Radio Białystok | Sport | Siatkówka: Dramatyczna walka Polaków i porażka w tie-breaku

Siatkówka: Dramatyczna walka Polaków i porażka w tie-breaku

24.07.2021, 15:18, akt. 16:24

Od porażki rozpoczęli polscy siatkarze turniej olimpijski w Tokio.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com

Niezwykły horror zafundowali siatkarze Polski i Iranu na początek turnieju olimpijskiego. Po trwającym 2 godziny i 45 minut pojedynku Persowie wygrali 3:2, w tie-breaku aż 23:21.

W pierwszym secie Polacy rozkręcali się powoli, ale z każdą kolejną akcją grali coraz skuteczniej. W końcówce Wilfredo Leon z Bartoszem Kurkiem byli już nie do zatrzymania. Po znakomitej końcówce biało-czerwoni wygrali do 18.

Po wyrównanym początku drugiej partii to Persowie zaczęli dyktować warunki i objęli prowadzenie. Polakom nie udało się zniwelować niewielkich strat. W drugim i trzecim secie przegrali do 22. Na szczęście udało im się przełamać i doprowadzić do tie-breaku.

Decydujący set to była wojna nerwów. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej niż dwupunktowej przewagi. Sporo było zepsutych zagrywek i autowych ataków. Polacy mieli dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystali. Biało-czerwoni obronili sześć meczboli, dopiero atak po bloku Milada Ebadipoura zakończył wyczerpujące spotkanie.

Najwięcej punktów dla Polski zdobyli Leon - 23 oraz Kurek - 20, dla Iranu Amir Ghafour - 19.

Spotkanie z trybun oglądał prezydent RP Andrzej Duda, który wcześniej obserwował m.in. zmagania koszykarzy 3x3 i mecz deblowy tenisistów Huberta Hurkacza i Łukasza Kubota.

W kolejnym meczu w poniedziałek polska reprezentacja zmierzy się z Włochami. Początek o 7:20. Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły z obu grup.

źródło: IAR | red: zmj