Radio Białystok | Sport | "Jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego zespołu" - kibice Jagiellonii apelują o działanie władz klubu

"Jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego zespołu" - kibice Jagiellonii apelują o działanie władz klubu

13.03.2021, 17:58, akt. 14.03.2021, 10:38

Kibice występującej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok zaapelowali w sobotę (13.03) do władz klubu o "podjęcie zdecydowanych działań w celu naprawy sytuacji sportowej". W piątek zespół przegrał trzeci mecz z rzędu, a na zwycięstwo czeka od sześciu kolejek.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 12.03.2021, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 12.03.2021, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia przegrała trzeci mecz z rzędu

Mecz u siebie z Pogonią Szczecin Jagiellonia przegrała 0:1; spotkanie kończyła w dziewiątkę po czerwonych kartkach (za drugą żółtą) dla Czecha Martina Pospisila i Błażeja Augustyna. Był to jej szósty z rzędu mecz bez zwycięstwa, zdobyła w nich zaledwie dwa punkty.

"Dlaczego mam się podawać do dymisji? My ciężko pracujemy, są różne fazy w naszej grze, wiemy, z czym się borykamy" - mówił w piątkowy wieczór na pomeczowej konferencji prasowej online trener Jagiellonii Bogdan Zając, odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy o to, "czy kibice w Białymstoku mogą liczyć na jego honorowe podanie się do dymisji".
Bogdan Zając przypomniał, że z powodu choroby przez dwa ostatnie tygodnie nie prowadził drużyny, że z różnych powodów zdrowotnych duża grupa podstawowych piłkarzy również była poza zespołem, część nadal nie trenuje.

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, my to wiemy. Na pewno wyniki są bardzo niezadowalające, ale jeśli chodzi o postawę zespołu, to każdy mecz był inny, miał swoją historię. Bądźmy obiektywni, popatrzmy na to, co się działo w zespole 

- mówił szkoleniowiec.

Zapewniał, że gdy do gry wrócą wszyscy podstawowi gracze, to "pójdzie to do przodu". Apelował do kibiców, by dali zespołowi "wsparcie w tym trudnym momencie".
"Tak dalej być nie może!" - apel kibiców Jagiellonii

Tymczasem w sobotę (13.03) kibice opublikowali w mediach społecznościowych stanowisko, w którym zwrócili się do władz klubu - zarządu i akcjonariuszy - o "podjęcie zdecydowanych działań w celu naprawy sytuacji sportowej w Jagiellonii". Wspólny komunikat opublikowano na profilach stowarzyszeń kibicowskich Jagiellonii.

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego naszego zespołu, a po spotkaniu z Pogonią Szczecin wszyscy stanowczo stwierdzamy: tak dalej być nie może! 

- podkreślili fani zespołu.


Komunikat kibiców Jagiellonii Białystok! Środowisko Kibiców i Sympatyków Jagiellonii Białystok zwraca się do Zarządu...

Opublikowany przez Dzieci Białegostoku
Sobota, 13 marca 2021Oczekujemy zdecydowanych działań i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za przygotowanie drużyny do rundy wiosennej, a także wobec zawodników, którzy swoją postawą godzą w dobre imię największego klubu w północno-wschodniej Polsce 

- napisali kibice.

W ich ocenie, potrzebne są "trudne, lecz odważne decyzje w celu ratowania bytu "Jagi" w ekstraklasie".

Postawy zespołu nie da się oglądać na boisku. Tak słabo grającej Jagiellonii nie widzieliśmy od dobrych kilku lat. Nie widać również perspektyw na lepsze jutro 

- uważają fani białostockiej drużyny.

Jagiellonia zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

źródło: PAP | red: lma, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia pod kreską - felieton Marka Gąsiorowskiego

13.03.2021, 07:39

Trzecia porażka z rzędu, tym razem u siebie z Pogonią Szczecin 0:1 i fatalny styl gry - tak przedstawia się aktualny obraz Jagiellonii Białystok w rozgrywkach ekstraklasy. Czy klub z Białegostoku przeżywa lekką zadyszkę, czy może w zespole rozpoczął się sportowy kryzys?


Bogdan Zając: Było widać zespół, który wyszedł na boisko, żeby bić się, walczyć o punkty

12.03.2021, 22:49

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo słabej grze przegrali 0:1 z Pogonią Szczecin w meczu ligowym. Jedynego gola strzelił Michał Kucharczyk w 64. min. To już trzecia z rzędu porażka Jagiellonii.


Jagiellonia Białystok znów przegrywa - tym razem z Pogonią Szczecin [zdjęcia]

12.03.2021, 08:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo słabej grze przegrali 0:1 z Pogonią Szczecin w meczu ligowym. Jedynego gola strzelił Michał Kucharczyk w 64. min. To już trzecia z rzędu porażka Jagiellonii.


Bartosz Kwiecień: Popełniliśmy za dużo błędów

6.03.2021, 20:48

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Filip Starzyński, a jednego strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia Białystok już ponad miesiąc czeka na ligową wygraną.


Rafał Grzyb: Nie stanowiliśmy kolektywu, nie byliśmy drużyną

6.03.2021, 20:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Filip Starzyński, a jednego strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia Białystok już ponad miesiąc czeka na ligową wygraną.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 26.06.2024, 16:43

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok