Radio Białystok | Sport | Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

6.06.2021, 19:40, akt. 20:17

Kibice piłkarscy Jagiellonii spotkali się w niedzielne (6.06) popołudnie w centrum Białegostoku, by podziękować za jedenaście lat pracy prezesowi tego klubu Cezaremu Kuleszy. Kulesza sam zrezygnował ze stanowiska; zamierza ubiegać się o fotel prezesa PZPN.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Kibice podziękowali prezesowi

Przy białostockim ratuszu zebrało się ok. dwustu osób. Kibice stanęli za wielkim transparentem z napisem "Czarek - dzięki!" i herbem klubu sportowego Jagiellonia.Odchodzący prezes dostał od nich na pamiątkę fotografię, na której widać oprawę meczową sprzed lat, przygotowaną przez grupę "ultrasów" Jagiellonii jeszcze podczas jednego z meczów na starym stadionie, w miejscu którego od 2014 roku użytkowany jest już nowy.

Główna część fotografii, to wielki baner rozciągający się na dużą część trybun, z cytatem z "Ojca chrzestnego" Mario Puzo, który mówi o znaczeniu przyjaźni w życiu.


Fani podkreślali sportowe sukcesy za kadencji Kuleszy

Kibice dziękowali odchodzącemu prezesowi za sportowe emocje, które w czasie jego kadencji przeżyli. Szef stowarzyszenia fanów Jagiellonii "Dzieci Białegostoku" Adam Tołoczko wymieniał finał Pucharu Polski z 2010 roku, gdy Jagiellonia po raz jedyny w swej historii trofeum to zdobyła, wygrywając wówczas z Pogonią Szczecin, wicemistrzostwo kraju czy grę drużyny w europejskich pucharach.


- To nie zrobiło się samo, my jesteśmy tego świadomi. Wiadomo, że nie jest zero-jedynkowo i nie wszystko wypaliło, ale ten sukces zbudowałeś ty i koledzy pod twoim przywództwem (...) My, kibice Jagiellonii, naprawdę to doceniamy i serdecznie dziękujemy - mówił. 


Adam Tołoczko podkreślał, że kibice rozumieją decyzję odchodzącego prezesa o rezygnacji ze stanowiska.


"Radosne pożegnanie"

Cezary Kulesza mówił, że nie jest to smutne, a radosne pożegnanie. 


- Nie mówię, żegnam was, ale za chwilę powiem +witam+, ponieważ niejednokrotnie będziemy spotykać się na stadionach" - powiedział. Dziękował, że kibice doceniają jego pracę. "Życzę Jagiellonii jeszcze więcej sukcesów, więcej pucharowych meczów - zakończył Kulesza. 


"Czarek, dziękujemy!" - usłyszał w odpowiedzi od piłkarskich fanów zespołu.Klub o zmianach we władzach Sportowej Spółki Akcyjnej poinformował oficjalnie w miniony piątek. Kulesza mówił wtedy, że z zamiarem rezygnacji ze stanowiska nosił się już wcześniej; przyznał, że to, co osiągnął z klubem nie do końca go satysfakcjonuje.


- Wiadomo, że dwa wicemistrzostwa Polski chętnie bym zamienił na jeden tytuł mistrzowski, ale taki jest sport. Odejście wiąże się tylko i wyłącznie z moją decyzją o kandydowaniu na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyszła taka chwila, taki moment, że trzeba powiedzieć +do widzenia+ - mówił wtedy.


Dodał, że decyzja była przemyślana, a nie podjęta z dnia na dzień. "Nie chciałem podejmować kluczowych decyzji, żeby nie zostawiać kogoś, kto zajmie moje miejsce z bagażem, który ja przygotowałem. Mój następca będzie miał możliwość podjęcia swoich decyzji, w kontekście trenera i nowych zawodników zgodnie ze swoim planem" - dodał Kulesza.

Jeszcze tego samego dnia klub ogłosił, że trenerem piłkarzy grających w ekstraklasie został Ireneusz Mamrot, który pracował już w klubie w latach 2017-2019.

| red: maj, wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Cezary Kulesza [wideo]

4.06.2021, 16:47

"Czas przyszedł taki, że trzeba się rozstać i ta decyzja nie była decyzją dzisiejszą, tylko podjąłem ją pół roku wcześniej, dzisiaj nastąpił ten dzień, w którym powiedziałem do widzenia. Niemniej jednak będę kibicował Jagiellonii, nadal będę gdzieś tam spoglądał z boku na wyniki. Chciałbym wszystkim kibicom podziękować" - mówi Cezary Kulesza.


Cezary Kulesza zrezygnował z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok

4.06.2021, 07:07

Cezary Kulesza nie jest już prezesem Jagiellonii Białystok. O jego rezygnacji informuje oficjalna strona klubu. Funkcję pełnił przez 11 lat. W tym czasie żółto - czerwoni zdobyli Puchar Polski (2010), Superpuchar (2010), dwa wicemistrzostwa (2016/2017, 2017/2018) i raz byli na trzecim miejscu (2014/2015).


Nieoficjalnie mówi się, że prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza wystartuje w tegorocznych wyborach na szefa PZPN-u

14.05.2021, 09:05

Prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza byłby najlepszym kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tak uważa przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup
Jerzy Kułakowski, Aleksandra Pietruk i Paweł Pietruk, fot. Joanna Szubzda
SPORT
17.07.2024, 15:07, akt. 21.07.2024, 17:25

23-letnia debiutantka z Kalibra gotowa na igrzyskaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok