Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Grzyb: Myślę, że brakuje nam pewności siebie

Rafał Grzyb: Myślę, że brakuje nam pewności siebie

5.04.2021, 20:59, akt. 23:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:1) ze Śląskiem Wrocław w meczu ekstraklasy. Jedynego gola w 45.min. strzelił Erik Exposito.

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: W drugiej połowie goniliśmy wynik

Byliśmy przygotowani na różne ustawienia taktyczne Śląska, w tym na ustawienie trójką obrońców, ale widocznie coś było nie tak, skoro przegraliśmy ten mecz. W drugiej połowie goniliśmy wynik, mieliśmy parę dobrych sytuacji, z których jednak nic nie wynikło. Nie do końca jestem zadowolony zwłaszcza z pierwszej połowy, bo jak widać wszystkie pierwsze połowy bardzo słabo u nas wyglądają. Pytanie, co tutaj należy zmienić, żeby odwrócić takie oblicze drużyny. Myślę, że brakuje nam takiej pewności siebie, żeby przy wyniku bezbramkowym bardziej zaryzykować; grać w piłkę zaczynamy dopiero wtedy, gdy przygrywamy.

Zdajemy sobie sprawę w jakim miejscu tabeli jesteśmy i jak punktujemy. Tu nie ma jednego czynnika, który wpływa bezpośrednio na to, że zespół wygląda tak, czy inaczej. Mieliśmy dwa tygodnie naprawdę ciężkie, jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne, próbowaliśmy się w miarę możliwości odbudować mentalnie (...). Chyba nie do końca zadziałało to tak, jak powinno po zwycięstwie z Lechem Poznań, gdy spodziewaliśmy się, że da to nam takiego "kopa" mentalnego. Mamy jeszcze siedem spotkań i jeszcze nic straconego, ale nie jestem w stanie w stu procentach odpowiedzieć konkretnie, co jest powodem, gdzie tkwi jakiś błąd. Nie odważę się na żadne stwierdzenie, które jednoznacznie wskaże, co jest głównym problemem tego zespołu

- mówił po meczu trener Jagiellonii Rafał Grzyb.

Jacek Magiera: Wymagamy od zespołu zwycięstw i to dzisiaj zostało zrealizowane

Oczywiście jestem zadowolony ze zwycięstwa. Założyliśmy, że dużą część meczu będziemy chcieli grać wysokim pressingiem i to też robiliśmy. Staczaliśmy bardzo dużo pojedynków, które były wygrywane przez nas, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, więc z tego aspektu jesteśmy zadowoleni. Strzeliliśmy gola po znakomitej kontrze, gdzie zawodnicy wykorzystali przede wszystkim to, że widzieli siebie dobrze rozstawionych na boisku i Erik Exposito strzelił gola dającego nam prowadzenie. W drugiej części meczu też chcieliśmy grać wysokim pressingiem, ale były już takie momenty, że drużyna Jagiellonii bardziej nas zepchnęła do defensywy, brakowało tych pojedynków. Wiemy że dużo pracy przed nami, ale wymagamy od zespołu zwycięstw i to dzisiaj zostało zrealizowane

- mówił po meczu trener Śląska Wrocław Jacek Magiera.

źródło: PAP | red: mag, wsz

Rafał Grzyb: Po tym meczu zespół dostanie takiego "kopa"

20.03.2021, 21:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:2 (1:2) z Lechem Poznań w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni przełamali serię trzech porażek z rzędu, mimo że przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Jagiellonia Białystok wreszcie wygrywa - pokonuje Lecha Poznań [zdjęcia]

20.03.2021, 07:18

Rafał Grzyb może być trenerem Jagiellonii Białystok nawet do końca sezonu

18.03.2021, 14:57

Tymczasowy szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb dostał warunkową zgodę na prowadzenie zespołu do końca tego sezonu. Taką decyzję podjął Zespół Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.