Radio Białystok | Sport | Łyżwiarze Juvenii Białystok zdobyli 8 medali w finałach short-trackowych MP w Gdańsku

autor: Jerzy Kułakowski

13.03.2021, 16:11, akt. 18:50

Natalia Maliszewska wygrała w sobotę (13.03) w Gdańsku rywalizację na 500 i 1500 metrów w mistrzostwach Polski w short tracku, podobnie jak jej klubowy kolega Rafał Anikiej, który trzecie złoto dołożył w sztafecie mieszanej.

Impreza w hali Olivia, w której uczestniczy 70 łyżwiarzy z siedmiu klubów, rozpoczęła się w piątek. Tego dnia odbyły się eliminacje, natomiast w sobotę (13.03) rozdano medale na 500 i 1500 m kobiet oraz mężczyzn, a także w sztafetach mieszanych na 2000 m.

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej byli najlepsi na 1500 i 500 metrów. Na dłuższym dystansie 2. miejsce zajął Karol Nieścier, a na krótszym trzeci był Paweł Adamski.

Szkoda sztafety mieszanej, bo nie wyszło nam tak, jak chcieliśmy, ale pamiętajmy, że mamy w składzie chłopaka, który niecałe dwa miesiące temu miał nogę w gipsie. To, że jest z nami i może startować, to już duży sukces. Cieszy natomiast, że udało mi się obronić tytuły mistrzowskie na 500 i 1500 m. Fajnie też, że możemy się ścigać i sprawdzać. Dziewczyny mówią, że ja ciągnę grupę, ale one też ciągną mnie. Rozwijają się i dzięki temu ja też się rozwijam, bo czuję, że mnie gonią. Nasza damska drużyna rośnie w siłę

– przyznała Natalia Maliszewska.

Białostocki klub wywalczył też złoto i srebro w rywalizacji sztafet mieszanych.

Dokończenie zawodów w niedzielę. Tego dnia rozstrzygnie się walka o medale na 1000 m kobiet i mężczyzn oraz w sztafetach na 3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn. Rozegrane zostaną także tzw. Super Finały na 3000 m, w których weźmie udział osiem najlepszych zawodniczek i zawodników.

źródło: PAP | red: lma

Natalia Maliszewska odpadła w biegu ćwierćfinałowym na 1000 m mistrzostw świata w short tracku w Dordrechcie. Do półfinału awansowała inna Polka, Nikola Mazur.

MŚ w short tracku - Maliszewska zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m

6.03.2021, 15:51

Zaliczana do faworytek Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m mistrzostw świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Do półfinału awansowała Nikola Mazur.

MŚ w short tracku - awans Natalii Maliszewskiej w eliminacjach na wszystkich dystansach

5.03.2021, 18:13

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału na 500 i 1000 m oraz półfinału 1500 m w rozpoczętych w Dordrechcie mistrzostwach świata w short tracku. Ze zmiennym szczęściem w eliminacjach startowali inni polscy łyżwiarze: Nikola Mazur i Michał Niewiński.

Prezydent Białegostoku pogratulował srebrnego medalu ME Natalii Maliszewskiej

26.01.2021, 18:41

Były dyplomy, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się we wtorek (26.01) z zawodnikami i trenerką klubu Juvenia Białystok.

ME w short tracku – Maliszewska bez medalu na 1000 metrów

24.01.2021, 15:22

Natalia Maliszewska nie stanie w niedzielę w Gdańsku na podium mistrzostw Europy w short tracku. Srebrna medalistka sobotniej (23.01) rywalizacji na 500 m została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale na dwa razy dłuższym dystansie. W tej fazie odpadła też Gabriela Topolska.