Radio Białystok | Sport | Drugie zwycięstwo w lidze tenisistów stołowych Dojlid Białystok

Drugie zwycięstwo w lidze tenisistów stołowych Dojlid Białystok

19.09.2020, 11:42, akt. 11:46

Białostocki zespół pokonał 3:0 na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra, tracąc w całym meczu tylko jednego seta.

Wang Zeng Yi z UKS Dojlid Białystok - źródło: uksdojlidy.pl

Obecne rozgrywki rozpoczęły się doskonale dla białostockich tenisistów, którzy po dwóch spotkaniach mają komplet punktów. Po domowym zwycięstwie z Pogonią Lębork, Dojlidy tym razem najmniejszym nakładem sił pokonały beniaminka z Zielonej Góry.

Marsz po wygraną rozpoczął Wang Zeng Yi. Rywalem kapitana Dojlid był Łukasz Wachowiak. Od początku tego pojedynku różnica klas była widoczna gołym okiem. Dwa pierwsze sety Wandżi rozstrzygnął na swoją korzyść 11:6. Prawdziwy pokaz siły nasz zawodnik zaprezentował jednak w trzeciej partii, pokonując Wachowiaka 11:1.

Z zadania wywiązał się również Yongyin Li, chociaż w starciu z Kamilem Zalewskim nie ustrzegł się błędów. Kosztowało go to przegraną w pierwszym secie 10:12. Później wrócił jednak na właściwe tory i kolejne partie rozegrał popisowo. Młody Chińczyk zwyciężał w nich 11:6, 11:6 i 11:3.

Natomiast triumf w całym meczu przypieczętował Aleksander Khanin. Białorusin bez większych problemów zwyciężył Kamila Nalepę 3:0 (11:5, 12:10, 11:8).

W sobotę (19.09) białostoccy tenisiści wyruszają już do Jarosławia, gdzie w niedzielę (20.09) zmierzą się z Sokołowem. Początek tego meczu o godz. 16:00.

źródło: UKS Dojlidy Białystok | red: rbon

Polscy sportowcy solidaryzują się ze sportowcami i społeczeństwem Białorusi. Wystąpili w spocie #JesteśmyZWami.

Superliga tenisa stołowego - Chanin: kiedyś wygrałem z Dyjasem, wkrótce rewanż

27.05.2020, 14:24

"W 2014 roku, podczas DME, wygrałem z najlepszym obecnie polskim tenisistą stołowym Jakubem Dyjasem. Za kilka miesięcy może dojść do rewanżu" – powiedział reprezentant Białorusi Aleksandr Chanin, który po trzech sezonach wraca do Dojlid Białystok.

Koniec sezonu na szczeblu centralnym w tenisie stołowym - Dojlidy Białystok poza podium

2.04.2020, 07:09

Z powodu pandemii koronawirusa zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego