Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

5.04.2021, 19:20, akt. 23:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:1) ze Śląskiem Wrocław w meczu ekstraklasy. Jedynego gola w 45. min. strzelił Erik Exposito.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 5.04.2021, fot. Joanna Sszubzda

Śląsk pod wodzą nowego trenera Jacka Magiery odniósł w Białymstoku  pierwsze od listopada ub. roku zwycięstwo na wyjeździe. Jagiellonia, jak niemal już tradycyjnie w ostatnim czasie, kończyła mecz w dziesiątkę, tym razem po dwóch żółtych kartkach dla Macieja Makuszewskiego i nie zdołała nawet zremisować, choć do końca walczyła o zmianę rezultatu.

Jedynego gola w pierwszej części meczu goście strzelili w 45. min. Przyjezdni przeprowadzili zabójczą kontrę, którą celnie wykończył Erik Exposito.

W świąteczny poniedziałek pierwsi dobrą okazję ofensywną mieli zawodnicy Śląska Wrocław. W pierwszej połowie lepszy był Śląsk, który starał się wysoko odbierać piłki i atakować skrzydłami, zwłaszcza swoją lewą stroną, gdzie wyróżniał się Dino Stiglec, w tym meczu grający jako wahadłowy.

Już w 8. min jego dośrodkowanie dotarło w polu karnym do Waldemara Soboty, ale uderzona przez niego głową piłka - jeszcze po głowie Bojana Nastica - minęła słupek bramki gospodarzy.

Białostoczanie nie radzili sobie z ustawieniem taktycznym Śląska, w którym to goście mieli przewagę w środku pola. Po kwadransie mecz się jednak nieco wyrównał; po składnych akcjach białostoczan na bramkę Śląska strzelali Jakov Puljic i Jesus Imaz, oba uderzenia były jednak niecelne; w tej części meczu Jagiellonia nie oddała żadnego celnego uderzenia.

W 31. min. goście przeprowadzili bardzo groźną akcję w meczu. Dino Stiglec minął obrońców Jagi i z kilku metrów uderzał na bramkę. Doskonale zachował się Xavier Dziekoński, który popisał się piękną interwencją i wybił piłkę ponad bramkę.

Gol do szatni

Młody bramkarz Jagi był bez szans w 45. min. kiedy dał się pokonać Exposito, który wykończył doskonałą kontrę wrocławian. W prostej sytuacji po rzucie rożnym piłkę pod polem karnym Śląska stracił stoper Jagiellonii Bogdan Tiru, wrocławianie wyprowadzili kontrę, Mateusz Praszelik wyłożył piłkę Erikowi Exposito, a hiszpański napastnik w sytuacji sam na sam zdobył bramkę.

Sędzia po golu nie wznowił już gry w pierwszej części meczu i piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 0:1.

W drugiej połowie Jaga grała w osłabieniu

W drugiej połowie piłkarzom Jagiellonii Białystok wreszcie udało się skonstruować groźne akcje w ofensywie. Na bramkę strzelali m.in. Romanczuk i Wdowik, ale bardzo dobrze w bramce zachował się golkiper Śląska Michał Szromnik. Z upływem czasu Śląsk skupiał się przede wszystkim na utrzymaniu wyniku, kiedy można było, zwalniając grę; w tej połowie to on nie oddał celnego strzału.

Ostatnie 10 min. meczu Jagiellonia Białystok grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej dla Macieja Makuszewskiego.

Mimo starań z obu stron, żadnej z drużyn nie udało się już pokonać rywali i ze zwycięstwa cieszyli się goście.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w piątek (9.04). Rywalem na stadionie przy ul. Słonecznej będzie Cracovia. Początek meczu i naszej relacji o 18:00.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Erik Exposito (45).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Wdowik, Konrad Wrzesiński, Maciej Makuszewski, Ivan Runje. Śląsk Wrocław: Krzysztof Mączyński, Erik Exposito.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Maciej Makuszewski (80).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Tomas Prikryl, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Bojan Nastic (57. Konrad Wrzesiński) - Bartosz Kwiecień (58. Martin Pospisil), Taras Romanczuk - Maciej Makuszewski, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik - Jakov Puljic (83. Maciej Bortniczuk).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Mark Tamas - Krzysztof Mączyński, Mathieu Scalet (68. Bartłomiej Pawłowski) - Patryk Janasik, Waldemar Sobota (58. Robert Pich), Mateusz Praszelik, Dino Stiglec - Erik Exposito (68. Fabian Piasecki).

źródło: PAP | red: mag, wsz, zmj

Jacek Magiera w poniedziałkowym (5.04) meczu z Jagiellonią w Białymstoku zadebiutuje w roli pierwszego trenera Śląska Wrocław. - Nie mamy wpływu na to, co było. Mamy za to wpływ na to, co przed nami i musimy się na tym koncentrować. Najważniejsze, co przed nami - zapowiedział szkoleniowiec.

Znamy termin meczu Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań

1.04.2021, 20:11

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w niej na wyjeździe z Wartą Poznań.

W czasie przerwy w rozgrywkach ekstraklasy Jagiellonia pracowała nad grą obronną i swobodą w ataku

1.04.2021, 15:39

Poprawa gry obronnej, większa swoboda w akcjach ofensywnych i szybkość - na tym skupił się sztab szkoleniowy Jagiellonii w czasie przerwy w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy.