Radio Białystok | Wiadomości | Podczas igrzysk w Pekinie czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku

autor: Barbara Sokolińska

21.01.2022, 11:36, akt. 12:11

Czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. To siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Oficjalną listę powołanych ogłosił w piątek (21.01) Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Wśród rezerwowych jest jeszcze jedna łyżwiarka z Białegostoku - Gabriela Topolska, która jest podstawową zawodniczką polskiej kadry, ale kilka dni temu podczas zawodów złamała dwa żebra i najprawdopodobniej nie zdąży wrócić do zdrowia do czasu rozpoczęcia igrzysk.

Do Pekinu poleci także Nikola Mazur - pochodząca z Białegostoku wychowanka Juvenii, a obecnie zawodniczka Stoczniowca Gdańsk.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego. Do rywalizacji w short tracku łyżwiarze przystąpią dzień później.

| red: mag, bs

Natalia Maliszewska upadła w półfinale rywalizacji na 500 m - swoim koronnym dystansie - w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Natalia Maliszewska w formie przed igrzyskami. Białostoczanka na podium w Debreczynie

21.11.2021, 17:07

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale A rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Debreczynie. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a druga była Koreanka Choi Minjeong.

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata

30.10.2021, 10:56

Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w japońskiej Nagoi.