Radio Białystok | Sport | Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 - jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania

Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 - jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania

30.01.2022, 09:07, akt. 13:39

Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

"Polski Komitet Olimpijski informuje, że Natalia Maliszewska (short track) uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. To kolejny przypadek w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022. Zawodniczka zgodnie z wytycznymi przebywa w izolacji" - napisał PKOl na Twitterze.Natalia Maliszewska jest jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal olimpijskich zmagań w Chinach. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie.

"Ciężko poskładać i dobrać słowa... ale niestety potwierdził się wczorajszy wynik pozytywny zwyciężczyni Pucharu Świata z Pekinu..." - poinformował również szef misji Konrad Niedźwiedzki.

Pierwsza runda zmagań na 500 m kobiet zaplanowana jest na sobotę 5 lutego, czyli dzień po ceremonii otwarcia igrzysk. Dokończenie rywalizacji w poniedziałek.
Natalia Maliszewska jest czwartą polską zawodniczką, która musi poddać się izolacji po przyjeździe do wioski olimpijskiej. COVID-19 potwierdzono także u łyżwiarzy ścigających się na torze długim: Marka Kani, Natalii Czerwonki i Magdaleny Czyszczoń. Z tego samego powodu w środę z resztą ekipy z Warszawy nie wylecieli Karolina Bosiek i Damian Żurek.

Zainfekowani są także: serwismen biathlonistów Maciej Nędza-Kubiniec, lekarz Krzesimir Sieczych, członek sztabu Arkadiusz Skoneczny i szef misji medycznej Hubert Krysztofiak.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku są już po ostatnich treningach - wkrótce polecą na igrzyska [zdjęcia, wideo]

24.01.2022, 14:57

Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie mają już za sobą ostatnie treningi na własnym lodowisku przed wyjazdem do Chin. W poniedziałek (24.01) spotkali się też z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, który życzył im udanego występu na igrzyskach.


Podczas igrzysk w Pekinie czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku

21.01.2022, 11:36

Czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. To siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Oficjalną listę powołanych ogłosił w piątek (21.01) Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.


Natalia Maliszewska w formie przed igrzyskami. Białostoczanka na podium w Debreczynie

21.11.2021, 17:07

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale A rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Debreczynie. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a druga była Koreanka Choi Minjeong.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński
SPORT
17.09.2023, 21:16, akt. 21:41

Janusz Bielawski
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok