Radio Białystok | Sport | Siatkarze BAS-u Białystok wygrywają z Olimpią Sulęcin 3:1 – i wciąż mają szansę na utrzymanie w 1. lidze

30.01.2021, 20:42, akt. 21:45

Dla białostoczan był to mecz, który trzeba było wygrać, aby pozostać w walce o utrzymanie w szeregach pierwszej ligi i ta sztuka się powiodła.

Siatkarze BAS-u pokonali we własnej hali Olimpię Sulęcin 3:1. W secie pierwszym wygrali do 22, w drugim do 20. Trzecia partia należała do gości - 25:22. W czwartej i jak się okazało ostatniej odsłonie tego spotkania 25:20 górą byli podopieczni Piotra Łuki. To czwarte ligowe zwycięstwo beniaminka.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został libero BAS-u Mateusz Podborączyński.

Białostoczanie z dorobkiem 14 punktów zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznej 12. pozycji tracą na tę chwilę sześć oczek. Do końca sezonu zasadniczego rozegrają jeszcze 8 meczów - najbliższy 3 lutego na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

W drugiej lidze wygraną odniosły także siatkarki BAS-u, które po tie-breaku pokonały Legionovię, choć dwa pierwsze sety padły łupem rywalek. Była to 11 wygrana białostoczanek z rzędu, zespół jest wiceliderem 2. ligi.

| red: maj

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali ligowy mecz z serii "o sześć punktów" z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3, w setach do: 23, 16 i 18.

BAS Białystok po emocjonującym meczu wygrał z Krispolem Września

5.01.2021, 20:14

To było emocjonujące spotkanie o dużym znaczeniu dla układu tabeli. W meczu 16. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi BAS Białystok wygrał z Krispolem Września 3:2 (14:25, 21:25, 25:23, 25:17, 15:5).

BAS Białystok z kolejną porażką w Tauron 1. Lidze siatkarzy [zdjęcia]

12.12.2020, 21:45

Mimo dobrej gry nie udało się sprawić niespodzianki. W meczu 13. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarze BAS-u Białystok ulegli wyżej notowanemu zespołowi LUK Politechnika Lublin 0:3 (21, 21, 22).