Radio Białystok | Sport | Klasyczny mecz dwóch połów - Jagiellonia przegrywała, ale ostatecznie zremisowała 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała

autor: Robert Bońkowski

12.09.2020, 07:01, akt. 12:53

Jagiellonia Białystok w 3. kolejce PKO Ekstraklasy podejmowała drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Do przerwy zespół trenera Bogdana Zająca przegrywał z "Góralami" 0:2. Po przerwie piłkarze Jagiellonii odrobili straty. Najpierw gola strzelił napastnik Jakov Puljić, a później bramkę wyrównującą zdobył Jesus Imaz.

Słupki i poprzeczki Jagiellonii, dwa gole Podbeskidzia

Jagiellonia Białystok mecz z Podbeskidziem rozpoczęła od strzału w poprzeczkę. Po faulu na Puljiciu, rzut wolny z około 20. metra wykonywał Martin Pospisil. Czech trafił piłką w "aluminium". Żółto-czerwoni stwarzali sobie kolejne sytuacje pod polem karnym gości, ale to jednak "Górale" wyszli jako pierwsi na prowadzenie.

Podanie od Nowaka otrzymał napastnik Kamil Biliński i w sytuacji sam na sam pokonał Pavelsa Steinborsa. To nie był koniec pecha Jagiellonii w pierwszej połowie spotkania. Dwie minuty później z placu gry musiał zejść kontuzjowany Ivan Runje. Zastąpił go Bogdan Tiru.

Jagiellończycy stwarzali z czasem kolejne sytuacje podbramkowe. Najpierw po kombinacyjnej akcji Imaza z Pospisilem, ten drugi trafił piłką w słupek. Chwilę później gości od straty gola uratowała poprzeczka.

W myśl piłkarskiego porzekadła, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą" - w 38. minucie po rzucie rożnym drugiego gola dla przyjezdnych zdobył - tym razem - Rzuchowski. Wynikiem 0:2 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Powrót Jagiellonii - gole Imaza i Puljicia

Jagiellonia po przerwie wyszła bardzo zdeterminowana, by odrobić straty z pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, kontaktową bramkę, w 49. minucie, po strzale głową - zdobył napastnik Jakov Puljić.

Dwie minuty później po podaniu Pawła Olszewskiego wyrównującego gola strzelił Jesus Imaz, zatem od 51. minuty Jagiellonia już remisowała z Podbeskidziem 2:2.

Wydawało się, że po takim początku w tej części meczu gospodarze niemal "zdemolują" beniaminka; w 56. minucie niewiele zabrakło przy strzale z dystansu Makuszewskiemu, by Jagiellonię wyprowadzić na prowadzenie. Niedługo potem gra ofensywna gospodarzy zaczęła gasnąć i to Podbeskidzie utrzymywało się przy piłce, coraz częściej atakując.

W 65. min Steinbors obronił strzał głową Aleksandra Komora, potem uderzenie zza pola karnego Rafała Figiela. W 74. min niewiele zabrakło do gola samobójczego, ale piłka wybijana przez Augustyna ostatecznie minęła słupek bramki gospodarzy.

Piłka meczowa Puljicia

Zmęczone - intensywnością spotkania - obie drużyny popełniały, z każdą kolejną minutą, coraz więcej błędów. Na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem, po zamieszaniu w polu karnym gości, futbolówkę otrzymał Jakov Puljić, ale zmarnował doskonałą okazję na trzeciego gola Jagiellonii.

Piłka po strzale napastnika przeleciała nad poprzeczką bramki Podbeskidzia.

Żółto-czerwoni ostatecznie zremisowali z beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Po tym meczu białostoczanie mają na swoim koncie pięć punktów. Zespół "Górali" ma ich zaledwie dwa.

Kolejny bój o ligowe punkty Jagiellonia rozegra na wyjeździe, w Gliwicach. Spotkanie z Piastem rozpocznie się w poniedziałek (21.09) o 18:00. Transmisja tego meczu na naszej antenie.

Podsumowanie meczu:

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kamil Biliński (18), 0:2 Michał Rzuchowski (37-głową), 1:2 Jakov Puljic (49-głową), 2:2 Jesus Imaz (51).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Figiel, Milan Rundic.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 5 065.

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Ivan Runje (21. Bogdan Tiru), Błażej Augustyn, Bodvar Bodvarsson - Maciej Makuszewski (83. Ariel Borysiuk), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (84. Andriej Kadlec), Przemysław Mystkowski (69. Bartosz Bida), Jesus Imaz - Jakov Puljic.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Szymon Mroczko (60. Maksymilian Sitek), Milan Rundic, Aleksander Komor, Kacper Gach - Karol Danielak (87. Desley Ubbink), Michał Rzuchowski, Rafał Figiel (71. Gergo Kocsis), Tomasz Nowak (87. Mateusz Marzec), Łukasz Sierpina (60. Bartosz Jaroch) - Kamil Biliński.

źródło: PAP | red: rbon, maj

Puljić: zasługiwaliśmy na zwycięstwo [wideo]

11.09.2020, 12:13