Radio Białystok | Wiadomości | PŚ w short tracku - Natalia Maliszewska upadła w półfinale na 500 m w Dordrechcie

27.11.2021, 16:07, akt. 16:08

Natalia Maliszewska upadła w półfinale rywalizacji na 500 m - swoim koronnym dystansie - w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Polka przewróciła się - bez kontaktu z żadną rywalką - na początku drugiego biegu półfinałowego. Z niego do finału awansowały Holenderka Suzanne Schulting i Rosjanka Jelena Seregina.

Maliszewskiej zabraknie w finale B. Została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Wcześniej w sobotę łyżwiarka Juvenii Białystok nie zakwalifikowała się także do finału na 1500 m.

Zawody w Dordrechcie to czwarta i ostatnia runda zaliczana do kwalifikacji olimpijskich.

W październiku Maliszewska świetnie spisywała się na 500 m, zajmując w PŚ pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie uplasowała się na szóstej pozycji i straciła prowadzenie w pucharowej klasyfikacji. Na Węgrzech była za to trzecia na 1000 m.

źródło: PAP | red: mag

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale A rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Debreczynie. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a druga była Koreanka Choi Minjeong.

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata

30.10.2021, 10:56

Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w japońskiej Nagoi.

Natalia Maliszewska wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m

23.10.2021, 11:35

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. To trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze Polki, mistrzyni Europy z 2019 roku w tej konkurencji.