Radio Białystok | Wiadomości | Natalia Maliszewska znów otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Natalia Maliszewska znów otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

autor: Michał Buraczewski

3.02.2022, 14:53, akt. 4.02.2022, 08:20

Nadal niepewny jest start Natalii Maliszewskiej na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

fot. Joanna Szubzda (zdj. archiwalne)
fot. Joanna Szubzda (zdj. archiwalne)

W czwartek (03.02) zawodniczka Juvenii Białystok otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zakażenie potwierdzono także u trojga innych naszych sportowców. Szef misji olimpijskiej w Pekinie Konrad Niedźwiedzki wciąż wierzy, że Natalia Maliszewska będzie jednak mogła wystąpić na swoim koronnym dystansie 500 m w sobotę.

Jak wyjaśnił Konrad Niedźwiedzki, który jest też dyrektorem sportowym Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, są trzy ścieżki zwolnienia z izolacji. Pierwsza z nich to uzyskanie negatywnych wyników dwóch kolejnych testów, druga - to uzyskanie tzw. wartości granicznych w trzech kolejnych testach.

Trzeci to złożenie wniosku do Medycznego Panelu Eksperckiego, czyli MEP, aby rozpatrzyła indywidualnie kwestię zawodnika, która ma dużą wagę. Argumentowałem, że skoro wyniki są graniczne, to jest możliwe, że Natalia nie stanowi już zagrożenia dla innych zawodniczek

- powiedział Konrad Niedźwiedzki.

Natalia Maliszewska miała pozytywny wynik badania na COVID-19 niedługo po przylocie do Chin z większością reprezentacji Polski, w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu przebywa w izolacji. W środę miała pierwszy raz wynik negatywny, ale w czwartek znów był pozytywny.

"Jeśli MEP nie rozpatrzy naszego zgłoszenia pozytywnie - a potrzebujemy akceptacji 10 z 18 osób, które wchodzą w jego skład - to wciąż możemy liczyć na to, że jutro Maliszewska uzyska znów negatywny wynik lub ponownie wartość graniczną i wtedy i tak wróci z izolacji. Problem w tym, że ten wynik może przyjść późnym popołudniem i wówczas Natalia nie zdążyłaby już na trening, a to oznacza, że sobotni start byłby jej pierwszym kontaktem z lodem po chorobie. Ten argument również podniosłem w piśmie do MEP" - powiedział Niedźwiedzki.

Jak dodał, 26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok czuje się zupełnie normalnie, zakażenie przechodzi bezobjawowo. 

"Mamy nadzieję, że MEP rozpatrzy tę kwestię jeszcze dziś, a może jutro rano" - podkreślił szef polskiej misji.

Natalia Maliszewska jest jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal olimpijskich zmagań w Chinach. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką mistrzostw świata (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie.

Oprócz niej pozytywne wyniki w czwartek mieli też startujący na torze długim Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka i Marek Kania, a także szef misji medycznej Hubert Krysztofiak.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Natalia Maliszewska uzyskała pierwszy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa

2.02.2022, 15:04

Jest szansa na udział Natalii Maliszewskiej w kwalifikacjach short trackowego biegu na 500 m podczas igrzysk w Pekinie. Zawodniczka Juvenii Białystok uzyskała pierwszy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.


Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 - jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania

30.01.2022, 09:07

Natalia Maliszewska uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował na Twitterze Polski Komitet Olimpijski. Reprezentantka kraju w short tracku przebywa w izolacji i jej start w igrzyskach w Pekinie stoi pod znakiem zapytania.


Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku są już po ostatnich treningach - wkrótce polecą na igrzyska [zdjęcia, wideo]

24.01.2022, 14:57

Zawodnicy Juvenii Białystok powołani do reprezentacji w short tracku na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie mają już za sobą ostatnie treningi na własnym lodowisku przed wyjazdem do Chin. W poniedziałek (24.01) spotkali się też z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, który życzył im udanego występu na igrzyskach.


Podczas igrzysk w Pekinie czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku

21.01.2022, 11:36

Czworo zawodników Juvenii Białystok będzie reprezentować Polskę w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. To siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Oficjalną listę powołanych ogłosił w piątek (21.01) Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok