Radio Białystok | Sport | Natalia Maliszewska: nie wierzę już w testy i w te igrzyska

Natalia Maliszewska: nie wierzę już w testy i w te igrzyska

6.02.2022, 07:03, akt. 07:14

Po zamieszaniu związanym z wynikami testów na COVID-19 i zakazem startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska przyznała, że coś w niej umarło. "W nic już nie wierzę. W żadne testy. Żadne igrzyska" - napisała w mediach społecznościowych.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Natalia Maliszewska skomentowała sytuację na IO

"Jest mi tak cholernie ciężko odezwać się i cokolwiek powiedzieć... Daję znać, że żyję, choć uważam, że coś we mnie wczoraj umarło. Od ponad tygodnia żyję w strachu... a te wahania nastrojów, płacz, który pozbawia mnie tchu, sprawiają, ze nie tylko ludzie wokół mnie się o mnie martwią. Ale ja sama. Wiem, ze dużo osób nie rozumie tej sytuacji. Testy pozytywne, negatywne, testy bliskie wyjścia z izolacji, nagle testy pozytywne z wynikami, które kwalifikują mnie do leżenia w szpitalu pod respiratorem. Później znowu dobre wyniki i szansa na warunkowe zwolnienie. Później totalna klapa. Brak możliwości... nadzieja umarła" - opisała Natalia Maliszewska we wpisie na Instagramie oraz na Twitterze.
"Ostatecznie w dzień startu o 3 w nocy ludzie wyciągają mnie z izolatki... Ta noc to był horror. Spałam w ubraniu, bo bałam się, ze ktoś za chwile zabierze mnie znowu do izolatki. Przez zasłony wyglądałam tylko trochę. Jednym okiem, bo bałam się, ze mnie ktoś zobaczy. Później wielka nadzieja. Pakuję się na lodowisko, startuję! Rozpakowuję ubrania, rozwieszam strój... i nagle wiadomość, że oni się jednak pomylili! Że jednak nie powinni wypuszczać mnie z izolatki! Że jednak jestem zagrożeniem! Że nie mogę wystartować. Muszę wracać jak najszybciej do wioski..." - relacjonowała.


"Nie wierzę już w żadne testy i igrzyska"


- Ja też tego nie rozumiem. W nic już nie wierzę. W żadne testy. W żadne igrzyska. Jest to dla mnie jeden wielki ŻART. Mam nadzieję, że ten, kto tym steruje, nieźle się przy tym bawi... Mój mózg i moje serce więcej już nie zniosą. A WAM DZIĘKUJĘ. Do usłyszenia niedługo - zakończyła.Maliszewska nie wystartowała z powodu pozytywnych wyników testów

Natalia Maliszewska miała pozytywny wynik testu na COVID-19 w ubiegłym tygodniu, po przylocie do Chin. W środę, po kilku dniach przebywania w izolacji, uzyskała po raz pierwszy negatywny wynik. Kolejne badanie było dodatnie, ale na granicy ujemnego, więc według procedur kolejny taki wynik oznaczałby pozwolenie na powrót do wioski olimpijskiej.

Test okazał się jednak pozytywny i wówczas stało się jasne, że 26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok nie będzie mogła wystartować na 500 m, jej koronnym dystansie. Rywalizacja w  tej konkurencji rozpoczęła się w sobotę.

Jeszcze w piątek Polski Komitet Olimpijski poinformował jednak, że "dzięki działaniom i staraniom kierownictwa Polskiej Misji Olimpijskiej oraz PKOl" udało się doprowadzić do zwolnienia z izolacji triumfatorki Pucharu Świata w sezonie 2018/19, ale następnego dnia Polka znów miała pozytywny wynik i nie wystartowała w zawodach.


Zawodniczka może jeszcze wystartować na innych dystansach

Polka wywalczyła jeszcze kwalifikacje na dystansach 1000 i 1500 m oraz w sztafecie 3000 m i powinna móc wystartować w tych konkurencjach, jeśli na czas uzyska odpowiednie wyniki testów na COVID-19. Na oficjalnej stronie igrzysk jest jednak zgłoszona na razie tylko do sztafety.

Start Maliszewskiej na 500 m był jedną z największych nadziei na medal biało-czerwonych w Pekinie. 26-letnia zawodniczka jest m.in. srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a w łącznej klasyfikacji uplasowała się na trzeciej pozycji.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Natalia Maliszewska nie wystąpi w wyścigu na 500 m w short tracku

5.02.2022, 11:29

Rywalizująca w short tracku Natalia Maliszewska nie przystąpi ostatecznie do sobotnich eliminacji wyścigu na 500 m podczas zimowych igrzysk w Pekinie, po tym jak kolejny test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny - poinformował Polski Komitet Olimpijski.


Janusz Bielawski

5.02.2022, 08:23

"Możemy to rozpatrywać chyba w kategorii cudów. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że Natalia Maliszewska mogła wrócić do wioski olimpijskiej. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie super" - mówi Janusz Bielawski.


Natalia Maliszewska zwolniona z kwarantanny - jest już w wiosce olimpijskiej

4.02.2022, 20:28

Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i przebywa już w wiosce olimpijskiej w Pekinie - poinformował Polski Komitet Olimpijski. To oznacza, że może w sobotę (05.02) wystartować w eliminacjach swojej koronnej konkurencji na igrzyskach - wyścigu na 500 m w short tracku.


Janusz Bielawski

4.02.2022, 14:14

"To jest dramat zawodniczki, to 13 lat ciężkiej pracy. W momencie, kiedy Natalia jest w najwyższej dyspozycji, bo 27 lat to jest idealny wiek do osiągania wyników, przychodzi takie nieszczęście. Nie możemy się pozbierać. Cała ekipa, która razem trenowała, razem jeździła, jest zdrowa, natomiast ona jedna jest chora. Bardzo nam jej żal" - mówi Janusz Bielawski.


Pekin 2022: Natalia Maliszewska z kolejnym pozytywnym wynikiem - białostoczanka nie wystartuje na 500 m

4.02.2022, 09:46

Natalia Maliszewska otrzymała kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że zawodniczka Juvenii Białystok nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie na swoim koronnym dystansie 500 metrów.


Natalia Maliszewska znów otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

3.02.2022, 14:53

Nadal niepewny jest start Natalii Maliszewskiej na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.


Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 - jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania

30.01.2022, 09:07

Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok