Radio Białystok | Sport | Wojciech Nowicki otrzyma 30 tys. zł od władz Białegostoku

Wojciech Nowicki otrzyma 30 tys. zł od władz Białegostoku

4.08.2021, 14:49, akt. 14:55

Na sukces Wojciecha Nowickiego szybko zareagował prezydent Tadeusz Truskolaski. Napisał na Twitterze, że po fantastycznym starcie Wojciecha Nowickiego podjął decyzję, że sportowiec dostanie 30 tys. zł, a jego trenerka Malwina Wojtulewicz 20 tys. zł. z budżetu Białegostoku.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Najlepszy wynik Wojciech Nowicki uzyskał w trzeciej próbie - 82,52 m. To jego rekord życiowy. W finale nie schodził poniżej 80 metrów.

To drugi olimpijski medal białostockiego młociarza - w Rio de Janeiro rzucił 77,73 i stanął na trzecim stopniu podium.

Najbardziej cieszę się, że zrobiłem życiówkę na takiej imprezie. Marzyłem o tym. Miałem super serię. Na deser medal olimpijski. A właściwie dwa. Czego chcieć więcej

- powiedział dla TVP Sport.

Wojciech Nowicki pięć lata temu w Brazylii zdobył brązowy medal. Trzykrotnie stanął też na najniższym stopniu podium mistrzostw świata, a w 2018 roku został mistrzem Europy. Fajdek to czterokrotny mistrz świata. Dotychczas na igrzyskach olimpijskich nie odniósł żadnych sukcesów. Zarówno w Londynie w 2012 roku, jak i w 2016 roku w Rio de Janeiro nie przebrnął eliminacji.

źródło: PAP | red: mag

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek wywalczył brąz.

Wojciech Nowicki - jak wszystko się ułoży, to jest szansa na "życiówkę" w Tokio

2.08.2021, 07:04

Wojciech Nowicki, który już w pierwszej próbie w kwalifikacjach rzutu młotem awansował do finału igrzysk w Tokio, przyznał, że koło na Stadionie Olimpijskim sprzyja dobrym wynikom. "Jak wszystko się ułoży jak dziś, to mogę pokusić się o rekord życiowy" - ocenił.

Trzy Polki w finale rzutu młotem, Włodarczyk najlepsza w kwalifikacjach

1.08.2021, 04:45

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która już w pierwszej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne oraz Malwina Kopron i Joanna Fiodorow wystąpią we wtorek w finale rywalizacji w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio.