Radio Białystok | Sport | Pierwszy dzień ME w short tracku - zawodniczki Juvenii awansowały na wszystkich dystansach

autor: Barbara Sokolińska, Edyta Wołosik, Marcin Mazewski

22.01.2021, 10:18, akt. 15:00

Pierwszy dzień mistrzostw Europy w short tracku był udany dla zawodniczek Juvenii Białystok. Zarówno Natalia Maliszewska, jak i Gabriela Topolska awansowały do dalszej fazy zmagań na wszystkich trzech dystansach.

Najwięcej nerwów było w ćwierćfinałach na 1500 m. Natalia Maliszewska zajęła w swoim biegu dopiero 4 miejsce i o jej awansie zadecydował dopiero uzyskany czas. Gabriela Topolska w swojej serii była 3.

Dużo łatwiej Natalii poszło w eliminacjach na jej koronnym dystansie 500 m. Z czasem 43.202 s wygrała swój bieg, zaś Gabriela Topolska wywalczyła awans z 3. miejsca. Z kolei na 1000 m Natalia Maliszewska minęła linię mety jako druga, Gabriela Topolska ponownie była 3.

Zawodniczki Juvenii wystąpiły również w ćwierćfinałowym biegu sztafetowym na 3000 m, gdzie drużynę uzupełniają Kamila Stormowska i Nicole Mazur. Tu także awansowały do półfinału z 2. miejsca.

W sobotę Natalia Maliszewska i Gabriela Topolska pojadą w półfinałach na 1500 m (początek o godz. 13:02) oraz ćwierćfinałach na 500 m (start o 14:34). Ćwierćfinały na 1000 m odbędą się w niedzielę.

Natalia Maliszewska jest pewna swojej formy

Reprezentacja Polski liczy 8 osób, a Natalia Maliszewska jest jej liderką. Zawodniczka Juvenii Białystok przed zawodami w Gdańsku była pewna swojej formy, choć przypominała, że z powodu pandemii ostatnie zawody były rok temu.

Ostatni oficjalny trening przebiegł bardzo pomyślnie. Uważam, że to co powinno być w nogach, to jest. Będą to moje pierwsze zawody od tak długiego czasu, w sumie od roku, więc jestem ciekawa swoich startów, formy i tego, jak bardzo mogę wyrzeźbić to, nad czym pracowałam tak długo - mówi Natalia Maliszewska.

W Gdańsku Natalia Maliszewska startuje na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów.

Dystansu 500m jestem pewna, ale jestem ciekawa 1000m. To jest dystans pod który dość ciężko pracowałam. Okrążenia, które wyjechałam i czasy, które osiągałam na treningach pokazują, że to idzie w bardzo dobrym kierunku. Nie chcę tutaj nic obiecywać, ale naprawdę myślę, że będzie niezła jazda i będzie bardzo szybko - dodaje Natalia Maliszewska.

Natalia Maliszewska w ubiegłorocznych (2020 r.) Mistrzostwach Europy zdobyła brąz na 500 metrów. Rok wcześniej (2019 r.) wygrała na tym dystansie.

Bez powodzenia zakończyli swój udział w biegach ćwierćfinałowych na dystansie 1500m dwaj inni zawodnicy Juvenii Białystok - Mateusz Mikołajuk (szósty w swoim biegu) i Paweł Adamski (dyskwalifikacja) - tym samym nie awansowali do półfinału Mistrzostw Europy, które odbywają się w Gdańsku.

| red: bs, maj

Młociarz Wojciech Nowicki, zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, sprinterka Marlena Gola oraz tenisista stołowy Rafał Czuper będą promować miasto Białystok podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu.

Natalia Maliszewska zajęła 6. miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

10.01.2021, 06:54

Zawodniczka Juvenii Białystok, łyżwiarka Natalia Maliszewska zajęła 6. miejsce w 86. plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski 2020 roku.

Dominacja Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski w short tracku [zdjęcia]

18.10.2020, 13:15

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej, oboje z Juvenii Białystok, wygrali klasyfikację wielobojową Mistrzostw Polski w short tracku, które w niedzielę (18.10) zakończyły się na lodowisku w białostockim Zwierzyńcu. Oboje do złotych medali zdobytych w sobotę, w ostatnim dniu zawodów dołożyli kolejne.

MP w short tracku - trzy złote medale Natalii Maliszewskiej

18.10.2020, 08:17

Natalia Maliszewska zdobyła trzy złote medale drugiego dnia mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Białymstoku. Sporą niespodziankę na dystansie 1500 metrów mężczyzn sprawił 18-letni Mateusz Krzemiński, który okazał się najlepszy w stawce.