Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Jastrzębskim Węglem 1:3 [zdjęcia]

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Jastrzębskim Węglem 1:3 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

4.11.2020, 09:42, akt. 23:26

Wicelider tabeli Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Ślepskiem Malow Suwałki w siatkarskiej PlusLidze 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel, fot. Marcin Mazewski

Zawodnicy z Suwałk po 4 setach ulegli jastrzębianom. Pierwszy set pewnie wygrali goście - do 17. Nie załamało to podopiecznych Andrzeja Kowala, którzy odegrali się w drugiej partii, wygrywając do 18. Trzecia i czwarta odsłona meczu ułożyły się pomyślnie dla zespołu ze Śląska. Oba sety wygrali oni do 22. Jak powiedział po meczu trener biało-niebieskich Andrzej Kowal, zespół walczył, próbował, ale popełnił zbyt wiele błędów i był nieskuteczny w ataku. Mimo to był najbliżej wywalczenia choćby punktu w dotychczasowych starciach z zespołami z czołówki tabeli.

Pierwszy set

Jastrzębski Węgiel wyszedł w składzie: Louati, Bucki, Wiśniewski, Kampa, Gładyr, Szymura, na libero Popiwczak.

Gospodarze zaczęli następująco: Sapiński, Bołądź, Russeaux, Rudzewicz, Tuaniga, Waliński oraz libero - Mateusz Czunkiewicz.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa dla gości Jakub Bucki. Odpowiada kapitan suwalczan - Łukasz Rudzewicz. Zagrywką nęka biało-niebieskich Lukas Kampa. Jastrzębianie odskakują na 7:4, o czas prosi trener Kowal. Zespół ze Śląska podwyższa prowadzenie. Na parkiecie pojawiają się Kacper Gonciarz i Łukasz Kaczorowski, ale wyniku pierwszego seta nie udaje się już uratować - 17:25 dla Jastrzębskiego Węgla.

Drugi set

Jakub Bucki otwiera drugą partię asem serwisowym. Pierwszy punkt w tej odsłonie meczu dla gospodarzy zdobywa atakiem ze środka Cezary Sapiński. Biało-niebiescy odjechali rywalom na cztery punkty. Dobrymi serwisami popisuje się Bartłomiej Bołądź, Tomas Russeaux zdobywa punkt efektownym blokiem. Ekwilibrystyczną kiwkę dokłada Josua Tuaniga, jego zagranie kopiuje chwilę później Cezary Sapiński. Marcin Waliński trafia z zagrywki. Oglądamy kilka ciekawych wymian. Z każdą kolejną udaną akcją nakręca się gra podopiecznych Andrzeja Kowala. Tym razem to oni nie dali zbyt wielu szans rywalom. Seta zamyka atakiem Tomas Russeaux - 25:18 i remis w meczu.

Trzeci set

Suwalczanie wchodzą w seta z przytupem. Stawiają dwa szczelne bloki. W jednej z wymian efektowną obroną popisuje się Mateusz Czunkiewicz, w tej akcji goście atakują w aut. Ale jastrzębianie, to doświadczona drużyna, odrabiają straty na 7:7. Od tego momentu to oni bardziej kontrolują to spotkanie i wygrywają tę partię 25:22. Zadecydowała o tym niemoc w ataku biało-niebieskich i świetna gra w obronie po drugiej stronie siatki.

Czwarty set

Pierwszy punkt zbiciem ze środka zdobywa Cezary Sapiński. Rafał Szymura popisuje się natomiast dwoma asami serwisowymi. Jedni i drudzy ryzykują zagrywką - stąd dużo błędów - piłka trafia w siatkę, bądź ląduje w aucie. Ale serię udanych zagrań notują Cezary Sapiński, Jakub Bucki i ponownie Rafał Szymura. Goście budują trzypunktowe prowadzenie, suwalczanie walczą, ale nie zdołają już odrobić tych strat - 25:22 dla jastrzębian w partii czwartej i 3:1 w całym meczu. To był set ze zdecydowanie "zielonym światłem" od obu trenerów na pełne ryzyko w polu serwisowym.

MVP spotkania wybrany libero gości - Jakub Popiwczak.

Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają już w najbliższą sobotę (7.11). Ich rywalem będzie Trefl Gdańsk. Początek meczu w ERGO Arenie o 20:30.

| red: sk, maj

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w sobotę (31.10) u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Ich rywal - to najlepsza drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi i absolutny lider tegorocznych rozgrywek.

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom

28.10.2020, 07:27

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki wygrał w środę (28.10) wieczorem z Czarnymi Radom 3:2

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa po zaciętym meczu z Vervą Warszawa 1:3

23.10.2020, 15:32

To był pierwszy od ponad miesiąca mecz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze na swoim boisku.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają trzeci mecz z rzędu - tym razem pokonali 3:0 Czarnych Radom

20.10.2020, 09:22

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wywalczyli kolejne 3 punkty w tabeli PlusLigi. Ich wyjazdowym rywalem był Cerrad Enea Czarni Radom.