Radio Białystok | Wiadomości | Cezary Kulesza zrezygnował z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok

Cezary Kulesza zrezygnował z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok

autor: Edyta Wołosik

4.06.2021, 07:07, akt. 09:44

Cezary Kulesza nie jest już prezesem Jagiellonii Białystok. O jego rezygnacji informuje oficjalna strona klubu. Funkcję pełnił przez 11 lat. W tym czasie żółto - czerwoni zdobyli Puchar Polski (2010), Superpuchar (2010), dwa wicemistrzostwa (2016/2017, 2017/2018) i raz byli na trzecim miejscu (2014/2015).

Cezary Kulesza, fot. Joanna Żemojda
Cezary Kulesza, fot. Joanna Żemojda

Ostatni sezon Jagiellonia zakończyła na 9. miejscu, czyli poniżej oczekiwań. Ale nie to było przyczyną rezygnacji Cezarego Kuleszy. Decyzja związana jest z tym, że chce kandydować w sierpniowych wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym prezesem Jagiellonii. Decyzja ma zapaść na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej.


Cezary Kulesza powiedział, że z zamiarem rezygnacji ze stanowiska nosił się już wcześniej

W wypowiedzi dla klubowych mediów Cezary Kulesza powiedział, że z zamiarem rezygnacji ze stanowiska nosił się już wcześniej; przyznał, że to, co osiągnął z klubem nie do końca go satysfakcjonuje. 

Wiadomo, że dwa wicemistrzostwa Polski chętnie bym zamienił na jeden tytuł mistrzowski, ale taki jest sport. Odejście wiąże się tylko i wyłącznie z moją decyzją o kandydowaniu na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyszła taka chwila, taki moment, że trzeba powiedzieć do widzenia

- mówił były już prezes Jagiellonii.

Dodał, że decyzja była przemyślana, a nie podjęta z dnia na dzień.  

Nie chciałem podejmować kluczowych decyzji, żeby nie zostawiać kogoś,  kto zajmie moje miejsce z bagażem, który ja przygotowałem. Mój następca  będzie miał możliwość podjęcia swoich decyzji, w kontekście trenera i  nowych zawodników zgodnie ze swoim planem

- dodał Cezary Kulesza.


W najbliższych dniach klub ma ogłosić, kto zostanie trenerem zespołu grającego w ekstraklasie

W najbliższych dniach klub ma ogłosić, kto zostanie trenerem zespołu grającego w ekstraklasie. W mediach pojawia się w tym kontekście nazwisko Ireneusza Mamrota, który był już szkoleniowcem zespołu w latach 2017-2019.

Pytany o lata pracy w Jagiellonii zwrócił m.in. uwagę na realia finansowe polskich klubów, które nie są w stanie zatrzymać młodych, utalentowanych zawodników w rywalizacji choćby z klubami z Grecji, jak było w przypadku transferu obecnego reprezentanta Polski Karola Świderskiego. Ale też przypomniał, że w 2010 roku klub startował do rozgrywek mając na koncie minus dziesięć punktów, a w tym samym sezonie grał w finale Pucharu Polski.

"Dziś Jagiellonia jest marką. Jedenaście lat temu ciężko było namówić zawodnika na grę dla nas. Nie dziwiłem im się, dziś nie ma już jednak takiego problemu" - dodał Cezary Kulesza. Mówił, że zostawia Jagiellonię "na  plusie, w dobrej kondycji finansowej".

Jego następcę ma wybrać w najbliższym czasie Rada Nadzorcza SSA Jagiellonia Białystok. Niedawno przewodniczący rady Wojciech Strzałkowski mówił w mediach, że naturalnym kandydatem jest Agnieszka Syczewska, obecnie wiceprezes i dyrektor generalny Jagiellonii.

W wypowiedzi dla klubowych mediów podkreślił, że najważniejszą obecnie sprawą jest nowy szkoleniowiec. "Chodzi nam o to, żeby Jagiellonia walczyła o wyższe cele. Moim zdaniem, co roku powinna być w pierwszej trójce lub czwórce i brać udział w eliminacjach do  europejskich pucharów. Jednocześnie chcemy, żeby Jagiellonia była dobrym  miejscem do promocji sportowej młodych zawodników" - dodał.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nieoficjalnie mówi się, że prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza wystartuje w tegorocznych wyborach na szefa PZPN-u

14.05.2021, 09:05

Prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza byłby najlepszym kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tak uważa przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski.


Jagiellonia w impasie - komentarz Marka Gąsiorowskiego

28.04.2021, 07:39

We środę (28.04) wieczorem Jagiellonia podejmuje Raków Częstochowa. Zasadniczo to żaden atrakcyjny temat do jakichkolwiek towarzyskich rozmów, bo grę Jagi w tym sezonie najlepiej pominąć milczeniem. Dlaczego zatem mówimy o tym na naszej antenie?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok