Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot chce na stałe wrócić z Jagiellonią Białystok do czołówki ekstraklasy [wideo]

Ireneusz Mamrot chce na stałe wrócić z Jagiellonią Białystok do czołówki ekstraklasy [wideo]

7.06.2021, 15:11, akt. 16:15

Powrót na stałe do ligowej czołówki i rozwój klubu - takie są plany władz Jagiellonii Białystok i Ireneusza Mamrota, nowego-starego trenera zespołu występującego w piłkarskiej ekstraklasie.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Wiceprezes klubu Agnieszka Syczewska przyznała, że decyzja o wyborze Mamrota zapadła po audycie, w którym dostał on najwyższą ocenę z pięciu wskazanych polskich szkoleniowców.


W poniedziałek (7.06) na konferencji prasowej wiceprezes Jagiellonii mówiła, że po rozwiązaniu umowy z trenerem Bogdanem Zającem w klubie został określony profil przyszłego szkoleniowca: miał to być trener z doświadczeniem w ekstraklasie, najlepiej Polak, który stawia zarówno na rozwój swego warsztatu jak i zespołu, wprowadzający młodych graczy i preferujący grę ofensywną.

Z kilkunastu kandydatur wybrano w klubie pięć i wtedy został zlecony zewnętrzny audyt, do którego dołączono jednego trenera zagranicznego. Analiza wskazała Mamrota, który pracował już w Jagiellonii w latach 2017-2019, jako najlepszego kandydata z grupy audytowanych polskich szkoleniowców. 


Liczymy, że wspólnie uda nam się odzyskać stabilną pozycję Jagiellonii wśród czołowych ekip ekstraklasy - mówiła Agnieszka Syczewska.


Wiceprezes klubu wyraziła także nadzieję, że podobnie jak przed laty Michał Probierz, również Mamrot wracając do klubu poprawi swoje wcześniejsze osiągnięcia.

Szkoleniowiec, który podpisał z Jagiellonią roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa kolejne lata podkreślał, że wraca "bogatszy o wiele doświadczeń". 


Proszę mi wierzyć, że w klubach, w których pracowałem ta presja również nie była mała. Ważne jest dla mnie również to, że wracam do klubu, który dobrze znam - przyznał Ireneusz Mamrot. 


Nowy szkoleniowiec Jagiellonii dodał, że gdy otrzymał propozycję będąc trenerem łodzian, zgodził się tylko dlatego, że chodziło o Jagiellonię. 

Agnieszka Syczewska podkreśliła, że celem jest powrót na stałe do czołówki ekstraklasy, choć zaznaczyła, że może się to nie stać w ciągu jednego sezonu, ale i rozwój. 


Żebyśmy rozwijali się jako klub we wszystkich jego aspektach, ale przede wszystkim, żeby trener rozwinął też drużynę, ponieważ wiemy, że potencjał jest w niej duży, również w akademii jest kogo rozwijać. I takie są nasze długo i krótkoterminowe cele - podkreśliła wiceprezes.


Ireneusz Mamrot ocenił, że zespół potrzebuje wzmocnień kadrowych, zwłaszcza w obronie. 


Wiemy, ile stracił bramek w lidze, więc tu musimy stanąć na wysokości zadania, bo później cały sezon będziemy na tym bazować - mówił trener Jagiellonii.


Klub zdecydował o rozstaniu z ukraińskim stoperem Myrosławem Mazurem i kanadyjskim skrzydłowym Krisem Twardkiem. Ten ostatni ma ważną umowę, ale dostał wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy.

Klub nie jest też zainteresowany powrotem do Białegostoku kilku graczy wypożyczonych, m.in. Słowaka Martina Kostala czy Serba Ognjena Mudrinskiego, ale wracają utalentowani młodzi polscy piłkarze zbierający doświadczenia w niższych ligach - Karol Struski i Błażej Niezgoda.

Niejasna jest sytuacja zdrowotna chorwackiego środkowego obrońcy Ivana Runje; w przyszłym tygodniu okaże się, jak poważny jest jego uraz. 12-dniowy obóz przygotowawczy zaplanowano w hotelu z zapleczem sportowym w Kępie pod Warszawą od 28 czerwca.

Do rozpoczęcia nowego sezonu Jagiellonia ma zaplanowane trzy sparingi, niewykluczony jest czwarty.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

6.06.2021, 19:40

Kibice piłkarscy Jagiellonii spotkali się w niedzielne (6.06) popołudnie w centrum Białegostoku, by podziękować za jedenaście lat pracy prezesowi tego klubu Cezaremu Kuleszy. Kulesza sam zrezygnował ze stanowiska; zamierza ubiegać się o fotel prezesa PZPN.


Ireneusz Mamrot znowu będzie trenerem Jagiellonii Białystok

4.06.2021, 22:47

Trener Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok. Szkoleniowiec podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o dwa lata. Białostocki klub od marca - od czasu zwolnienia Bogdana Zająca nie miał pierwszego trenera.


Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?

1.06.2021, 16:45

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem ŁKS-u Łódź. Kontrakt z 50-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.


Jaga szuka trenera od połowy marca - felieton Marka Gąsiorowskiego

1.06.2021, 15:49

Od połowy marca Jagiellonia Białystok szuka trenera pierwszego zespołu, takiego na stałe. Optymiści twierdzą, że poszukiwania trwają dlatego tak długo, bo w Jadze chcą znaleźć takiego szkoleniowca, który w jak największym stopniu będzie spełniał wymagania włodarzy klubu. Piłkarscy realiści mają odmienny pogląd.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa

fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
11.02.2024, 17:58, akt. 18:21

Nene: Bardzo mądrze graliśmy

Michał Niewiński, fot. Sylwia Krassowska
21.01.2024, 19:22, akt. 20:09

Michał Niewiński
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok