Radio Białystok | Sport | BAS Białystok wygrywa mecz z Sokołem Mogilno 3:0 i awansuje do 1. ligi [zdjęcia]

autor: Marcin Mazewski

1.05.2021, 07:09, akt. 3.05.2021, 09:36

Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok zapewniły sobie awans do 1. ligi. W sobotę (1.05) pokonały Sokoła Mogilno 3:0, a MVP meczu została Barbara Sokolińska, na co dzień dziennikarka Polskiego Radia Białystok!

BAS Kombinat Budowlany Białystok, fot. Joanna Szubzda

MVP tego spotkania została nasza radiowa koleżanka, Barbara Sokolińska - relacja Jerzego Kułakowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W sobotę (01.05), w drugim dniu turnieju finałowego rozgrywanego w Białymstoku najpierw zawodniczki AZS-u AWF Warszawa rozbiły Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:0.

W secie pierwszym i trzecim podopieczne trenera Kaniewskiego zdołały zdobyć po 17 punktów, w drugiej partii zostały natomiast zdominowane przez zespół ze stolicy 25:9. MVP tego spotkania została wybrana Aleksandra Ryglewicz, która zdobyła 16 punktów.

Było to drugie zwycięstwo Akademiczek w tym turnieju, w pierwszym dniu, także 3:0 pokonały Sokoła Mogilno, tym samym praktycznie zapewniły sobie awans do 1. ligi.

BAS gromi rywalki i zapewnia sobie awans do 1. ligi

O 17:00 na boisko wyszły gospodynie - zawodniczki białostockiego BAS-u, które zagrały z Sokołem Mogilno siatkarski koncert. Rozgromiły w trzech setach swoje rywalki (do 12, 10, 15) i tym samym zapewniły sobie historyczny awans do 1. ligi.

U podopiecznych trenera Sebastiana Grzegorka zagrało wszystko - od serwisu i przyjęcia po atak i blok.

Rozgrywająca Lizaveta Manchak po równo rozdzielała piłki między swoje koleżanki - 13 punktów zdobyła atakująca Barbara Sokolińska, po 12 dwie środkowe - Emilia Pisarczyk i Natalia Gronostajska, 11 przyjmująca Julia Iber. Aż 5 asów zaserwowała Barbara Sokolińska. Nie dziwi zatem, że została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Barbara Sokolińska - to nasza radiowa koleżanka.

Tak więc najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły dzień przed zakończeniem turnieju. W niedzielę (2.05) w dwóch ostatnich meczach - Sokół przegrał z Tomasovią 2:3, a BAS uległ AZS-owi AWF Warszawa 0:3.

| red: mag, maj, lma, zmj, wsz

AZS AWF Warszawa wygrywa w niedzielę (02.05) turniej finałowy w Białymstoku.

Siatkarki BAS-u Białystok wygrały mecz otwarcia w turnieju finałowym o pierwszą ligę [zdjęcia]

30.04.2021, 07:08

Jest to weekend pełen sportowych emocji w Białymstoku.

Sukces BAS-u Białystok - siatkarki awansowały do finału fazy play-off II ligi

11.04.2021, 12:31

Siatkarki BAS Białystok awansowały do finału fazy play-off II ligi. Stawką rywalizacji jest awans do I ligi.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w złotym secie z Zawierciem i zajmują 7. miejsce w PlusLidze

8.04.2021, 08:40

Ostatni mecz w sezonie zagrali w czwartek (8.04) siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Na wyjeździe zmierzyli się z Wartą Zawiercie, a stawką tej rywalizacji było siódme miejsce w PlusLidze.