy na Jagiellonia.pl.


Jagiellonię opuszcza także asystent trenera Emanuel Lukanow.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że następcą Petewa będzie były asystent trenera reprezentacji Polski Adama Nawałki - Bogdan Zając. Zmienia się też trener bramkarzy - zostanie nim Jarosław Tkocz.

Jagiellonia pozyskała do tej pory trzech nowych zawodników: Błażeja Augustyna, Oliwiera Wojciechowskiego i Macieja Masa.

Żółto-czerwoni zaczęli już przygotowania do nowego sezonu. W sobotę (1.08) Jaga wyjedzie do Uniejowa na tygodniowy obóz. Rozgrywki PKO Ekstraklasy wystartują za trzy tygodnie. W pierwszym meczu Jagiellonia zagra u siebie z Wisłą Kraków, w poniedziałek, 24 sierpnia o 18:00.


źródło: Jagiellonia.pl, PAP | red: zmj

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok zwolniła trenera Iwajło Petewa

30.07.2020, 16:01

Władze klubu zwolniły bułgarskiego szkoleniowca - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.


Nowy napastnik w Jagiellonii Białystok

28.07.2020, 20:14

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. To 19-letni napastnik Maciej Mas.


Podlaskie kluby piłkarskie poznały swoich rywali w pierwszej rundzie Pucharu Polski

27.07.2020, 12:44

Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Z kolei Wigry Suwałki zmierzą się - również na wyjeździe z III-ligową Ślęzą Wrocław.


Jacek Chańko ocenia zawodników Jagiellonii Białystok po zakończonym sezonie

26.07.2020, 19:45

- Na pewno ja, jak i kibice czujemy wielki niedosyt. Jest to historyczny rok, 100-lecie klubu, każdy miał jakieś inne nadzieje, tym bardziej że był moment, że goniliśmy trójkę i byliśmy w czubie tabeli - mówi były piłkarz Jagiellonii Jacek Chańko.


Romanczuk: to był najgorszy mecz Jagiellonii, odkąd tu gram

19.07.2020, 19:50

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:4 (0:4) w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań. Ostatecznie Jagiellonia zajęła 8. miejsce w lidze, a Lech wywalczył swoje trzecie wicemistrzostwo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok