Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wygrywa z Cracovią i odskakuje od drużyn z dołu tabeli [zdjęcia]

Jagiellonia wygrywa z Cracovią i odskakuje od drużyn z dołu tabeli [zdjęcia]

9.04.2021, 19:58, akt. 23:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 z Cracovią w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Bartosz Bida i Taras Romanczuk, dla gości strzelił Thiago. To pierwsza w tym roku wygrana żółto-czerwonych w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok - Cracovia, 9.04.2021, fot. Joanna Szubzda

Jaga prowadziła do przerwy 2:1

Od początku gry nieznaczną przewagę mieli goście. Aktywny był na prawym skrzydle Cracovii Thiago. Pierwszego gola strzelili goście już 14. min. Fatalny błąd popełnili obrońcy Jagi, którzy nie potrafili wybić piłki dośrodkowanej w pole karne.

Najpierw z piłką minął się Błażej Augustyn, później Bartłomiej Wdowik, a ostatecznie do piłki doskoczył Thiago i strzałem z kilkunastu metrów z okolic narożnika pola karnego pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Pięć minut później gospodarzy przed utratą bramki uratował słupek, w który trafił Rivaldinho. Goście sprawdzali też formę Dziekońskiego uderzeniami z dystansu, ale 17-latek obronił strzały Dawida Szymonowicza i Rivaldinho.

Żółto-czerwoni wyrównali w 26. min. Piłkę prawie z linii bramkowej zagrał Tomas Prikryl wprost na głowę Bartosza Bidy, który z okolic piątego metra pokonał bramkarza rywali.

W 37. min. Jagiellonia objęła prowadzenie. Znowu asystę zaliczył czeski pomocnik Jagi, tym razem Martin Pospisil, który zagrał do Tarasa Romanczuka, a kapitan Jagiellonii strzałem głową pokonał Karola Niemczyckiego.

Tuż przed przerwą znowu zaatakowali goście. Po błędzie Prikryla zdecydowaną interwencją, na granicy czerwonej kartki, ratował Jagiellonię Błażej Augustyn; ostatecznie był przy piłce minimalnie szybszy, niż Rivaldinho. W doliczonym czasie tej połowy znowu przed szansą stanął Dimun, dobrze uderzył z powietrza, ale też znowu świetnie w bramce białostoczan spisał się Dziekoński.

W drugiej połowie bez goli

W drugiej połowie meczu trener gości Michał Probierz dokonał aż czterech zmian, żeby zmienić wynik meczu, ale jego podopieczni nie potrafili odwrócić losów spotkania. Jagiellonia skutecznie się broniła i wywalczyła cenne trzy punkty, które pozwoliły odskoczyć od drużyn z dołu tabeli.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra w przyszłą niedzielę (18.04). Żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Początek meczu i naszej radiowej relacji o 15:00.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Thiago (14), 1:1 Bartosz Bida (26-głową), 2:1 Taras Romanczuk (37-głową)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Bartosz Bida, Bartosz Kwiecień, Jesus Imaz. Cracovia: Dawid Szymonowicz, Sergiu Hanca, Florian Loshaj.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Kris Twardek (73. Bartosz Kwiecień), Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bartłomiej Wdowik - Taras Romanczuk, Martin Pospisil - Tomas Prikryl, Przemysław Mystkowski (68. Maciej Bortniczuk), Bartosz Bida (68. Maciej Makuszewski) - Jesus Imaz.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Diego Ferraresso (61. Sebastian Strózik) - Sergiu Hanca, Milan Dimun (61. Marcos Alvarez), Damir Sadikovic, Thiago (74. Filip Piszczek), Pelle van Amersfoort, Rivaldinho (61. Florian Loshaj).

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Tegoroczny sezon zakończy się meczami w niedzielę, 16 maja.

Jagiellonia Białystok zagra w piątek z Cracovią Michała Probierza

7.04.2021, 17:34

W piątek (9.04) piłkarze Jagiellonii Białystok zagrają na stadionie przy ul. Słonecznej ligowe spotkanie z Cracovią. Początek meczu i naszej radiowej relacji o 18:00.

Rafał Grzyb: Myślę, że brakuje nam pewności siebie

5.04.2021, 20:59

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:1) ze Śląskiem Wrocław w meczu ekstraklasy. Jedynego gola w 45.min. strzelił Erik Exposito.

Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

5.04.2021, 19:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:1) ze Śląskiem Wrocław w meczu ekstraklasy. Jedynego gola w 45. min. strzelił Erik Exposito.