Radio Białystok | Sport | Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok

autor: Jerzy Kułakowski

10.06.2022, 11:30, akt. 13:04

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Decyzja zapadła po analizie gry i wyników zespołu w rundzie wiosennej - powiedział prezes klubu Wojciech Pertkiewicz.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda
Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok - o szczegóły tej decyzji Jerzy Kułakowski zapytał prezesa klubu Wojciecha Pertkiewicza | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kilka tygodni temu pytaliśmy prezesa Pertkiewicza czy nie myśli o zwolnieniu Nowaka i wówczas stwierdził, że trener musi dokończyć ten sezon i ma ważny kontrakt przez kolejny rok.


To, o czym wtedy rozmawialiśmy to oczywiście była prawda. Trener miał misję utrzymania Jagiellonii, był mecz ostatniej kolejki. Po tym okresie mieliśmy sporo analiz, przemyśleń, rozmów z zawodnikami czy sztabem trenerskim. Wewnętrznie z dyrektorem Masłowskim uznaliśmy, że ta misja powinna się skończyć przed rozpoczęciem nowego sezonu - mówi Wojciech Pertkiewicz.


Nazwisko nowego trenera Jagiellonii powinniśmy poznać do najbliższego poniedziałku. Na tzw giełdzie pojawiło się kilku kandydatów między innymi: Maciej Stolarczyk, Artur Derbin czy nawet Michał Probierz.


Ktoś pewnie trafi. W tych pięćdziesięciu wymienianych pewnie będzie nazwisko nowego trenera. Wracamy do punktu takiego, w którym nie wypada mi mówić do momentu kiedy nie podpiszemy dokumentów. Nieraz pewne rzeczy wysypywały się na ostatniej prostej, trzeba więc poczekać jeszcze chwilę - podkreśla prezes Jagi.


Jeśli nowego trenera nie będzie do poniedziałku (13.06) drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu pod wodzą dotychczasowego asystenta, Rafała Grzyba.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jaga vs. stadion - felieton Marka Gąsiorowskiego

9.06.2022, 14:29

Mniej więcej od lutego trwają rozmowy Jagiellonii ze spółką Stadion Miejski. Chodzi o koszty wynajmowania obiektu i podpisaną między stronami w 2013 roku umowę. Ta umowa zdaniem obecnego prezesa Jagiellonii Wojciecha Pertkiewicza pozbawia sportową spółkę szans na optymalne przychody w dniu meczu. Dlaczego? O tym Marek Gąsiorowski.


Akademia Jagiellonii Białystok rezygnuje ze szkolenia najmłodszych grup piłkarzy

2.06.2022, 15:27

Akademia Jagiellonii Białystok poszerza współpracę z kilkoma mniejszymi klubami z miasta. Ma to związek z rezygnacją ze szkolenia najmłodszych grup młodzieżowych.


Karol Struski przenosi się z Jagiellonii na Cypr

2.06.2022, 14:32

Reprezentacyjny pomocnik zespołu U-20 i w minionym sezonie piłkarskiej ekstraklasy podstawowy młodzieżowiec Jagiellonii Białystok Karol Struski, został zawodnikiem cypryjskiego Arisu Limassol - poinformował w czwartek (2.06) białostocki klub. Kwoty transferu nie podano.


Pierwszy mecz z Piastem, potem z Widzewem - znamy terminarz meczów Jagiellonii Białystok

1.06.2022, 15:53

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz PKO BP Ekstraklasy na sezon 2022/23. Nowy sezon Jagiellonia Białystok zacznie dwoma meczami przed własną publicznością: najpierw z Piastem Gliwice, a potem z beniaminkiem - Widzewem Łódź.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński
SPORT
17.09.2023, 21:16, akt. 21:41

Janusz Bielawski

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak
SPORT
14.08.2023, 08:07, akt. 09:14

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski
SPORT
30.07.2023, 21:25, akt. 31.07.2023, 14:05

Kamila Lićwinko

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok