Radio Białystok | Sport | Z wypożyczenia wraca Kwiecień, a Mystkowski przedłuża kontrakt z Jagiellonią

Z wypożyczenia wraca Kwiecień, a Mystkowski przedłuża kontrakt z Jagiellonią

autor: Adam Janczewski

7.01.2021, 17:34, akt. 17:50

Bartosz Kwiecień wraca do Jagiellonii Białystok. Klub skrócił jego wypożyczenie do Arki Gdynia.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Defensor będzie przygotowywał się z drużyną do wiosennej części sezonu PKO Ekstraklasy. 27-latek jesień ubiegłego roku spędził na wypożyczeniu na zapleczu ekstraklasy. W Arce zagrał w 15 oficjalnych spotkaniach.

Umowę z klubem przedłużył natomiast wychowanek Jagiellonii, Przemysław Mystkowski. 22-latek podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 roku.

"Mystek" w bieżącym sezonie rozegrał 11 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole Jagiellonii, z czego sześć to występy w wyjściowej jedenastce żółto-czerwonych. W rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy strzelił jednego gola. Dotychczas rozegrał 66 oficjalnych meczów w Jagiellonii Białystok, które okrasił zdobyciem trzech bramek. Do tego dorobku dorzucił także cztery asysty.

- Bywało różnie podczas mojej przygody z Jagiellonią, ale jedno się nie zmienia. Od siódmego roku życia czuję się związany z tym klubem i jestem mu bardzo wdzięczny za zaufanie. W czerwcu kończył się mój dotychczasowy kontrakt z Jagą, po czym mógłbym odejść za darmo, ale tego nie chcę. Stąd pochodzę, tu się rozwinąłem i chcę stanowić dobry przykład dla pozostałych wychowanków Jagiellonii. Zrobię wszystko, aby obie strony były z takiego obrotu spraw zadowolone. Jaga nie jest dla mnie zwykłym pracodawcą, tutaj czuję się jak w domu. Czuję zaszczyt i przyjemność grając na białostockim stadionie przed własnymi kibicami - powiedział tuż po podpisaniu nowego kontraktu Przemysław Mystkowski.

Jagiellonia na razie trenuje w Białymstoku. W niedzielę drużyna - już z Kwietniem - wylatuje na zgrupowanie do Belek w Turcji, gdzie zagra kilka sparingów. Po przerwie pierwszy mecz w ekstraklasie białostoczanie zagrają z Lechią Gdańsk na wyjeździe - 30 stycznia.

źródło: jagiellonia.pl | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piłkarze Jagiellonii Białystok wrócili do treningów po przerwie zimowej

7.01.2021, 07:24

Po testach na obecność koronawirusa, w środę (6.01) przygotowania do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy rozpoczęła Jagiellonia Białystok. Głównym punktem będzie zgrupowanie, na które białostoczanie już tradycyjnie wyjadą do Belek w Turcji.


Tomasz Frankowski, Kamil Grosicki, Ivan Runje i inni - poznaliśmy jedenastkę wszech czasów Jagiellonii Białystok

30.12.2020, 22:43

Tomasz i Przemysław Frankowscy, Kamil Grosicki, Ivan Runje czy Taras Romanczuk znaleźli się w jedenastce wszech czasów Jagiellonii Białystok, wybranej na stulecie istnienia klubu. Piłkarzem stulecia "Jagi" został Tomasz Frankowski, trenerem - Michał Probierz.


Piłkarze Jagiellonii Białystok na zimowy obóz wyjadą do Turcji

22.12.2020, 21:44

Zgrupowanie w Turcji w dniach 10-22 stycznia będzie głównym etapem przygotowań Jagiellonii Białystok do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Tradycyjnie będzie to obóz przygotowawczy w Belek, w trakcie którego zaplanowano cztery spotkania kontrolne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok