Radio Białystok | Sport | Natalia Maliszewska nie awansowała do półfinału IO na dystansie 1000 m

Natalia Maliszewska nie awansowała do półfinału IO na dystansie 1000 m

autor: Barbara Sokolińska

11.02.2022, 12:18, akt. 13.02.2022, 12:59

Natalia Maliszewska nie zdołała wywalczyć awansu do półfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na dystansie 1000 m. Zawodniczka Juvenii Białystok upadła na ostatnim okrążeniu swojego biegu ćwierćfinałowego.

Polka źle rozpoczęła bieg i długo znajdowała się na końcu stawki. Na ostatnim okrążeniu musiała więc podjąć próbę ataku, podczas której niestety upadła. Ostatecznie minęła linię mety jako ostatnia, z czasem 1.48,908. Wygrała Koreanka Yubin Lee, a za jej plecami finiszowała Amerykanka Maame Biney i to właśnie te dwie zawodniczki awansowały do półfinału.

Natalii Maliszewskiej pozostała w Pekinie jeszcze jedna nadzieja na medal - na dystansie 1500 m, na którym jednak nie odnosiła w swojej karierze większych sukcesów. Ćwierćfinały w tej konkurencji zaplanowano na środę 16 lutego. Natomiast w niedzielę 13 lutego odbędzie się finał B kobiecej sztafety z udziałem naszej reprezentacji.

| red: bs

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w short tracku na dystansie 1000 m.

Natalia Maliszewska jest zwolniona z izolacji w Pekinie, trenowała na olimpijskim obiekcie

6.02.2022, 09:58

Reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska, która z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartowała w sobotę (5.02) w igrzyskach w Pekinie w eliminacjach zmagań na 500 m, została zwolniona z izolacji i trenowała w niedzielę (6.02) na olimpijskim obiekcie.

Natalia Maliszewska: nie wierzę już w testy i w te igrzyska

6.02.2022, 07:03

Po zamieszaniu związanym z wynikami testów na COVID-19 i zakazem startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska przyznała, że coś w niej umarło. "W nic już nie wierzę. W żadne testy. Żadne igrzyska" - napisała w mediach społecznościowych.