Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Zawierciu z Wartą 1:3

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Zawierciu z Wartą 1:3

autor: Marcin Mazewski

27.01.2021, 08:37, akt. 18:49

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odrabiali zaległości z 5. kolejki PlusLigi. W środę (27.01) w Zawierciu zmierzyli się z tamtejszą Wartą.

Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski
Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

Był to bardzo ważny mecz w kontekście walki o udział w play-offach, a także o miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po raz drugi w tym sezonie za trzy punkty zwyciężyli zawiercianie, poprzednio było 3:0, a teraz 3:1. Suwalczanie wygrali na przewagi pierwszego seta 34:32, ale w kolejnych partiach - do 19, 25 i 13 górą byli gospodarze. Nie pomogła wysoka skuteczność Bartłomieja Bołądzia, który zdobył aż 29 punktów. MVP meczu wybrany Garett Muagututia.Set 1

Miły akcent przed rozpoczęciem spotkania - prezes Warty Kryspin Baran wręczył Marcinowi Walińskiemu pamiątkową fotografię. Przyjmujący obecnie Ślepska Malow Suwałki spędził w Zawierciu kilka sezonów. 

Na mecz suwalczanie wychodzą w składzie: Rousseaux, Klinkenberg, Warda, Bołądź, Sapiński, Tuaniga, libero Czunkiewicz. 

Zawiercie zaczyna w następującym ustawieniu: Niemiec, Malinowski, Flavio, Cavanna, Orczyk, Muagututia, libero Żurek.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy wysforowali się na kilkupunktowe prowadzenie (11:6). W ekipie biało-niebieskich świetnie radzi sobie Bartłomiej Bołądź, ale jak na razie to za mało na Jurajskich Rycerzy, którzy trzymają podopiecznych Andrzeja Kowala na dystans czterech punktów (20:16). Dobre wejście zalicza Patryk Szwaradzki, który punktuje bezpośrednio z zagrywki, niedługo później udane wejście w tym elemencie zalicza także Łukasz Rudzewicz i straty prawie odrobione (21:22). Zacięta końcówka, gospodarze mają dwie piłki setowe, ale ich nie kończą.Gra na przewagi zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Bartłomiej Bołądź podjął duże ryzyko w polu zagrywki i to przynosi efekt - zawiercianie nie zdołali sforsować biało-niebieskiego bloku. Set pada łupem gości 34:32.

Set 2

Suwalczanie od początku drugiej partii wzięli się za solidne punktowanie. Asy serwisowe notują Cezary Sapiński i Bartłomiej Bołądź. Dokładają do tego blok i odskakują na trzy punkty. Zawiercianie zaczynają odpowiadać tym samym - trafia zagrywką Muagututia. Gospodarze doprowadzają do remisu. Dwa ataki biało-niebieskich w aut i na prowadzenie wychodzą Jurajscy Rycerze (11:9). Pojedynczym blokiem Rousseaux zatrzymuje Malinowskiego i znów mamy remis. Zatrzymany Bołądź, asa dokłada Mateusz Malinowski i zawiercianie prowadzą 15:12. Gospodarze odskoczyli aż na 5 punktów (20:15). Suwalczanie nie zdołali odrobić już tak dużej straty i przegrali tego seta do 19.Set 3

Lepiej zaczynają zawiercianie, w ataku myli się Klinkenberg, psuje serwis Tuaniga i jest 4:2 dla gospodarzy, ale biało-niebiescy szybko wyrównują (5:5). Dobrze w polu zagrywki spisuje się Cezary Sapiński, a Sebastian Warda stawia szczelny blok. Jurajscy Rycerze także zaczęli skutecznie blokować suwalczan - w efekcie odskoczyli na trzy punkty. Trener Kowal zareagował zmianą na przyjęciu - za Klinkenberga wchodzi Rohnka. Trzy punkty odrobione - 13:13. Zespół z Suwalszczyzny wypracował sobie dwupunktowe prowadzenie, ale wszystko wyrównało się przy stanie 22:22. W grze na przewagi tym razem górą zawodnicy w żółtych koszulkach - 27:25, którzy obejmują prowadzenie w meczu 2:1. Zabrakło dokładności i szczęścia w końcówce tej partii podopiecznym Andrzeja Kowala.Set 4

Pierwszy punkt w czwartym secie zdobywa dla gości Tomas Rousseaux, ale to gospodarze wypracowują sobie małą przewagę 4:2. W zespole z Suwałk pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki. Dobrą serię dał Piotr Orczyk i zawiercianie odskoczyli na 6 punktów. Trener Kowal zdejmuje Tuanigę a na rozegranie wprowadza Gonciarza. Niewiele to daje, 14:6 prowadzą zawodnicy w żółtych koszulkach. Wraca Tuaniga. Jurajscy Rycerze kontynuują rozbijanie podłamanych sytuacją suwalczan. Mecz asem serwisowym zamyka Mateusz Malinowski - 25:13 i 3:1 w całym spotkaniu dla Zawiercia.MVP meczu wybrany Garett Muagututia.

Ślepsk Malow Suwałki z dorobkiem 27 punktów pozostaje na 9 miejscu w tabeli PlusLigi. Do ósmego miejsca tracą jednak ledwie punkt. Kolejne spotkanie podopieczni Andrzeja Kowala zagrają 1 lutego ze Skrą w Bełchatowie. 

| red: bs, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ślepsk Malow Suwałki przegrywa, ale wywozi z Warszawy cenny punkt

24.01.2021, 07:34

W siatkarskiej Pluslidze Ślepsk Malow Suwałki zagrał wyjazdowy mecz z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa.


Było blisko niespodzianki, ale ostatecznie ZAKSA pokonuje Ślepsk Malow Suwałki 3:1

16.01.2021, 07:48

Dla siatkarzy Ślepska Malow Suwałki był to pierwszy ligowy mecz w tym roku i od razu z arcytrudnym rywalem. Biało-niebiescy mierzyli się z niepokonaną dotąd ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.


Andrzej Kowal

15.01.2021, 13:23

- Zaczyna się najciekawsza część rozgrywek, czyli taka, która o czymś decyduje, a dla mnie najważniejsze jest to, że wszystko znajduje się w naszych rękach - mówi Andrzej Kowal.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok