Radio Białystok | Sport | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po wyrównanym meczu, przegrywają w Katowicach z GKS-em 1:3

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po wyrównanym meczu, przegrywają w Katowicach z GKS-em 1:3

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

21.11.2020, 11:19, akt. 22.11.2020, 00:04

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili na południe Polski, by zagrać w Pluslidze z GKS-em Katowice.

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski
GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po wyrównanym meczu, przegrywają w Katowicach z GKS-em 1:3 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Niestety nie udał się im rewanż za mecz, którym rozpoczęli ten sezon i przegrali we własnej hali 0:3. Po serii trzech zwycięstw biało-niebiescy ulegli w Katowicach 1:3, choć gra była bardzo wyrównana.Set 1

Suwalczanie zaczynają w składzie: Waliński, Rousseaux, Bołądź, Sapiński, Sacharewicz, Tuaniga, na libero: Filipowicz i Czunkiewicz.

Gospodarze wychodzą na parkiet następująco: Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Firlej, Kwasowski i libero Watten.

Pierwszy punkt zdobywają zawodnicy GKS-u, ale początek meczu jest dość wyrównany. Asa serwuje Cezary Sapiński. Obydwa zespoły często korzystają ze swoich środkowych. Dwa, trzy oczka przewagi uzyskują goście, ale katowiczanie odrobili straty z nawiązką i wyszli na prowadzenie 18:15. Podopieczni Andrzeja Kowala walczą ofiarnie w obronie, ale mają problem z kończeniem ataków, mimo to doganiają rywali dzięki trzem asom serwisowym Bartłomieja Bołądzia. Za Rousseaux wchodzi Klinkenberg. Set rozstrzyga się w samej końcówce, gdzie w grze na przewagi wygrywają gospodarze. Klinkenberg źle przyjmuje zagrywkę Firleja i jest 28:26 dla GKS-u.Set 2

Kevin Klinkenberg na odbudowanie po niefortunnym przyjęciu w końcówce partii pierwszej, dostaje na skrzydło pierwsze rozegranie i kończy atak po palcach rywali. Suwalczanie pracują solidnie blokiem i w obronie, to przynosi efekty i udaje im się odskoczyć na kilka punktów. Ale wracają problemy z wykończeniem pierwszej akcji. Katowiczanie doganiają wynik w końcówce, po dobrych zagrywkach Musiała i Zniszczoła. Punkt na pojedynczym bloku zdobywa Bartłomiej Bołądź, trener gospodarzy bierze jeszcze challange, ale nic to nie zmienia, drugą partię wygrywają 25:23 goście.Set 3

Trzecią partię lepiej zaczynają gospodarze. Suwalczanom wyraźnie przestała leżeć zagrywka, popełniają zbyt dużo błędów w tym elemencie. Zaczęli też gorzej przyjmować. Katowiczanie budują sobie trzypunktową przewagę (12:9, 14:11). Od tego momentu sytuacja się odwraca, podopieczni Grzegorza Słabego trzykrotnie zatrzymani blokiem. I dalej gra toczy się niemal punkt za punkt. Żółtą kartką ukarany trener gospodarzy, po tym jak zbyt ekspresywnie domagał się, aby sędzia odgwizdał błąd podwójnego odbicia przy przyjęciu biało-niebieskich. Nie wybiło to jednak z rytmu zawodników GKS-u, którzy sportową złość zamienili na kolejne punkty i wygrali seta do 21.Set 4 

Buchowski zagrywa, nie przyjmuje Waliński i w ten sposób katowiczanie notują pierwszy punkt w partii czwartej. Problemy z kończeniem akcji mają jedni jak i drudzy. W polu serwisowym znów szaleje Bołądź, który zdobywa w tym elemencie drugi raz w tym meczu - trzy punkty z rzędu. Gospodarze odpowiadają dobrą grą blokiem i w obronie. Cuda w ataku, co oczywiste, ale i w obronie wyczynia kapitan GKS-u Jakub Jarosz. Co suwalczanie odskoczą na 3 punkty, to katowiczanie odrabiają. Znacząco poprawiła się skuteczność podopiecznych Andrzeja Kowala w ataku z pierwszej akcji po przyjęciu, ale gospodarze też punktują. Oni mają piłkę meczową po zepsutej zagrywce Łukasza Rudzewicza. Zablokowany Bartłomiej Bołądź i jest 25:23 dla podopiecznych Grzegorza Słabego i 3:1 w całym meczu. MVP spotkania wybrany rozgrywający GKS-u Katowice Jan Firlej.Suwalczanie już we wtorek postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę w Zawierciu, kiedy to zmierzą się z tamtejszą Wartą. Mecz będziemy relacjonować na naszej antenie.

| red: bsd, maj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Passa trwa - siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają z Asseco Resovią 3:1

17.11.2020, 07:11

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po ligowych wygranych z Będzinem i Nysą podtrzymali zwycięską passę również w Rzeszowie.


Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w Nysie ze Stalą 3:1

14.11.2020, 06:53

Trwa wyjazdowa seria meczów Ślepska Malow Suwałki w siatkarskiej PlusLidze.


Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w Sosnowcu z MKS-em Będzin 3:0

11.11.2020, 07:19

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki rozpoczęli w środę (11.11) serię wyjazdowych meczów z drużynami z południa Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRKrzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska
31.07.2022, 19:40, akt. 20:25

Krzysztof Andrzejewski

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok