Radio Białystok | Wiadomości | Pekin 2022: Natalia Maliszewska z kolejnym pozytywnym wynikiem - białostoczanka nie wystartuje na 500 m

Pekin 2022: Natalia Maliszewska z kolejnym pozytywnym wynikiem - białostoczanka nie wystartuje na 500 m

autor: Michał Buraczewski

4.02.2022, 09:46, akt. 18:46

Natalia Maliszewska otrzymała kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że zawodniczka Juvenii Białystok nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Drugi dodatni wynik testu na COVID-19 oznacza przedłużenie izolacji polskiej łyżwiarki. Jak podaje PKOl, wyklucza to udział Natalii Maliszewskiej w jutrzejszych kwalifikacjach na 500 m. To dystans, na którym prawdopodobnie walczyłaby o podium i olimpijski medal.Polska łyżwiarka dalej może wystąpić w rywalizacji na 1000 m i na 1500 m, jednak jej nieobecność w wyścigu na 500 m to poważne osłabienie polskich szans medalowych.

"Odjechała szansa medalowa" - przyznał prezes Juvenii Białystok Janusz Bielawski. To reakcja na informacje o kolejnym pozytywnym teście na COVID-19 u Natalii Maliszewskiej, która na igrzyskach w Pekinie była w gronie faworytek do medalu w short tracku na dystansie 500 metrów.

Przede wszystkim jest to dla mnie niezrozumiałe, że Natalia przebywała ostatni miesiąc z koleżankami i kolegami, z trenerami, mieszkała przed wyjazdem ze swoim narzeczonym Piotrkiem Michalskim i wszyscy są zdrowi, a ona jedna chora. Tego nie potrafię zrozumieć (...), jeśli to jest tak zaraźliwe, to wszyscy powinni być chorzy, a nie akurat ona jedna - powiedział w piątek PAP prezes Juvenii, klubu który na co dzień reprezentuje Maliszewska.

"Ja tego logicznie nie potrafię wytłumaczyć; nie wiem - pech jakiś czy zupełny przypadek. To chyba raz na milion może być taki przypadek, by w gronie ludzi, z którymi jest cały czas, wszyscy byli zdrowi, a ona chora" - dodał.

W ocenie Bielawskiego, na 500 metrów prawdopodobieństwo zdobycia przez zawodniczkę medalu olimpijskiego było na poziomie 80-90 procent.

Na 1000 czy 1500 metrów jakieś szanse są, ale to nie są jej koronne dystanse. Proszę też zwrócić uwagę, że ona jest od tygodnia bez treningu, bez czucia lodu i też nie wiadomo jak zareaguje. To na pewno jest "walczak" i dziewczyna, która w siebie wierzy i tę złość sportową będzie miała, ale też ona doskonale zdaje sobie sprawę, że już jeden medal odjechał i nie wiadomo co będzie dalej - zaznaczył.

Podkreślił, że na pewno Maliszewskiej pomaga teraz sztab trenerski i psychologowie, ale zwrócił też uwagę, że zawodniczka jest obecnie sama, w izolacji. 

Ona teraz jest w najlepszym wieku dla sportowca - pełnia wszystkiego, mądrość i doświadczenie, organizm na najwyższym poziomie. Następna szansa będzie dopiero za cztery lata (...). Trzymamy kciuki, chcielibyśmy, żeby jakiś medal zdobyła, bo jak mało kto zasługuje na to, ale sytuacja na pewno jest bardzo złożona, bardzo trudna i niekomfortowa - podsumował prezes Juvenii.

Przypomnijmy, że Natalia Maliszewska jest wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy w rywalizacji na 500 m. Jedna z najlepszych łyżwiarek świata będzie musiała tym razem opuścić rywalizację.

W piątek po 18:00 PKOl poinformował, że Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny, Marek Kania, Hubert Krysztofiak zostali zwolnieni z hotelu izolacyjnego. Pierwsza trójka przebywa już w wiosce olimpijskiej. Kania i Krysztofiak są w drodze, jednak Natalia Maliszewska wciąż pozostaje w izolacji.

| red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Urszula Kamińska [wideo]

5.02.2022, 06:26

"Mnie satysfakcjonują bardzo dobrze rozegrane biegi, taktycznie, z głową. Oczywiście nastawienie jest takie, aby pokazać się z jak najlepszej strony, aby dźwignąć na szyi ten medal igrzysk olimpijskich. To by uradowało nie tylko mnie, ale też wszystkich Polaków" - mówi Urszula Kamińska.


Natalia Maliszewska znów otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

3.02.2022, 14:53

Nadal niepewny jest start Natalii Maliszewskiej na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.


Natalia Maliszewska uzyskała pierwszy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa

2.02.2022, 15:04

Jest szansa na udział Natalii Maliszewskiej w kwalifikacjach short trackowego biegu na 500 m podczas igrzysk w Pekinie. Zawodniczka Juvenii Białystok uzyskała pierwszy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.


Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 - jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania

30.01.2022, 09:07

Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.


Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku są już po ostatnich treningach - wkrótce polecą na igrzyska [zdjęcia, wideo]

24.01.2022, 14:57

Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie mają już za sobą ostatnie treningi na własnym lodowisku przed wyjazdem do Chin. W poniedziałek (24.01) spotkali się też z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, który życzył im udanego występu na igrzyskach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok