Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął swój drugi sezon w PlusLidze od porażki z GKS-em Katowice 0:3

autor: Marcin Mazewski

12.09.2020, 10:27, akt. 13.09.2020, 09:55

Wróciły siatkarskie emocje na najwyższym poziomie, rozgrywki wznowiła PlusLiga. W sobotę (12.09) Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się przed własną publicznością z GKS-em Katowice i uległ 0:3.

12.09.2020, Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął swój drugi sezon w PlusLidze od porażki z GKS-em Katowice 0:3 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dla suwalczan jest to początek drugiego sezonu w PlusLidze. W kadrze Andrzeja Kowala jest aż sześciu nowych zawodników. Są to przyjmujący: Tomas Rousseaux i Marcin Waliński, środkowi: Mateusz Sacharewicz i Sebastian Warda, atakujący Łukasz Kaczorowski i libero Mateusz Czunkiewicz.

W ostatnich tygodniach zespół mierzył się z kontuzjami kilku zawodników - wiadomo, że na dłużej z gry "wypadł" atakujący Patryk Szwaradzki.

Katowiczanie też mieli swoje problemy, ale organizacyjne. Zaraz po przerwanym przez pandemię sezonie, szefowie klubu wypowiedzieli umowy wielu zawodnikom. Jednak ostatecznie doszli z nimi do porozumienia. W efekcie skład GKS-u zmienił się w minimalnym stopniu, a trzon zespołu stanowią Jakub Jarosz, Jan Nowakowski i amerykański libero Dustin Watten.

W debiutanckim sezonie suwalczanie ulegli u siebie zespołowi ze stolicy Śląska 2:3. Do rewanżu nie doszło, ze względu na zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii.

Dziś kibice w hali Arena Suwałki mogli zapełnić jedynie 50 procent miejsc na trybunach, co oznacza, że mecz oglądało około 1000 osób.

Przed pierwszym gwizdkiem prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz uhonorował obecnego drugiego trenera, a przez wiele sezonów zawodnika biało-niebieskich Kamila Skrzypkowskiego.

Pierwszy set

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął spotkanie w ustawieniu: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński, Kacper Gonciarz, na libero - na zmianę - Mateusz Czunkiewicz i Paweł Filipowicz. Na trybunach oprócz kontuzjowanego Patryka Szwaradzkiego usiadł także Joshua Tuaniga.

GKS Katowice wyszedł "szóstką": Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Adrian Buchowski, Jan Firlej, Kamil Kwasowski, na libero Dustin Watten.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście. Do połowy seta gra toczyła się - punkt za punkt. Jednak głównie dzięki świetnej grze w bloku i obronie, zespół z Katowic odjechał z wynikiem w końcówce. Suwalczanie mają kłopoty z kończeniem swoich akcji w ofensywie. W pierwszej partii - do 18 - wygrywa GKS.

Drugi set

Początek drugiego seta nie układa się najlepiej dla gospodarzy spotkania. Katowiczanie prowadzą czterema punktami. Biało-niebiescy doprowadzają do remisu 6:6. Na boisku błyszczą Tomas Rousseaux i Marcin Waliński. Goście znów odskakują na trzy punkty, ale podopieczni trenera Andrzeja Kowala odrabiają. Na boisku meldują się Mateusz Sacharewicz i Kevin Klinkenberg, później także wchodzi (na zagrywkę) Łukasz Kaczorowski i pojawia się Jakub Rohnka. Końcówka należy jednak do gości. GKS wygrywa drugiego seta 25-22.

Set trzeci

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczyna trzecią partię od prowadzenia 2:0, na gościach nie robi to wrażenia i nie pozwalają na to, aby biało-niebiescy odskoczyli na kilka punktów. Udaje się to dopiero w dalszej części seta - 13:10. GKS odrabia straty 19:19. W tym ważnym momencie, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Mateusz Sacharewicz. Końcówka grana jest punkt za punkt. Set kończy się grą na przewagi. Ostatecznie 27:25 wygrywają katowiczanie. MVP spotkania został Miłosz Zniszczoł.

Następny mecz suwalczanie zagrają za tydzień (19.09) w Olsztynie z Indykpolem AZS Olsztyn.

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 25:27)

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (5), Rousseaux (17), Bołądź (12), Rudzewicz (4), Sapiński, Gonciarz (1), Czunkiewicz (libero) / Filipowicz (libero) oraz Klinkenberg (1), Sacharewicz (3), Rohnka (4).
GKS Katowce: Nowakowski (5), Zniszczoł (14), Jarosz (17), Buchowski (14), Firlej (1), Kwasowski (11), Watten (libero).

| red: maj, rbon

- Mieliśmy bardzo dużo kontuzji, niektórych zawodników czeka dłuższa absencja - mówi Wojciech Winnik.

Kolejna zmiana w Ślepsku Malowie Suwałki. Tym razem chodzi o pozycję kapitana drużyny

2.09.2020, 07:58

Od nowego sezonu będzie nim nie Kacper Gonciarz, a Łukasz Rudzewicz.

Zdzierają gardła i biją w bębny. Klub Kibica Ślepska Malowu Suwałki należy do najlepszych w siatkarskiej PlusLidze

27.08.2020, 11:02

Są znakomicie zorganizowani. Mówi się o nich, że to siódmy zawodnik. Zdarzało się, iż swoją obecnością odmieniali losy meczu.

Andrzej Kowal

25.08.2020, 13:02

- Zanosi się na bardzo ciężką i wyrównaną walkę o utrzymanie, ale z dużą możliwością zagrania w play-offach. Każdy mecz będzie miał ogromne znaczenie - mówi Andrzej Kowal.

Siatkarskie emocje w Suwałkach podczas XI Memoriału Józefa Gajewskiego [zdjęcia]

22.08.2020, 10:06

Po raz pierwszy od pięciu miesięcy w Arenie Suwałki znów zagrali siatkarze. W piątek (21.08) wieczorem rozpoczął się tam trzydniowy XI Memoriał Józefa Gajewskiego.