Radio Białystok | Wiadomości | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają trzeci mecz z rzędu - tym razem pokonali 3:0 Czarnych Radom

20.10.2020, 09:22, akt. 21.10.2020, 00:52

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wywalczyli kolejne 3 punkty w tabeli PlusLigi. Ich wyjazdowym rywalem był Cerrad Enea Czarni Radom.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

W poprzednim sezonie biało-niebiescy wygrali w Radomiu po tie-breaku. Natomiast w Arenie Suwałki przegrali 1:3. Padł wówczas rekord w długości seta. Jedna z partii zakończyła się po prawie godzinie gry.

Wtorkowy (20.10) mecz odbywał się bez udziału publiczności, ale relacjonowaliśmy go na naszej antenie.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki rozpoczyna w składzie: Marcin Waliński, Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga i libero Paweł Filipowicz oraz Mateusz Czunkiewicz.

Radomianie osłabieni absencją swojego filaru w ataku - Dawida Konarskiego. Dwukrotny mistrz świata zmaga się z urazem stawu skokowego.

Suwalczanie zaczynają mecz od dwóch zepsutych zagrywek, ale w polu radzą sobie już dużo lepiej. Świetny atak Bołądzia z przechodzącej piłki i pojedynczy blok Klinkenberga. W drużynie gospodarzy błyszczy Lucas Loh. Dawid Dryja notuje dwa asy serwisowe. Klinkenberg dokłada kolejny blok. Wyrównany początek spotkania. Bartłomiej Bołądź bombarduje rywali zagrywką, dobrze zna tę halę z charakterystycznym złotym sufitem, spędził tu kilka sezonów. Po bloku Walińskiego biało-niebiescy odskakują na trzy punkty.

Radomianie odrabiają straty - 20:20. Blok Takvama i dwie piłki setowe dla suwalczan. Pierwsza obroniona. Trafia z zagrywki Dryja i po 24. Drugą już psuje. Po akcji gospodarzy mamy challange, który rozstrzyga, że 26 do 24 wygrywa pierwszą partię zespół gości.

Set 2

Radomianie lepiej rozpoczynają drugą partię, ale podopieczni Andrzeja Kowala nie pozwalają im odskoczyć punktowo. Wynik utrzymuje się w okolicach remisu. Raz jedni grają koncertowo, raz drudzy. Tak samo jest z błędami - raz więcej popełniają ich radomianie, a raz biało-niebiescy. O tym, kto wygra seta znów decyduje końcówka. Tuaniga popisuje się asem serwisowym i znów dwie piłki setowe dla suwalczan. Pierwsza obroniona, ale druga już nie. Seta kończy Bartek Bołądź - 25:23 i 2:0 w meczu dla gości.

Set 3

Początek partii trzeciej to sporo długich wymian, w których częściej punktują suwalczanie. Dwa razy z trudnych piłek kończy Marcin Waliński. Asa dokłada Bołądź i przewaga gości rośnie do 3 punktów. Zablokowany atakujący biało-niebieskich, ale nic sobie z tego nie robi, za chwilę dokłada punkt po potężnym ataku.

Po zagrywce Tuanigi piłka odebrana przez radomian dotyka złotego sufitu - 9:5 prowadzą podopieczni Andrzeja Kowala. Za chwilę Yosifov odpowiada w ten sam sposób. Suwalczanie budują czteropunktową przewagę, ale Wojskowi odrabiają. W ataku z drugiej linii myli się Lucas Loh. Skuteczny potrójny blok biało-niebieskich i 16:13. Na zagrywkę wchodzi Łukasz Rudzewicz. Bartosz Firszt serwuje na tyle mocno, że tym razem piłka dotyka złotego sufitu po przyjęciu biało-niebieskich. I znów sufit, ale tym razem po ataku z drugiej linii Walińskiego i obronie radomian.

Firszt serwuje asa, tym samy stopniała przewaga gości do jednego punktu. Błąd ustawienia i mamy remis po 23. Myli się Firszt i piłka meczowa dla biało-niebieskich, ale Tuaniga z dziewiątego metra posyła ją w aut. Waliński trafia w nogę trenera radomian Roberta Prygla i piłka setowa dla gospodarzy. Blok podopiecznych Andrzeja Kowala i znów piłka meczowa dla nich, ale psują zagrywkę.

Po chwili zablokowany Klinkenberg i szansa na seta dla radomian. Ci atakują w aut i po raz kolejny remis na tablicy. As Bartłomieja Bołądzia i znów piłka meczowa. Ten trafia ponownie w boisko i jest 30:28. Koniec meczu, suwalczanie wygrywają 3:0. MVP zawodów wybrany Josua Tuaniga.

To trzecie zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki z rzędu, tym bardziej cenne, że kolejne na wyjeździe i bez straty seta.

| red: sk, maj, rbon

Po blisko miesięcznej przerwie siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili do gry w PlusLidze. Wygrali na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:0.

Wojciech Winnik

29.09.2020, 10:48

- Próbowaliśmy stworzyć siatkę kontaktów i szukaliśmy źródła, gdzie mogło dojść do zakażenia. Na tej liście znalazło się przeszło 300 osób - mówi Wojciech Winnik.

14 osób z zespołu Ślepska Malow Suwałki z potwierdzeniem wirusa SARS-CoV-2

25.09.2020, 14:56

Kolejne testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u większej liczby członków zespołu Ślepska Malow Suwałki.

Ślepsk Suwałki pokonał Stal Nysę i wywalczył awans do Plus Ligi Siatkarzy

19.04.2019, 00:38

Ślepsk Suwałki pokonał Stal Nysę 3:1 i wywalczył sportowy awans do Plus Ligi Siatkarzy. Teraz formalności muszą dopełnić działacze.

Siatkarskie emocje w Suwałkach - Ślepsk w pięciu setach pokonuje KPS Siedlce

9.01.2019, 07:36

Było mnóstwo emocji, ponad dwie i pół godziny walki i na koniec - zwycięstwo. Slepsk Suwałki - KPS Siedlce 3:2.