Radio Białystok | Sport | Rafał Grzyb: Jesteśmy bardzo mocno niezadowoleni z tego wyniku

Rafał Grzyb: Jesteśmy bardzo mocno niezadowoleni z tego wyniku

18.04.2021, 17:49, akt. 20:47

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0, ale dali sobie strzelić dwa gole w drugiej połowie. Rywale wyrównali w 96., ostatniej minucie meczu.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok, 18.04.2021, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą

Komentarz do tego spotkania będzie zbędny, za dużo nie ma co tu opowiadać. Jesteśmy bardzo mocno niezadowoleni z tego wyniku, bo można  powiedzieć, że podarowaliśmy przeciwnikowi dwie bramki. Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą, to my dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, to my stwarzaliśmy sytuacje. W  drugiej troszeczkę role się zmieniły. To Wisła bardziej napierała, my z kolei odgrażaliśmy się kontratakami, z których nic nie wynikało. Poza jedną bramką Imaza, gdzie był minimalny spalony. My jako tak doświadczona drużyna nie możemy sobie pozwolić na  stratę takich bramek. Myślę, że błąd młodego bramkarza Xaviera Dziekońskiego spowodował, że napędziliśmy przeciwników, bo gdyby nie ta sytuacja, myślę, że schodzilibyśmy z boiska z trzema punktami a tak jest ogromny niedosyt i żeby nie nazywać rzeczy po imieniu... na tym zakończę

- mówił po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb.

Maciej Bartoszek: Za ambicję chciałem drużynie podziękować

Jeśli chodzi o mecz to w pierwszej połowie konstruowaliśmy akcję, ale było zbyt dużo nerwowości i niedokładności w wykończeniach, kluczowych momentach akcji, ostatnich podaniach. Musieliśmy też poprawić organizację, bo za mocno się otwieraliśmy i narażaliśmy się na kontrataki ze strony przeciwnika. Dla mnie najważniejsze jest to, jak zespół dzisiaj się zaprezentował i to jaki charakter pokazał oraz, że do końca, do ostatnich sekund tego spotkania walczyliśmy o korzystny rezultat. Za to,za wolę walki, za ambicję chciałem drużynie podziękować

- mówił po spotkaniu trener Wisły Płock Maciej Bartoszek.

źródło: PAP | red: mag, wsz

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 28. kolejki.

Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

15.04.2021, 14:58

Dwa największe klubu sportowe w naszym regionie po raz drugi dostały po 400 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

Dwóch zawodników Jagiellonii w "jedenastce" kolejki

13.04.2021, 20:10

Taras Romanczuk i Tomas Prikryl z Jagiellonii Białystok znaleźli się w "jedenastce" kolejki spółki Ekstraklasa.

Jagiellonia wygrywa z Cracovią i odskakuje od drużyn z dołu tabeli [zdjęcia]

9.04.2021, 19:58

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 z Cracovią w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Bartosz Bida i Taras Romanczuk, dla gości strzelił Thiago. To pierwsza w tym roku wygrana żółto-czerwonych w Białymstoku.